תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך למנוע סרטן שד?

גרם של מניעה עדיף עשרת מונים על קילו של טיפול הוא עיקרון בסיסי ברפואה.  וכאשר מדברים על סרטן שד מסתבר כי אשה יכולה לעשות הרבה בעודה בריאה כדי למנוע היווצרות של תאי סרטן  ברקמת השד.

כ 70 עד 80 אחוז מכל הגושים והגבשושויות שנוצרים בשד הינם שפירים לחלוטין. עדיין כאשר מתגלה גוש כזה בשד- הסערה הרגשית והלחצץ הנפשי לבדם עלול לייצר מדרון חלקלק בדרך למחלה ממאירה. מה ניתן לעשות כדי למנוע גידולים בשד בכלל או סרטן שד בפרט?

סרטן שד: זהירות אסטרוגנים חיצוניים!

אחת המגיפות של העידן המודרני הוא התרחשות של סרטן שד בגברים. המחלה הקטלנית הזו של סרטן שד אצל גברים מצויה במגמת עליה בעולם המערבי. והמסקנה? – לא רק האסטרוגן הטבעי (שמופק מן השחלות ותאי השומן של האשה) הוא בן הבלייעל היחידי שגורם ליצירת המחלה. הסביבה שלנו גדושה באסטרוגנים חיצוניים שמתלבשים גם על רקמת שד של גברים (וגם על זו של נשים) ועלולה להפוך את התאים ברקמה לסרטניים.

איפה נמצאים אסטרוגנים חיצוניים (קסנו-אסטרוגנים) שעלולים לגרום לסרטן שד?

אסטרוגנים חיצוניים כאלוו נמצאים בקוטלי חרקים, בדטרגנטים, ובחומרי ריסוס שנותרים על פירות וירקות או חודרים למי השתיה. אסטרוגנים חיצוניים נמצאים גם בתעשית הפלסטיק, בבקבוקי מים מפלסטיק רך (למשל בבקבוקי מים מינרלים) כאשר מולקולות כאלו עלולות לחדור למים שאנו מחשיבים כבריאים. מהי המשמעות למי שרוצה להימנע מסרטן שד? היפטרו מחומרי ניקוי חזקים, סלקו מן הבית קוטלי חרקים ומזיקים, והתוודעו לחלופות אחרות לניקוי. זה באשר לסביבת המגורים. ואשר לתזונה? - עברו לצרוך ככל שניתן לצריכת ירקות אורגניים שגודלו ללא ריסוסים וחומרי הדברה. יקר? נכון. אבל הבריאות שווה יותר מכסף. יש כאן בפירוש עניין של שינוי סדרי עדיפויות ובהקשר זה ראוי לצטט את חז"ל שאמרו באירוניה דקה: "אדם דואג על איבוד דמיו ולא דואג על איבוד ימיו"...

תה ירוק מונע סרטן שד

בתרבויות אסיאתיות, שכיחות סרטן השד מאד נמוכה. יש המייחסים את התופעה הזו לצריכה מוגברת של סויה ומוצריה (אדממה, טופו, טמפה, מיסו) שמכילים גניסטאין, אסטרוגן חלש המתחרה על הרצפטורים לאסטרוגן בתאי השד. אבל, רכיב מרכזי נוסף בתזונת הנשים היפניות והסיניות הוא התה הירוק. בתה ירוק יש אנטיאוקסידנט חזק בשם קטצ'ין אשר מסוגל לעצור שכפול של תאים סרטניים ולכווץ גידולים קיימים. המשמעות מבחינתכם? הקפידו לשתות שתי כוסות תה ירוק איכותי (ממקור אורגני לא מרוסס) מדי יום. שימו לב. אם אתן בגיל המעבר יתכן והקפאין שמצוי בשפע בתה הירוק יחולל אצלכן תופעות טיפוסיות לגיל המעבר כמו גלי חום, יובש, הזעות, דפיקות לב מואצות וחרדה. הפטנט הוא ליהנות מכל העולמות: להשרות במעט מים רותחים את עלי התה הירוק ולשפוך אותם החוצה. פעולה זו שוטפת החוצה את הקפאין ומשאירה את הקטצי'נים הטובים בעלים.

מניעת סרטן שד ע"י ירקות ממשפחת המצליבים

אכלו שפע של ירקות ממשפחת המצליבים: כרוב, ברוקולי, כרוב ניצנים, כרובית, עלי חרדל, רוקט, רוקולה, מיזונה, בקצ'וי, טאסטצוי, כרוב קייל, צנוניות וכיו"ב. מדובר בירוקת שצורת פרחיהם כצורת צלב (פרחים צהובים) ומכאן השם "משפחת המצליבים". בירקות אלו פעיל חומר בשם סולפורפאן שבנוכחותו פועל אנזים אשר מכחיד תאים סרטניים. פעילות זו של סולפרפאן הוכחה כיעילה במיוחד במניעת סרטן שד.

פטריות כח: ריישי מאיטקי למניעת סרטן השד

מזון מצוי נוסף, במטבחי מזרח אסיה הן פטריות כח כמו ריישי ומיטאקי, ויש מי שסבור כי השימוש המוגבר בפטריה זו אחראי לשכיחת הנמוכה של סרטן השד בקרב נשים יפניות. על פטרית מיטאקי נערך מחקר בקרב חולות סרטן שד. הוכח כי נטילת תמצית המופקת מפטריה זו מחזקת את מערכת החיסון, מגבירה את פעילות מערכת החיזון ומייצרת תאי חיסון בולעניים (מקרופאג'ים) שיכולים לסלק מן המערכת תאים סרטניים פעילים. אגב, בשל פעילותה החיובית של פטרית מיטקי על מערכת החיסון, היא ניתנת גם כתרופה לחולי איידס.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • התקווה רואה את הבלתי נראה, מרגישה את מה שלא ניתן למשש ,  ומשיגה את הבלתי אפשרי

    אנונימי