תרופות סבתא

מח אחד פתרון טבעי לבעיות גופניות ורגשיות

שיטת מח אחד (Three In One Concepts) שנוסדה בקליפורניה ע"י ל-ידי גורדון סטוקס, דניאל וייטסייד וקנדיס קלאווי זכתה למוניטין בכל הנוגע לריפוי טבעי של מגוון בעיות גופניות ונפשיות. אביטל בר מתמחה בשיטת מח אחד מסבירה למה השיטה כל כך אפקטיבית?

בר: בשיטת מוח אחד מבצעים שחרור מתח רגשי תוך כדי שינוי דפוסי התנהגות המתבססים על ההבנה שהמוח "רושם" זיכרונות לאורך החיים, חלקם נמצאים בזיכרון המודע וחלקם נמצא בזיכרון הלא מודע, ובעצם הזיכרון הזה כל החיים משחזר את אותם הרשמים האלו. כאשר אנו מצויים במתח אנו מגיבים לסיטואציה מתוך מנגנון הישרדותי שמבוסס על זיכרון מהעבר, ובכל פעם שעולה סיטואציה דומה או קשורה בהווה אנו מגיבים מאותו מנגנון הישרדותי . במח אחד, "משנים" את הזיכרון התוקע הזה על-ידי זיהוי הטראומה מהעבר שמגבילה את המודרך בהווה וכתוצאה מכך מעכבת את מימוש הפוטנציאל שלו ועתידו. ההליך משחרר את האדם מטראומות בעברו וסולל לו את הדרך קדימה לבריאות ולרווחה גופניים ונפשיים.

התשובות לבעיה הבריאותית מגיעות מבפנים

מה שקוסם לי בשיטה הזו הוא שמדובר בהליך ממוקד נושא, קצר טווח, כאשר תוך מספר פגישות מועט מרגישים שינויים דרמטיים. עוד משהו כאשר עוברים סשן בשיטת מח אחד תפיסת העולם היא שהמודרך הוא הסמכות- וכי ממנו מגיעים הפתרונות. לא מבחוץ.

כיצד נראת פגישה בשיטת מח אחד?

את ההליך מבצעים באמצעות בדיקת שריר, מגע עדין בזרועות המודרך, המאפשר לנו להגיע לתת מודע של המודרך - ומשם אנו מבררים את הסיבה לבעיה ואת אופן שחרורה.

תחילה מזהים את הבעיה, מבררים אלו רגשות ותחושות מנהלים אותו במצב זה, יורדים לגילאים רלוונטים שבהם קרה אירוע שחיזק את הזיכרון השלילי ומשחררים את הזיכרון הרגשי של אותו אירוע באמצעות מגוון רחב של כלים ובינהם: דמיון מודרך, תמציות פרחים, תרגילים ואיזונים, צבעים, טקסים למודעות ועוד. בכך מחזירים לאדם את השליטה לקדמת המוח המודע, היצירתי והפרודוקטיבי וכתוצאה מכך יש לו תחושה של בחירה וכוח לגביי הנושא ששחררנו עליו מתח.

לאלו בעיות רפואיות מתאימה שיטת מח אחד?

שיטת מח אחד כטיפול טבעי בבעיות פוריות

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על מקרים של קושי להקלט להריון, רוב הפעמים הקושי נגרם כתוצאה מלחץ, סטרס וכעסים ממושכים שפוגעים במערכת הרבייה. בשיטת מוח אחד משחררים את הסיבה שגורמת לקושי להרות ובכך משחררים חסימות פיזיות שקשורות לבעיה.

שיטת מח אחד יעילה להפרעות קשב וריכוז, לשיפור זיכרון וכן ללקויות למידה

שגיאות כתיב, קושי בהבנת הנקרא, קושי בפעולות חשבון בססיות, קושי בזכירה ושינון מידע ועוד... כל הרשימה הנ"ל הן לקויות למידה. הבעיה שזה לא נגמר בלקות אלא בתפיסה שלנו את עצמנו ויכולתינו, בד"כ ילדים/מבוגרים עם בעיות דיסלקציה סובלים מערך עצמי נמוך ותחושת כישלון. בגישת מוח אחד משחררים את המתח הרגשי שגורם ללקות בכך שמזהים את ההתנסות בעבר שיצרה את ה"חסימה", עובדים על שינוי הדימוי השלילי והעצמת החיובי וכתוצאה מכך האדם משיב לעצמו את הבחירה. ממקום זה יש לו כוח לנוע לעבר הצלחה.

שיטת מח אחד לעצירות

חסימה בעיכול נובעת לעיתים קרובות מכעס, ממתח נפשי או מחוסר שביעות רצון מהחיים כאשר האדם מפנים את הכעס ולא מבטא אותו. במהלך הסשן נסייע למודרך לשחרר את הכעס המופנה פנימה ובנוסף תינתן המלצה לתמיכה תזונתית.

מח אחד יעילה לעייפות כרונית וחוסר אנרגיה

בשיטת מח אחד ישנם מס' תרגילים ואיזונים גופניים לשחרור חסימות בגוף הפיזי, אשר מסייעים לזרימת אנרגיה תקינה בגוף.

האם יש מקרים שבהם לא מטפלים בשיטת מח אחד?

השיטה דורשת רמה מינימלית של הבנה משום שמתבססים על שחרור מתח תוך כדי הבנה ומודעות. לפיכך, היא לא יעילה לאנשים שאין ביכולתם לשתף פעולה ולהבין כמו למשל אנשים עם פיגור. למידע נוסף 050-4888340
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • חלק גדול מהתרופות שאתה לוקח גרועות יותר מן המחלה עצמה

    פובלילוס סירוס, סופר רומי