תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

נטע שפורן, נטורופתית ותזונאית

ליהנות מכל העולמות

לדעת לפרגן לעצמך הוא אחד הסודות להשגת בריאות טובה גם בגיל השלישי. למה הכוונה? הרבה פעמים כשאנשים מגיעים לטיפול הם כבר נמצאים ב"קצה" - כלומר הם מתחילים לדאוג לעיצמם רק אחרי שהם לוקים במחלות מדווים ומחושים שונים. הדרך הנכונה עובדת בדיוק הפוך: אדם צריך לדעת לשמור על עצמו ולחיות באורח חיים שיעשה טוב גם לנפש: לקחת לעצמו עיסויים, לפנק את עצמו, להתעמל ולשמור על תזונה נכונה באופן שאינו מקפח את הנפש.

גם 80-20 היא עדיין תזונה בריאה

אם אדם אוכל תפריט המורכב מ 80% מזון בריאות, וב20% הנותרים הוא מתפרע בחטאים קטנים ששעושים לו טוב בנשמה - הוא נהנה מכל העולמות, ועדיין יהיה בריא. תפיסת עולם כזו עדיפה על 'אובססיה לבריאות' ועל גישה של תזונה מחמירה קפדנית שמותירה בנפשו של האדם תחושה של חסכים וקיפוח. גם קיצוניות כזו שמלווה בדאגות חששות וחרדות מפגיעה בבריאות- אינה בריאה בסופו של יום.

שם המשחק הוא מידתיות

אם מתחשק לך לאכול שוקולד - תאכל , תפרגן לעצמך ותיהנה ממנו באופן מלא. שם המשחק בבריאות טובה הוא מינונים ואיזונים. כדאי כמובן לזהות נקודות חולשה ולעבוד עליהן אבל כל עוד ה'חטאים הקטנים' נעשים באופן מבוקר ומידתי- לא ייגרם נזק. להיפך האדם יחיה עם עצמו יותר בשלווה ויותר בהרמוניה- ערכים שבסופו של יום תורמים לא פחות לבריאות טובה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אלהים מכניס אותנו לעיתים לתוך צרות, מחלות, ומים סוערים- לא כדי להטביע אותנו - אלא כדי לנקותנו

    אנונימי