תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אביטל סבג, מטפלת ברפואה סינית ומומחית לתזונה בריאה

להיות עם חמלה לברואים

אנשים שמפתחים את תודעתם וחיים בתחושה קבוע של חמלה כלפי כל הסובב אותם: בעלי חיים, צמחים אנשים ועוד- יהנו בסופו של יום מבריאות טובה ושלמה יותר. גישה חומלת מביאה אותך לחיבור אמיתי עם עצמך ולצלילות תודעתית.

איך חמלה משפיעה על בריאות טובה?

לדוגמא, אתה עומד בתור בדואר ומישהו חותך אותך וגונב לך את התור. לחילופין מישהו חותך אותך בפראות על הכביש. אם ההתייחסות שלך כלפיו חומלת אתה רואה את הדברים דרך פריזמה רחבה יותר, אתה צלול יותר, לא מתעצבן, לא כועס – (גם אם אתה מעמיד אותו במקום ושם לו גבולות וכך אכן יש לעשות) – ואז ממילא רמות המתח הנפשי שלך נמוכות – מה שתורם לבריאות טובה. לעומת זאת אדם ללא חמלה כלפי הברואים – יתבונן על האירוע השלילי דרך חור המנעול של האגו הפרטי, יתרגז, יכעס, ידאג והרי כולנו יודעים שמתח נפשי מכרסם במערכות הגוף השונות- גם במערכת העצבים, גם במערכת העיכול וגם במערכת ההורמונלית. והמסקנה? אדם שחי את חייו בתודעה של חמלה יזדקן עם בריאות טובה יותר תוך שימור טוב יותר של מערכות הגוף והנפש.

גישה חומלת הופכת כל רגע לקסום ומפתיע

יתר על כן, כשתודעתו של אדם פנויה מכעס, עצבים רוגז ורגשות עוכרים אחרים האנטנות שלו נקיות יותר כדי לקלוט רמזים ואותות משמעותיים מהיקום. כל רגע מהחיים הופך קסום ומפתיע, כל דקה מהחיים הופכת מרגשת ובמצב תודעתי כזה אתה מזמן לעצמך ולתוך חייך מסרים, חלומות או אנשים שיכולים להקפיץ אותך קפיצה קוונטית לעבר נפש וגוף מאוזנים יותר. אדם כזה נמצא ממילא בחיבור הכרתי נקי אל כוחות על שנמצאים מעבר לרובד הקיומי הבסיסי שלנו.

מחלות ובריאות מתחילים מבפנים

בכתבי הקיסר הצהוב כתוב כי המחלה שנכנסת לגוף לא חייבת בהכרח לקנן בו. אם הנפש והגוף חזקים דיים – הם יפלטו אותה כלעומת שבאה, ואם לא- או אז כל נגיף קטן ושולי עלול ליצור סיבוכים והמחלה רק תתעצם בפנים. בהקשר זה לחמלה יש תפקיד מרכזי: אדם שמאמן את התודעה שלו להיות יותר חומלת ומכילה- יודע ששום דבר אינו אישי נגדו. הוא יודע למשל שכאשר אדם בסביבתו פוגע בו הרי שאותו איש נמצא בסבל גדול משלו. כך האדם החומל ממילא לא לוקח את העלבון באופן אישי וגם אם מתעוררים בו רגשות שליליים הרי שהחמלה עוזרת מאד שלא להיצמד לרגשות עוכרים למשך זמן ארוך מדי. תודעה חומלת יודעת לשחרר רגשות שליליים הרבה יותר מהר ולהרפות מהם.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אמנם איננו יכולים לשלוט על מה שקורה לנו אבל אפשר לשלוט על מה שקורה בתוכנו

    בנג'מין פרנקלין