תרופות סבתא

דמיון מודרך לחרדות, שברים וסרטן

לכל אחד יש את הכח לשלוט במחשבות ולשנות רגשות.  לכל אחד יש את כח הדמיון שיכול להגשים עבורו את העתיד הרצוי.  לכל אחד יש את יכולת הדמיון והמחשבה כדי לדאוג לבריאותו- הרמב"ם קרא ליכולת הזו שטמונה בנו: "הכח המדמה"- היום בעולם המודרני בנו על הרעיון הזה את שיטת הדמיון המודרך.

על כח הדמיון

יעל בלייברג מטפלת בדמיון מודרך מסבירה: "כבר לפני מאות שנים היה ידוע שהדמיון והמחשבה הם גורם חשוב ומשפיע על ההתנהלות הרגשית, התנהגותית והבריאות. אפיקטטוס הפילוסוףה יווני אמר: "לא הדברים כשלעצמם מדאיגים את האדם, אלא כפי שדמיונו מתאר אותם" ופרקלסוס רופא מהמאה ה-16 אמר" כוחו של הדמיון הוא גורם בעל חשיבות עליונה בתחום הרפואה, הדמיון עשוי לגרום למחלות והוא עשוי גם לרפאם".

דמיון מודרך מועיל לנפש ולגוף

בדמיון מודרך ניתן לעבוד במישור הנפשי: לטפל בפחדים, פוביות, טראומות מן העבר, מצבי לחץ ומתח נפשי, נדודי שינה, הרזיה, אכילה רגשית, מחשבות אובססיביות וכיוצא באלו. במישור הפיזי ניתן עם דמיון מודרך להגיע לבריאות כללית טובה, ניתן לזרז תהליכי החלמה, ולמנוע מחלות.

השפעת הדמיון על חולי סרטן

בשנות השבעים החלו בני הזוג סימונטון לאסוף עדויות הקושרות בין רמת האופטימיות של חולי סרטן ובין מידת החלמתם. מאז ועד היום נאספו עדויות רבות להשפעת המודעות והדמיון על המערכת החיסונית ועל תהליכי ההבראה. חולי סרטן יכולים להמציא בדמיון כלי או חומר שנאבק בתאים הסרטניים ומשמיד אותם כליל. לחילופין הם יכולים להשתמש בדמיון של הרפיה אשר עוזר להם לעבור טיפולים קשים יותר בקלות.

דמיון מודרך לטיפול בכאבים ולאיחוי שברים

כשחשים כאב במקום מסוים ואפילו כשיש שבר ניתן לשלוח בעזרת הדמיון למקום הכואב בגוף חומר מאלחש, או לחילופין חומר שמחבר בין קצות העצם השבורה ולראות בדמיון איך המקום הפגוע מבריא ממש כמו בסרטים הבדיונים כשרואים את הפצע מבריא.בהקשר זה של שברים בעצמות יש הרבה סיפורי הצלחה. למשל ילד עם רגל שבורה נשלח עם גבס לשכב בבית ללא תזוזות למשך 3 שבועות ולאחריהם רשמו לו גבס הליכה לשלושה שבועות נוספים. הדרכתי אותו לשלוח למקום השבור חומרי הדבקה ולראות בדמיון איך המקום השבורה מתאחה בהדרגה ומבריא. לאחר 3 שבועות הורידו לו את הגבס צילמו ושלחו אותו בתדהמה הביתה ללא צורך בגבס חדש.

דמיון מודרך לחרדות, פחדים ונדודי שינה

כאשר אדם חווה התקפי חרדה ניתן על יד הדמיון המודרך להרגיע את הלב ולהוריד את לחץ הדם. ניסים מתרחשים כשמתחילים להשתמש בכח הדמיון שמציף את המערכת במחשבות חיוביות. טיפלתי בנער שסבל מפחדים בלילות. על ידי תרגול בדמיון מודרך הוא למד לשנות את המחשבות, למד להרגישאת השקט שבפנים והבעיה נעלמה כליל

הניסים שטמונים בדמיון מודרך

איך הגעת לשיטה?

לאחר שנכחתי בהרצאה שעסקה בכוחו של הדמיון ובכוחה של המחשבה החלטתי שזה יהיה אחד הכלים שאעשה בהם שימוש כדי לעזור ולטפל לאנשים עם מצוקה גופנית או נפשית. כשהתחלתי ללמוד מצאתי את עצמי כל שיעור נדהמת מחדש כמה עוצמה יש לכלי הזה ואני מדברת מנסיון אישי: ראיתי וחשתי על בשרי את השינוי שחל בי: את הרוגע והחיוניות שקבלתי ואת היכולת להבריא את עצמי. למשל כשעברתי ניתוחי חניכיים והשתלות שיניים, בכל טיפול עצמתי עיניים ודמיינתי את עצמי במקום שאני מאוד אוהבת להיות ודמיינתי כמה אני נהנית. לאחר הטיפול רופא השיניים אמר לי שהיה לו מאוד קל לטפל בי כיוון שהייתי מאוד רגועה, לאחר הטיפול לא סבלתי מכאבים או מנפיחות ואפילו יום למחרת כבר הלכתי לעבודה. יעל בלייברג מטםלת בדמיון מודרך 052-3712194


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בריאותו של אדם נמדדת לפי השאלה כמה הוא לוקח שתים בבת אחת: מדרגות או גלולות ?

    ג'ואן וולש