תרופות סבתא

רועי גרנט, נטורופט טבעוני

כל יום לשפר קצת

הרבה מדי אנשים שעושים שינוי בהרגלי החיים שלהם כדי לייצר בריאות טובה- נכנסים להילוך גבוה וקצוני מדי לטעמי בשינוי ולכן במקרים רבים השינוי לא מחזיק מים. ההמלצה שלי היא "לא לפחד מהאוכל" ולא לפחת אובססיה כלפי התזונה הבריאה כיון שהתעסקות מוגזמת בנושא גם היא אינה בריאה.

לדאוג לגוף מתוך אהבה ולא מתוך פחד

כדאי לזכור שהחיים הם מסע ארוך ואין שום סיבה לקבל החלטה ש"ממחר אנחנו הופכים טהורים" ונשענים רק על מזון נקי וטהור. השינוי שמצליח הוא השינוי שנעשה לאט ובהדרגתיות כיון שמאד קשה להתמיד בשינויים דרמטיים מדי. עוד משהו השינוי צריך להיעשות ממקום של אהבה לגוף - לא מתוך חרדה ואובססיה. אני רואה אנשים בחנויות טבע שמתלבטים ארוכות בין עדשים כתומות או עדישם ירוקות - וכאן לדעתי יש החטאה גדולה. צריך לזכור שיש אנשים שמגיעים לשיבה טובה עם הרגלי מזון קלוקלים ועם סיגריות בפה ולכן גם לגנטיקה וגם לנפש שלווה ונינוחה יותר יש משקל לא מבוטל ביצירת בריאות אופטימלית.

לא רק לחשוב על ה"מה" אלא גם על ה"כמה"

עוד משהו: אם כבר להתעסק בתזונה ראוי לתת את הדעת על הכמויות ולא רק על ה"מה לאכול'. הרמבם ניסח זאת בצורה הטובה ביותר כשאמר "ימעיט אכילתו" ואין לי דרך טובה יותר לומר את הדברים. בריאות טובה היא פונקציה של היכולת לאכול עד שובע, לא להגזים, להקשיב לגוף ולדעת לעצור בזמן.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מי שרוצה לחוס על חייו, צריך להרחיק עצמו מאד מן הדוקטורים והרופאים- כי הם מועדים לקלקל, ומזיקים מאד.

    רבי נחמן מברסלב (מתוך שיחות הר"ן)