תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

נרות הופי: הטיפול האינדיאני לבעיות כמו דלקות אוזניים, נזלת כרונית טיניטוס

טיפול בנרות הופי הינו שיטת טיפול אינדיאנית עתיקה שמקורה בשבט ההופי. פירוש המלה "הופי" הוא "האיש השלו" ולא בכדי. השמאנים האינדיאנים נהגו לטפל באמצעות נרות הופי בבעיות  בריאות מגוונות ובשנים האחרונות השיטה אומצה גם בקרב אנשי המערב שגילו  את סגולותיה הבריאותיות בעיקר בקרב ילדים הסובלים מבעיות אוזניים.

מהו נר הופי?

עינת גולדמן מסבירה כי מדובר בנר חלול, בקוטר של 1 ס"מ אשר עשוי מדונג דבורים, צמחי מרפא ומגוון שמנים (פישתה, מרווה, וקמומיל) אשר מגנים על האוזן ותורמים לחיטויה.

גולדמן: אישית אני עובדת נרות הופי ומוצאת אותם כאפקטיביים אך ניתן לשלב איתם טכניקות מגע נוספות על הגוף כגון רפלקסולוגיה או עבודה בשיטת גרינברג. התוצאות מדהימות אותי כל פעם מחדש.

איך מתבצע טיפול בנרות הופי?

הטיפול בנרות הופי נערך על מיטת טיפולים, בשכיבה על הגב. מתחילים בעיסוי הפנים והקרקפת כדי להרגיע את המטופל ולהכינו לטיפול. ולאחר מכן מדליקים את קצה נר ההופי ומכניסים את קצהו השני אל האוזן. קצה אחד של הנר נכנס לאוזן ואת הקצה השני מדליקים. מאחר ואין חמצן, נוצר ואקום ותהליך של שאיבה טבעית בתוך האוזן. תהליך זה מנקז החוצה את כל הנוזלים והדלקות שהצטברו בתעלת השמע ובעור התוף. למעשה טיפול בנרות הופי הוא שטיפה טבעית לאוזן.

האם הטיפול בנרות הופי אינו אגרסיבי לגוף? זה נשמע על פניו מאד פולשני.

חשוב לי לציין שהטיפול לא כואב ואינו פולשני. גם ילדים קטנים ותינוקות עוברים אותו ללא כל כאב. ניתן בסוף הטיפול לפתוח את שארית הנר ולראות את כל השעווה והנוזלים שיצאו החוצה.

איך בדיוק עובד נר ההופי על הגוף?

בזמן בעירת הנר, משתחררים אדים של צמחי המרפא ושאר חומרי המרפא שבנר.חום הנר העדין גורם להמסה של השעווה שמצטברת באוזן, והנר שואב אותה אליו. (טיפול זה עדיף על פני הטיפול המסורתי של ניקוי אוזניים במקלות אוזניים – כיו שעם ניקוי המקלות חלק מהשעווה נדחפת פנימה, לתוך האוזן עוד יותר ומסלימה אל המצב הראשוני. בזמן בעירת הנר, מתבצע גם עיסוי, ניקוז הסינוסים, עיסוי פנים וקרקפת, וכן ניתן לשלב טיפול רייקי. אשר מסייעים להרגיע (האיש השליו) ומעודדים הוצאת רעלים ופסולת

האם טיפול בנרות הופי מתאים לחורף או לקיץ?

בעונת החורף המערכת החיסונית נחלשת ומאפשרת כניסה לא רצויה של נגיפים למערכות הגוף. הדבר בא לידי ביטוי בהצטננות חורף, זיהום דרכי הנשימה העליונות, אף סתום, גרון כואב, שיעול, ,סינוסים כואבים ובמקרים קשים יותר, קושי בנשימה, ברונכיטיס או אסטמה. נר ההופי ידוע ביכולתו המרשימה לנקז ולשאוב את הנוזלים ההלו החוצה. למעשה כל המערכת מושפעת: אף אוזן וגרון. לכן חשוב באמצעות נר ההופי לנקות את הנוזלים העודפים ולאחר מכן לחזק את המערכת החיסונית באמצעות כלים טיפוליים נוספים כגון רפלקסולוגיה, דיקור סיני וצמחי מרפא.

לאלו מצבים רפואיים יעיל הטיפול בנרות הופי?

 • סילוק שעווה עודפת מהאוזניים,
 • סינוסיטיס (דלקות בסינוסים),
 • דלקות אוזניים,
 • דלקות גרון,
 • כאבי ראש כרוניים או מיגרנות
 • בעיות נשימה כמו למשל ברונכיט או אסטמה
 • טינטון (צילצולים באוזניים),
 • פגיעה בשיווי משקל,
 • סחרחורות או ורטיגו
 • נוזלים באוזניים וירידה בשמיעה
 • דלקות כרוניות וזיהומים אצל ילדים

האם נרות הופי מצליחים לרפא טיניטוס?

הנה שני סיפורים יוצאי דופן שחוויתי במהלך שנותיי כמטפלת: - הגיעה אליי אישה לקראת סוף שנות החמישים לחייה. סגורה, מופנמת, ביישנית וזקוקה לנוכחותו של בעלה כל הזמן. הסימפטום שאיתו הגיעה הוא טינטון באוזניים (מכונה גם צלילת אוזניים או טיניטוס).

"כל הזמן אני שומעת רעש כמו פעמון של כנסיות..." היא אמרה לי בפגישה הראשונה.

השתמשתי כמעט בכל טיפול בנרות ההופי וברפלקסולוגיה. תוך כדי השיחות בטיפולים שהן חלק בלתי נפרד מהטיפול, היא נזכרה שהוטרדה מינית, והדחיקה זאת כל השנים, מצעירותה ועד הטיפול. מאותו הרגע הפסיקו הצלצולים באוזניים.

יש קשר הדוק בין טיניטוס למתח נפשי

מניסיוני, טינטון מופיע כאשר חווים מצוקה גדולה או טראומה שמציפה אותך ויש קושי להכיל אותה. ברובד רפואי עמוק יותר, "מטרת הטינטון" היא ליצור רעש מתמיד בראש כדי שלא תצטרך להתמודד ולשמוע את אותם פחדים או אותה טראומה. הטנטון הוא מעין מיסוך לאותו דבר נורא שאתה לא מסוגל להכיל בראש, לקבל או לשמוע אותו.

נרות הופי לנזלת כרונית?

מקרה נוסף של ילדה בת ארבע שסבלה בצורה כרונית מנוזלים באוזניים, נזלת וגודש. היא היתה מוצפת וסתומה בכל הפנים. היה מאוד קשה להבין אותה ולכן פחות התייחסו אליה בגן. היא היתה ילדה מקסימה, נבונה ומפוספסת ורשמו לה כבר ניתוח צינוריות.אמה חיפשה דרך להציל אותה מניתוח. מס' הטיפולים בנרות הופי עם ילדים הוא נמוך יחסית: 3-4 טיפולים ממוקדים עבר מראים תוצאות מיידיות. במקרה שלה מטיפול לטיפול הנוזלים התנקזו, הדיבור הפך להיות יותר ברור ואפילו האם סיפרה בהתרגשות, עם דמעות בעיניים שהיא קיבלה פידבקים מבני המשפחה שמבינים את הילדה הרבה יותר.

גם לנזלת כרונית יש בסיס נפשי

גם במצבים האלו אני מעוניינת לבדוק לעומק מניין מגיעה הצטברות עודפת כזו של נוזלים. עודף נוזלים מדבר על עודף רגשות, הצפה של רגשות, אי יכולת להכיל רגשות, ועומס של פחדים. לכן ביררתי בעדינות עם האמא מה קורה בבית? אלימות? צעקות? מהו אותו דבר שכל כך קשה לילדה להכיל ולשמוע? התברר שהאבא חולה מאוד וכל הבית סב סביב המצב הבריאותי שלו ומשדר חששות וחרדות. ילדים קטנים לא יודעים ולא יכולים למלל את מה שמפחיד אותם. לפעמים הפחד נובע מריבים בלתי פוסקים בין ההורים שאמנם נראים שיגרתיים וקיימים בכל בית, אך חשוב לדעת ולהבין שטונים גבוהים וצעקות בבית מאוד מפחידים ומאיימים על הביטחון של ילדינו. על מנת להפסיק לשמוע את הצעקות המפחידות גוף הילד מייצר דלקות, נוזלים ופקקים באוזנים כמצב כרוני.

אוזניים בהתבוננות של גופנפש

אוזניים הן האיבר של ההקשבה פנימה והחוצה. מדובר כאן על שני כיוונים:

 1. היכולת להקשיב לעצמי, לצרכים שלי ולבטא אותם החוצה.
 2. היכולת להקשיב לזולת, למי ששונה ממני, ולהיות אמפטי.

בד"כ יש חוסר איזון במקומות האלו אצל אנשים הסובלים מבעיות אוזניים. יש אנשים שמסוגלים לראות את האחר ולהקשיב לו קשב רב, אך את עצמם מזניחים ומתעלמים מהקולות הפנימיים של צרכיהם. לעומתם ישנם אנשים שכל הזמן עסוקים בעצמם, מבלי יכולת לראות את הזולת או להקשיב לו. קשה להם גם לקבל דעות שונות משלהם, להתחשב, או לוותר. בשני המקרים הללו קיים קונפליקט, שמהווה את המצע להתפתחות כאבי אוזניים.

במי לא ניתן לטפל בנרות הופי?

 • אנשים הסובלים מדלקות אוזניים חריפות כאשר מוגלה מופרשת החוצה.
 • אנשים עם ציסטה או גידול באוזן,
 • חולי סרטן,
 • אנשים עם מסטאודיטיס (דלקת בעצם המסטואיד מאחורי האוזן),
 • אנשים עם עצם שבורה באיזור האוזן,
 • אנשים עם כפתורים באוזניים או השתלות אחרות,
 • במקרים של קרע בעור התוף, דימום או מוגלה

מלה אחרונה על נרות הופי

הטיפול בנרות הופי הינו טיפול חוויתי במיוחד שמעניק תחושת נינוחות, רגיעה ותחושה כללית טובה בגוף. ניתן גם לקבל טיפול בנר הופי מבלי להיות נגוע במחלות אזניים, בעיות שמיעה או דלקות. נרות הופי מעניקים שלווה, הרפייה ותחושה טובה בכל הגוף

עינת גולדמן, רפלקסולוגית בכירה, מטפלת ברפואה משלימה, מאסטר רייקי ומדריכת ויניאסה יוגה. מפתחת שיטת "מודעות הגוף" - התומכת במטופל לממש את פוטנציאל הבסיס שלו, בכל תחומי חייו, בכל שלב בו הוא נמצא בחיים, ובכל גיל. ניתן ליצור איתה קשר בטלפון 050-7767065 , 077-7670086 או במייל einatush_c@walla.com
אולי יעניין אותך גם