תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

קרן אור, ממרכז רפואת הקוונטום

לא להיכנס לחושך של החרדה

אני מאמינה גדולה בבריאות הנפש כמפתח מרכזי לבריאות הגוף שכן גוף ונפש הן שתי יישויות בלתי נפרדות. טראומות, מתחים, פחדים וחרדות נחקקים עמוק ברקמות שלנו ושומא עלינו לשחרר אותם כדי שהנפש והגוף ידורו בהרמוניה.

טיפול נפשי אפשרי גם דרך חינוך עצמי

הדרך לשחרר את כל המטען הזה עוברת בעיני דרך הרוחניות שביהדות. אדם יכול לעשות לעצמו טיפול נפשי עצמי דרך היהדות לא דווקא מן ההיבט הפולחני של הדת (עשה ואל תעשה) אלא דרך הפן הרוחני. למשל הרצאות בערוץ הידברות של הרב פנגר יכולות לתרום ללמידה עצמית על ההתנהלות שלך בתוך סערות החיים ולהכשיר אצלך חשיבה פרואקטיבית שמסייעת לך להימלט מן החושך של החרדה.

במקום לשאול "למה זה קרה לי"?- שאל "מה אני יכול ללמוד מזה"

על פי תפיסת העולם הזו כאשר אדם נקלע למצוקה כלשהי והוא שואל מה הוא יכול ללמוד מן הנסיון שאירע לו, אוטומטית הוא מעצים את עצמו ונמצא יותר במקום של שמחה והוקרה, יחסית לאדם שמגיע ממסכנות ומגישה קורבנית ("למה זה קרה דווקא לי"). התבוננות על החיים והאירועים שמתרחשים בהם ממקום של עוצמה והכרת תודה מייצרת אוטומטית גם יותר שמחת חיים. מחקרים קליניים מוכיחים היום את מה שחזל כבר והרמבם ידעו בשעתו: ששליטה על המתח הנפשי, חיים מתוך שלווה ושמחה משפיעים באופן חיובי על מערכת החיסון ומייצרים בריאות אופטימלית.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אני מאמין גדול בכך שעלינו להשליך את כל תרופות המרשם- לים. זה יהיה מהלך שייטיב משמעותית עם האנושות אם כי הוא ירע את מצבם של הדגים.

    אוליבר וונדל הולמס, רופא