תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

האם יש טיפול טבעי ללחץ דם גבוה?

בן 47, מרגיש טוב ואולם לאחרונה התגלה אצלי לחץ דם גבוה. מה עלי לעשות כדי למנוע הסלמה והתדרדרות? בנוסף אני מעוניין להימנע מכדורים נגד לחץ דם . מהי התזונה שעלי לאמץ כדי להירפא מלחץ דם גבוה באופן טבעי וללא תרופות מרשם? האם יש צמחי מרפא או תוספים שמתאימים להורדת לחץ דם גבוה?

תשובת לבני רז נטורופת

ראשית צריך לאבחן באיזה סוג של לחץ דם מדובר: האם הוא זה ראשוני או משני ( לחץ דם משני הוא לחץ דם הנגרם בשל בעיה בריאותית אחרת לדוגמה מחלות לב, מחלה בבלוטת יותרת הכליה-אדרנל ועוד) מכל מקום התזונה המומלצת ללחץ דם גבוה יכולה ליצור שינוי ניכר במידה ומאמצים אותה בדבקות. ההמלצה שלי לטיפול בלחץ דם גבוה מבוססת על מספר עקרונות:

  • שתית מים- בערך כוס מים כל שעתיים
  • הקפדה על תזונה עתירת סיבים
  • הקפדה על תזונה עשירה באשלגן ואני ממליץ במיוחד על אספרגוס
  • הגבלת מלח, אוכל מעובד, בשר וגבינות מעושנות, קפאין, שומנים מוקשים וסוכרים
  • שילוב של התנהגויות נוספות כמו צום מיצים מפוקח על ידי נטורופט

תשובת שרון אייל, נטורופטית ומטפלת בג'ין שין

התזונה המומלצת ליתר לחץ דם מבוססת על

  • הפחתה משמעותית של מלח- הימנעות ממזונות מעובדים ומתועשים, אבקות מרק, רטבים תעשיתיים וחטיפים מלוחים.
  • אכילת מזון עשיר באשלגן- עלים ירוקים, בננות, תפוחי אדמה עם הקליפה ודגנים מלאים.
  • הקפדה על שתיית מים בכמות מספקת.
  • הפחתת משקאות ותבלינים מעוררים ומחממים כמו קפה, קולה, אלכוהול, תה, פלפל שחור, פלפל חריף, ג'ינג'ר, קינמון.
  • אפשר גם להשתמש בצמחי מרפא משתנים (בעדינות) כמו תה סרפד וזרעי סלרי.

שינוי בסגנון החיים להורדת לחץ דם גבוה

הנחיות נוספות לטיפול בלחץ דם הן פעילות גופנית אירובית קבועה שלוש פעמים בשבוע. בנוסף כיון שלחץ דם גבוה קשור עם מתח נפשי כרוני אני ממליצה מאד לזהות מקורות מתח נפשי וניהול הרגש לרבות הפחתת הגורמים למתח הזה.

ואם כבר מדברים על מתח נפשי? תרגול מדיטציה טרנסנדנטלית יעיל להורדת לחץ דם

ד"ר דניאל גליקר גורס כי תרגול מדיטציה טרנסנדנטלית יעיל להורדת לחץ דם גבוה. "בזמן תירגול טכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית", מסביר גליקר, "נוצר מצבתודעהרביעי מיוחד, שונה משינה, שונה מעירנות רגילה ושונה מחלימה.

המדענים שחקרו מצב זה קראו לו restful-alertness, או 'עירנות-נינוחה'. מצד אחד קיימת שם מנוחה עמוקה יותר משינה, ביחד ובמקביל - עירנות גבוהה, גבוהה יותר מהעירנות היומיומית שלנו. המנוחה העמוקה שמושג בזמן תירגול טכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית מאפשרת ניטרולעייפותוליאות רגילה יומיומית, ויותר מכך - שיחרור ממתחים נפשיים שמהווים סכנה לבריאות שלנו. כתוצאה מזה,משתפרת הבריאות לרבות ויססות לכיוון לחץ דם תקין.

איך התרגול משפיע על הורדת לחץ דם גבוה?

כיון שבמהלכו חלה ירידה משמעותית בפעילות מערכת העצבים הסימפטטית - דבר שמרחיב את כלי הדם, ומפחית את ריכוז הורמוני המתח כמו אדרנלין, נוראדרנלין, כולסטרול, פלאזמה-קורטיזול, חומצת חלב ועוד. וכשכלי הדם מתרחבים – הרי שרמות גבוהות של לחץ דם גבוה – יורדות.

מה היתרון היחסי של מדיטציה טרנסנדנטלית לעומת שיטות טבעיולת אחרות בהקשר של לחץ דם גבוה?

מחקר שנעשה באוניברסיטת סטנפורד, ניתח 146 מחקרים עצמאיים, למעשה כל מחקר שנעשה על שיטות שונות של הפחתת מתחים וחרדות, מצא שתכנית המדיטציה הטרנסנדנטלית יעילה לפחות פי שתיים בהפחתת מתחים וחרדות בהשוואה לריכוז, התבוננות, ביופידבק, שיטות אחרות של מדיטציה וסוגי הרפיהשונים. כל השיטות האחרות לא נתנו תוצאות משמעותיות יותר מפלצבו ("אין-בו"). בנוסף מחקרים שפורסמו בכתבי-עת מדעיים הנוגעים בלחץ-דם, מאשריםשטכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית לא רק מפחיתה יתר לחץ-דם אלא גם משפרת את מצבם של חולי טרשת העורקים, מפחיתה את היצרות כלי-הדם, מפחיתה את עיבוי העורקים הכליליים, משחררת מעקה נפשית ובעיקר מפחיתה את הצורך בשימוש בתרופותמרשם ליתר לחץ-דם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם