תרופות סבתא

טיפול אלטרנטיבי בקנדידה

אם אתם סובלים מעייפות, אלרגיות, הפרעות עיכול למינהן, כאבי ראש, אבדן זיכרון, קושי להתרכז וחשיבה מעורפלת סביר להניח שאתם סובלים מאחת הבעיות הרפואיות השכיחות שהרופאים מתעלמים מהן: קנדידה במעיים שגדלה בלי אבחנה ושלחה שלוחות לרקמות ולאיברים אחרים בגוף. תרופות מרשם לבעיה הזו מאד הרסניות לכבד ולכן רצוי להתרחק מהן. מהן כל דרכי הטיפול בקנדידה במעיים- בלי תרופות?

טיפול אלטרנטיבי לקנדידה מפושטת

התחילו בשינוי אורח החיים. שינוי הרגלים מסוימים יסייע לכם לנקות את הקנדידה במעיים ולצמצמם את תופעות הלוואי של קנדידה שהוזכרו לעיל. השינויים שנדרשים מכם כדי לטפל בקנדידה באופן טבעי הם:

דיאטת קנדידה

הימנעו ממזון מתועש ומסוכרים פשוטים כמו שתיה קלה, עוגות, אלכוהול או אפילו מיצי פירות. מאד חשוב: להקפיד על שתית כמות גדולה של מים. מים נדרשים כדי לשטוף את הקנדידה ורעליה ממערכת העיכול בזמן שאתם עושים דיאטת ניקוי לקנדידה. במקביל טלו תוספי פרוביוטיקה כדי להקשות על הקנדידה לשרוד במעיים. מושבות של אצידופילוס מתחרות על המקום של הקנדידה במעיים מחזקות את מערכת החיסון ומקשות על הפטרת במעיים לשרוד.

שתו מיץ אלוורה במקביל לדיאטת ניקוי קנדידה

במיץ אלוורה יש חומרים שמנקים היטב את מערכת העיכול גם מקנדידה. זהירות מיץ אלוורה הוא תכשיר מאד חזק שגם עלול לגרום להתמכרות (בלעדיו קשה מאוחר יותר לבצע פעולת מעיים) לפיכך יש לנהוג איתו בזהירות- במינונים ובמשך הזמן שלוקחים אותו כאמצעי להיפטר מקנדידה במעיים

צמחי מרפא לטיפול בקנדידה במעיים

צמחי מרפא נוגדי שמרים שניתן לחלוט מהם תה ולהקשות על גדילת על קנדידה במעיים הם תויה אוקסידנטליס (סוג של ברוש שגדל גם בארץ – מקורו באוסטרליה) וקלנדולה (ציפורן החתול). צמחים אלו נחשבים על פי הרבליסטים בטוחים לשימוש בין באבקה ובין כתה. גם לשימוש ממושך- עפ זאת התייעצו עם מומחה לגביה מינונים.

האם ניתן להיפטר מקנדידה במעיים באופן מוחלט?

התשובה שלילית. קנדידה היא יצור חי שנמצא גם בתוכנו ולהכחיד אותו לחלוטין – זו אגדה אורבנית. מה שכן ניתן לעשות זה לפקח על גדילתו ולוודא שהוא לא ישתלט עלינו ועל איברי הגוף. ניתן לעשות זאת בין השאר באמצעות צמחי מרפא ותרופות טבעיות- כפי שמופרט להלן:

שום בתזונה: תרופה טבעית לקנדידה

אכלו מספר שיני שום במהלך היום שכן שום קנדידה לא תפרח ותשגשג בנוכחותם של החומרים הפעילים בשום. יש לאכול את השום טרי- ללא חימום קליה אפיה – בוודאי שלא כאבקת שום מתועשת.

צמחים לקנדידה

  • נים ושמן נים: נמצא בשימוש נפוץ ברפואה ההודית – מורחים אותו גם באופן מקומי על קנדידה שמתפתחת בעור או בקרקפת בשל תכונותיו המחטאות
  • תמצית של עלי זית
  • פו ד'אקו: צמח פוטנטי נגד קנדידה – שתו ממנו כוס אחת ליום
  • אגוז מלך שחור- מכיל טננים שהורגים קנדידה וגם פרזיטים במעיים – מאד מתאים למי שסובל מהפרעות עיכול על רקע של טפילים וקנדידה כאחד.
  • אכינצאה: ניתן לרוב במצבים של הצטננות כדי לחזק את מערכת החיסון. היא נחוצה גם במסגרת של טיפול אלטרנטיבי בקנדידה – כדי לתמוך במערכת החיסון שעסוקה בסילוק רעלני הקנדידה מהגוף

תרופות טבעיות לטיפול בקנדידה במעיים: חומץ תפוחים

אפשר לתקוף את הקנדידה גם מכיווני לחימה אחרים: חומץ תפוחים למשל פועל נפלא על קנדידה במעיים כיון שהוא שורף מזונות לא מעוכלים במעי ומונע מהם להזין את הקנדידה. בנוסף הוא מעלה את רמת הבסיסיות של המעי ומייצר סביבת חיים לא נוחה לקנדידה (תראו מה קורה לפטריות בכיור כששופכים עליהן מעט חומץ).

שמן קוקוס לקנדידה?

שמן קוקוס מהווה גם הוא תרופה טבעית אידאלית נגד פטריות במעיים – למה? כיון שהוא מכיל 2 חומצות שומן- חומצה קפרילית וחומצה לורית שיודעות לתקוף את ממברנת הקנדידה (ממברנה עמידה מד שקשה להשמדה). 3 כפות של שמן קוקוס מדי יום– יכולות מאד לסייע לסובלים מזיהום קנדידה מפושט.

טיפול טבעי בקנדידה יכול לייצר תופעות לוואי

כאשר מנקים רעלים מהגוף – אנשים מרגישים לעיתים קרובות בתחילת התהליך לא טוב שכן רעלני הקנדידה מציפים את זרם הדם בדרכם להיות מופרשים החוצה. מסיבה זו יש לבצע את ניקוי הקנדידה מאד בהדרגה ובמתינות וכן לפתח ציפייה ריאלית: לא ניתן להשמיד לחלוטין קנדידה במעי אבל בהחלט ניתן למזער אותה ולחלוש על מימדיה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אלהים מכניס אותנו לעיתים לתוך צרות, מחלות, ומים סוערים- לא כדי להטביע אותנו - אלא כדי לנקותנו

    אנונימי