תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אורגנו פראי (שמן אורגנו)

אורגנו נתפס לפני הכל כתבלין שאנו מוסיפים למזון איטלקי כמו פיצות וספגטי. בפועל, מדובר בצמח מרפא רב עוצמה שיכול לטפל בקשת רחבה של בעיות ומצוקות גופניות החל מזיהומים חיידקיים בדרכי הנשימה, דרך קנדידה מפושטת והפרעות עיכול – וכלה בסרטן. מה אתם צריכים לדעת על אורגנו פראי ועל שמן אורגנו?

תועלות בריאות של אורגנו ושמן אורגנו

השיח הזה גדל באגן הים התיכון והגיע לארהב רק אחרי מלחמת העולם השניה ואז נחקרו תכונותיו הרפואיות בחיטוי, טיהור ולחימה יעילה בחיידקים פטריות ווירוסים. למעשה האיזוב אחד המינים ממשפחת האורגנו נזכר כבר בתנך ומרמז על יכולת החיטוי הגדולות של הצמח ('תחטאני באזוב ואטהר') . בנוסף המונח 'אורגינום' (השם הלטיני של הצמח) הוא בתרגום ליוונית "שמחת ההרים" ואכן מדובר בצמח מרפא רב עוצמה שמכונה גם "האנטיביוטיקה של הטבע"

להלן סקירת תועלות בריאות של אורגנו ושמן אורגנו:

שמן אורגנו וקנדידה

החומר הפעיל האורגנו נקרא קרבקול ומספר מחקרים מדעיים מצאו כי יש לו תכונות רפואיות מרובות בקטילת חיידקים, פטריות וירוסים וטפילים. קנדידיאזיס היא תופעה רפואית כל כך נפוצה ששמן אורגנו יכול לתת לה מענה לעיתים תוך 15 דקות בלבד. קנדידה אלביקנס היא שמר שגדל במעיים ולעיתים יוצא משליטה. הצרה הגדולה היא שממברנת התא של הקנדידה עמידה מאד ותרופות מרשם אמנם הורגות אותה אך מסיבות נזק עצום לכבד. בהקשר זה שמן אורגנו פראי מהווה בשורה טובה שכן נמצא במחקרים קליניים כי יעילותו נגד פטריות טובה אף יותר מתרופות מרשם לקטילת פטריות. יתר על כן לזיהומי קנדידה נלווים לעיתים זיהומים משניים כמו פרזיטים במעיים – וגם אותם שמן האורגנו תוקף ביעילות וללא תופעות לוואי. מחקר שנערך על הלוקים בםרזיטים שקיבלו שמן אורנו למשך 6 שבועות הראה כי לאחר תקופה זו המעיים שלהם היו חופשיים מהטפילים

שמן אורגנו בטיפות? ספריי משמן אורגנו או שתיית תה אורגנו?

החלק הרפואי של שמן אורגנו נמצא בשיאו כאשר השיח פורח. מפיקים ממנו שמן שאותו מטפטים לתוך כוס מים במינון של 5 טיפות לכוס מים – כדי לטפל בקנדידה במעיים. אותו חומר פעיל קרבקול מחסל גם חיידקי אי קולי, גם חיידקים שגורמים לזיהום בדרכי שתן – הוא יעיל גם לדלקות גרון (מחיידק הסטרפטוקוקוס) נגד חיידק סלמונלה ששכיח בהרעל מזון וכנג נגד סטפילוקוקוס – חיידק שגורם לצרות על העור. בספריי הוא מגיע עם שמנים אחרים כמו שמן כמון וציפורן – ובפורמט הזה ניתן להשתמש בו למשל במקרים של עקיצות ע"י צרעות.

האם שמן אורגנו יעיל נגד סרטן?

שמן אורגנו מכיל גם חומצה רוזמרינית שנחשבת לאנטי סרטנית והוא מכיל שפע של אנטי אוקסידנטים (פי 42 מתפוח) שנחוצים לכל אדם ובמיוחד לחולי סרטן. קיימת השערה שיעילותו נגד סרטן קשורה עם התובנה שגילה טוליו סימונצ'יני כי סרטן הוא בעצם פטריית קנדידה אלביקנבס שהתקשתה, ואם שמן אורגנו קוטל את הפטריה – סביר להניח שהוא עשוי להועיל גם במקרים של סרטן

תופעות לוואי של שמן אורגנו

אין תופעות לוואי רציניות ידועות על שמן אורגנו והוא נחשב לבטוח לשימוש אבל כיון שמדובר בשמן עוצמתי נדיף – לא נותנים אותו לאשה בהריון ולא לילדים קטנים מתחת לגיל שנתיים. גם מריחה טופיקלית שלו על העור (כשרוצים לחטא באמצעותו חיידקים על םצעים וחתכים בעור) עלולה לגרום לצריבה ולגירוי ולכן תמיד מומלץ להשתמש בו יחד עם שמן נשא כמו שמן קוקוס או ג'ל אלוורה. לא ידועה גם אינטראקציה של שמן אורגנו עם תרופות אחרות.

האם אפשר לקחת שמן אורגנו ברציפות ללא הפסקה?

לא. מוטב לעשות הפסקות יזומות עם השימוש בשמן אורגנו. קיימת השערה כי יעילותו נגד חיידקים עלולה לקטול גם את החיידקים הפרוביוטיים היעילים והמועילים לאדם. מסיבה זו רצוי לעשות הפסקות. ניתן כמובן לשתות תה מעלי אורגנו על בסיס יומי- גם מחליטות תה מופק החומר הפעיל שבסשמן קרבקול כאשר הוא מגיע למעיים ומתפרק.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם