תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אקנה בגב: איך מרפאים אקנה בגב עם תרופות טבעיות?

אקנה בגב הם פצעי בגרות רגילים לכל דבר אלא שיש להם גורמים נוספים אחרים שמגבירים את הסיכוי להתפרצות חצ'קונים  על הגב. מהם הגורמים לאקנה בגב ואיך להיפטר מהחצ'קונים באופן טבעי?

אקנה בגב: הגורמים

במסגרת הרעיון של קוסמטיקה טבעית והשגת יופי טבעי מבררים תחילה את הגורמים לבעיה ולא רק ממסכים אותה. פצעי בגרת בפנים גם אקנה בגב נוצרים מבלוטות חלב פעילות מדי על העור, תאים מתים לכודים וחיידקים שנלכדים בנקבובית העור ומתפתחים לראש שחור או חצ'קון. עם זאת התפרצויות של פצעי בגרות בגב נובעות גם מחיכוך של בגדים הדוקים, בגדי ספורט צמודים או זיעה שנלכדת באיזור בגלל חוסר אוורור (בגדים סינתתיים) ומחמירה את הלכלוך והזיהום בעור הגב.

אקנה בגב: המרכיב הגנטי

מעבר לכך הגורמים לאקנה בגב מגיעים גם מגנטיקה (גנים שגורמים לכם לייצר יותר חלב בבלוטות החלב בעור), ורמות גבוהות יחסית של הורמון המין הגברי. הטסטוסטרון מגרה את בלוטות החלב בזקיקי שיער שמייצרים "חלב". חוסר איזון הורמונלי כזה עלול לייצר אקנה בגב גם אצל נשים. למה אקנה מתיישב דווקא בגב? כיון ששם צפיפות בלוטות החלב היא הכי גדולה וכיון שעור הגב נוטה להיות עבה יותר – הוסיפו לכך את העובדה שהאיזור בגב לא מאוורר, מזיע וצמודים אליו בגדים הדוקים והנה מצע אידאלי להתפרצות של חצ'קונים שנוטים לדבוק שם בעקשנות.

איך מרפאים אקנה בגב עם תרופות טבעיות?

הריפוי של אקנה בגב מתחיל בנקיון

אם אתם נוטים לפתח פצעי בגרות בגב עליכם להתקלח יותר – לא בהכרח לסבן יותר את הגב אלא להקפיד לשפשף אותו עם ליפה או או מברשת לגב. פעולה זו מסייעת מאד להסרת תאי עור מתים, מקלפת עור ישן, מחדשת את העור ומונעת את לכידת שאריות התאים המתים בזקיק שהיער (פעולה שתורמת כאמור ליצירת ראשים שחורים ופצעי בגרות.

טיפול באקנה בגב עם משחת שיניים

לדברי יתרו קלוס, מחבר "בחזרה לטבע" משחת שיניים היא תרופה ביתית יעילה לטיפול באקנה בגב, וכן בפצעי בגרות בחזה ובפנים. משחת השיניים מייבשת פצעי בגרות שנובעים מבלוטות חלב פעילות מדי. מרחו שכבה דקה על האזור הנגוע בגב למשך חצי שעה ושטפו עם מים פושרים

תרופה טבעי מהודו לפצעי בגרות בגב: לימון קינמון ודבש

צרו משחה ממיץ לימון ואבקת קינמון – ערבבו היטב עד למרקם חלק והניחו את המשחה על פצעי הבגרות בגב למשך שעה. תרופה ביתית זו יעילה בשל החומציות של הלימון (עור אוהב סביבה חומצית) ובשל הקינמון שמכיל חומרים אנטי פטרייתיים ואנטי חיידקיים. ניתן לחזור על הטיפול הזה מדי יום וכן לשלב אותו גם עם מריחת דבש איכותי (רצוי דבש מנוקה) שגם לו יש תכונות אנטי חיידקיות.

אקנה בגב: חומץ תפוחים לטיפול טבעי

חומץ תפוחים היא תרופה טבעית נפלאה לטיפול באקנה בגב. לא רק שהיא מאזנת את רמת החומציות של העור היא גם קטלנית לחיידקים שעלולים להחריף את הזיהום על העור. הטיפול הוא טופיקלי- מורחים על האיזור הנגוע באקנה בגב מעט חומץ תפוחים מדולל במים. בהתחלה דללו את התרופה הטבעית הזו כך שכמות המים תהיה פי 8 מכמות החומץ ובהדרגה העלו את הריכוז לחצי-חצי.

שמן עץ התה יעיל לטיפול של אקנה בגב

שמן עץ התה מופק מעץ התה האוסטרלי ויצא לו שם של תרופה טבעית למגוון בעיות זיהומיות בעור. כמה טיפות של שמן עץ התה על פצעי אקנה בגב קוטלות את החיידקים בעור ומונעות את החרפת הבעיה. למעשה השמן האתרי הזה פועל לא פחות טוב ממשחות אנטיביוטיות לעור. תופעת הלוואי היחידה שלו עלולה להיות צריבה בעור ולכן יש למהול אותו עם שמן קוקוס (גם שמן קוקוב הוא אנטי חיידקי ואנטי פטרייתי) או למהול אותו עם מעט ג'ל אלוורה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • התקווה רואה את הבלתי נראה, מרגישה את מה שלא ניתן למשש ,  ומשיגה את הבלתי אפשרי

    אנונימי