תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך לטפל בסרטן השד באמצעות תזונה ואיך למנוע סרטן שד עם תזונה?

סרטן השד הוא הסרטן המאובחן הנפוץ ביותר בקרב נשים וגורם המוות השני (אחרי סרטן הריאות). הסיכון לחלות בסרטן השד גובר במצבים הבאים: לאחר לידות רבות, עם קבלת הווסת לפני גיל 12, הריון ראשון לאחר גיל 30, מנופאוזה מאוחרת (הפסקת ווסת מאוחרת) והיסטוריה משפחתית של סרטן השד. מה לאכול כדי למנוע את סרטן השד?

מיכל ובר, דיאטנית קלינית וטבעונית מסבירה הכל על תזונה נבונה לבריאות השד

מניעת סרטן השד באמצעות תזונה

המלצות למניעה של סרטן השד:

שמירה על משקל תקין. השמנה, בעיקר סביב המותניים, מהווה גורם סיכון רציני לסוגים מסוימים של סרטן לרבות סרטן השד

לאשה עם סיכון מוגבר לחלות בסרטן שד מומלצת פעילות גופנית – לפחות 30-60 דקות ביום, 5 פעמים בשבוע. הפעילות הגופנית מווסתת את ההפרשות ההורמונליות, מחזקת את מערכת החיסון, שומרת על פעילות תקינה של מערכת העיכול ומאפשרת לאכול כמות גדולה יותר (של מזון בריא) ללא עלייה במשקל.

הפסקת עישון. עישון קשור עם התפתחות סוגי סרטן מסוימים לרבות סרטן השד

תזונה מונעת סרטן שד

תזונה נגד סרטן השד

 • הפחיתו ככל האפשר מזונות עתירי אנרגיה, המעלים את הסיכון להשמנה, כמו משקאות ממותקים ומזון מעובד, דל סיבים ועתיר שומן וסוכר.
 • אכלו מגוון ירקות, פירות, קטניות ודגנים מלאים. הם מכילים שפע של סיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים ופיטוכימיקלים שמגנים על הגוף. בנוסף, רובם אינם דחוסים בקלוריות ולכן מסייעים למנוע השמנה.
 • אכלו לפחות 5 מנות של פירות וירקות בכל יום. שלבו אותם בכל ארוחה.
 • שימו לב: תוספי תזונה לא יכולים להחליף מזון טרי וטבעי מהצומח.
 • הפחיתו מאוד במזון מטוגן ומוטב להימנע ממנו בכלל
 • הימנעו מבשר אדום ומעובד. ברזל מהחי כמו גם הכמות הגבוהה של השומן הרווי עלולים לפגוע בגוף ולקדם סרטן לרבות סרטן השד. עיבוד הבשר (עישון, כבישה, חומרים משמרים) מגביר ייצור חומרים מסרטנים בגוף וחושף אותו למוטציות בגרעין התא ולהתפתחות גידולים ממאירים
 • אם בכל זאת בוחרים בבשר – העדיפו עוף ודגים. זכרו שקטניות מהוות מקור חלופי איכותי לחלבון כאשר משלבים אותן עם דגן.
 • הגבילו שתיית אלכוהול, לא יותר ממנה אחת ליום לאישה ושתי מנות ליום לגבר. לנשים בסיכון גבוה לסרטן שד מומלץ להימנע מאלכוהול לחלוטין. הסיכון לפתח סרטן שד עוד גובר כאשר שתיית האלכוהול מקבילה לרמת חומצה-פולית נמוכה בדם (שנובעת מצריכה לא מספקת של פירות, ירקות וקטניות) או כאשר השתייה של האלכוהול מקבילה גם להרגל רע אחר : עישון.
 • לאימהות ביניכן – מומלץ להניק את התינוק באופן בלעדי עד גיל 6 חודשים (רק חלב אם) ולאחר מכן להמשיך להניק בתוספת מזונות משלימים. ההנקה גורמת להורדת הרמות ההורמונליות בגוף ובכך מפחיתה את הסיכון ללקות בסרטן השד. בנוסף, ההנקה גם מגינה על התינוק מעודף משקל ומהשמנה.

האם אפשר להחלים מסרטן השד באמצעות תזונה?

תזונה נבונה מסייעת לבריאות המטופלת ותורמת לשיפור באיכות חייה בכל שלבי המחלה. במידה והמחלה כבר קיימת מומלץ לשמור על מספר כללים שיכולים לסייע לטיפולים ולהחלמה:

1. שמרו על משקל גוף תקין והימנעו מאכילת יתר.

2. הפחיתו בצריכת שומן, במיוחד שומן רווי.

3. הרבו בצריכת פירות וירקות (לפחות 8 מנות ביום).

4. העדיפו מזונות צמחיים ועתירי סיבים (פירות, ירקות, קטניות ודגנים מלאים).

5. הגבילו צריכת סויה.

6. מומלץ לבצע פעילות גופנית מתונה כמו הליכה (לפחות 3 שעות בשבוע).


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • אלהים מכניס אותנו לעיתים לתוך צרות, מחלות, ומים סוערים- לא כדי להטביע אותנו - אלא כדי לנקותנו

  אנונימי