תרופות סבתא

סקוולאן

סקוואלן הוא תכשיר  טבעי שהגוף מייצר, חומר שנמצא בזרם הדם ונוצר בכבד. סקוואלן משמש רבות את תעשיית הקוסמטיקה כתכשיר נגד קמטים והזדקנות העור אבל יש לו תועלות בריאות נוספות. מה אתם צריכים לדעת על סקוואלן ? האם יש לסקוואלן תופעות לוואי?

מהו סקוואלן ומהן תועלות הבריאות של סקוולן?

המקור העיקרי בטבע לסקוואלן מצוי בכבד בכבד כרישים ששוחים במים עמוקים. למעשה סקוואלן מהווה בכבד הכרישים את החומר העיקרי ומגן על המערכת החיסונית שלהם. לפי ההערכות סקוולן משפר גם את תגובת המערכת החיסונית של האדם כיון שיש ביכולתו לעכב חלבונים התורמים להתרבות של תאים סרטניים. על פי האגודה האמריקנית לסרטן סקוולן יכול להילחם גם בהצטננויות חורף הנובעות מוירוסים. מצבים רפואיים אחרים כמו דלקת מפרקים, אסטמה ופסוריאזיס מקבלים מענה ע"י תוספת טבעית של סקוואלן. סקוואלן נמצא גם בחלק חיסוני השפעת והמלריה.

האם סקוואלן נוגד סרטן?

האגודה האמריקנית לסרטן טוענת כי שמן סקוואלן עשוןי להוות חלק ממרכיבי הטיפול הטבעי בסרטן. על פי מחקרים מסוימים סקוולן האט את הצמיחה של כלי דם סביב גידולים סרטניים כמו סרטן הערמונית, סרטן המעי הגס וסרטן השד. ממצאים אלו מובילים חלק מחולי הסרטן ליטול תוסף של שמן סקוואלן בנפרד או כתוספת לטיפול הכמותרפי כדי להעצים את הכחדת הסרטן.
סקוולן למחלות לב ולחץ דם גבוה
למרות שחלק מיתרונות הסקוולן עדיין לא הוכחו קלינית הרי שסקוואלן ידוע כתכשיר טבעי לבריאות הלב. הודות לחומצות שומן האומגה 3 המצויות בשמן סקוואלן התוסף עשוי להוריד לחץ דם גבוה ושומנים בדם. יש מי שסבור כי צריכה קבועה של שמן סקוואלן מפחיתה הפרעות בקצב הלב, ומפחיתה טרשת עורקים.

מקורות מזון לסקוולן

המקור העיקרי של סקוואלן בטבע הוא שמן כבד של כרישים במים עמוקים. מקורות אחרים של סקוואלין הם סובין של אורז, אמרנט (זרעים), נבט חיטה וזיתים (שמן זית עשיר בסקוולן).

סקוולן למניעת קמטים ובריאות העור

סקוואלן מופץ אצלנו בזרם הדם ומגיע בעיקר לעור. שם הוא מגן על העור מהתקמטות או מפירוק שומנים בשל חשיפה מרובה לשמש או לקרינה מסוג אחר. מסיבה זו הוא נמצא כתכשיר טבעי קבוע בתכשירי קוסמטיקה למניעת קמטים.

מינונים מומלצים של סקוולן

המינון של סקוואלן כתוסף לאנשים שלוקים בכולסטרול גבוה עומד על כ800 מ"ג ליום. מינון של 500 מ"ג ליום אפקטיבי לווסות השומנים בדם שלך אבל בכל מקרה אין לצרוך יותר מגרם ליום של סקוואלן.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מה שאני יודעת לבטח הוא שהסוד הגדול לחיים טובים ובריאים הוא שאין סוד גדול. אתה מסוגל להשיג כל מטרה בריאותית שאתה מציב לעצמך כל עוד אתה מוכן להיות ישר עם עצמך באשר לתכנון, להשקעה ולמאמץ שכרוכים בהשגתה. אין דלתות אחוריות ואין קיצורי דרך! זה רק אתה, הרגע הנוכחי, והבחירה שאתה עושה ברגע הנוכחי
     
    אופרה ווינפרי