תרופות סבתא

צמחי מרפא ללחץ דם גבוה

אלו צמחי מרפא יעילים להורדת לחץ דם גבוה באופן טבעי וללא תרופות? בואו ללמוד על תרופות סבתא להורדת לחץ דם. המאמר מיועד לכל מי שמחפש דרכי טיפול ללחץ דם גבוה- באופן טבעי:

לחץ דם גבוה הוא מצב רפואי בעל דרגות חומרה שונות. ישנם מצבים קיצוניים בערכי לחץ דם שמצריכים התערבות רפואית מיידית אבל אנשים שסובלים מהתחלה של לחץ דם גבוה או אנשים שסובלים מלחץ דם גבוה על רקע של מתח נפשי הכרוך באירוע שהתרחש לאחרונה בחייהם – לא חייבים בהכרח לרוץ באוטומט אל תרופות מרשם ולהסתכן בתופעות לוואי. הטבע מציע שורה של חלופות טבעיות להורדת לחץ דם גבוה בדמותם של צמחי מרפא ושורשים? אלו חליטות תה ואלו צמחי מרפא מורידים לחץ דם גבוה?

שינן (דנדליון) מוריד לחץ דם גבוה באופן טבעי

דנדליון (שן הארי) הוא הצמח האולטימטיבי של הכבד ונרשם בנדיבות לאנשים שסובלים מבעיות בתפקודי כבד או כבד הרוס שזקוק לניקוי והתחדשות. יחד עם זאת לשינן יש תכונה נוספת מלבד הסיוע שלו לטיהור רעלים ולניקוי הכבד: הוא משתן קל ועל כן יעיל מאד להורדת לחץ דם גבוה. כדאי לדעת שמרבית תרופות המרשם היעילות נגד לחץ דם גבוה עובדות על העיקרון הזה של הוצאת נוזלים מהגוף (תרופות משתנות)- אז למה ללכת על כימיקלים אם אפשר להשיג אפקט דומה עם צמח מרפא? רשמו לפניכם: שורשי שינן או עלי שינן יכולים להוות תחליף טבעי אפקטיבי למי שסובל מלחץ דם גבוה.

פרחי עוזרר: התרופה האולטימטיבית הטבעית לבעיות לב ולחץ דם גבוה

עץ העוזרר ממשפחת הוורדיים צומח גם בארץ באיזורים הרריים. הוא בעל עלים ירוקים משוננים, פריחה לבנה ופירות אדומים שנראים כמו תפוחים קטנים. ברפואה הטבעית העממית פרחי העוזרר ידועים בסגולותיהם הרפואיות כטיפול טבעי במחלות לב ואולם יש להם גם אפקט חיובי על הורדת לחץ דם גבוה. חלטו שילובים של פרחי עוזרר עם פירות ועלים הרתיחו קלות את המרכיבים הללו – כסו את הסיר כדי למנוע בריחת חומרים פעילים מהמרתח ושתו מספר פעמים ביום כדי לקבל הטבה בערכי לחץ דם גבוה. טיפול זה יעיל גם במניעת לחץ דם גוב

זנגביל – חליטות תה גינג'ר מוריד לחץ דם גבוה

הסינים משתמשים רבות בג'ינגר או זנגביל בשמו העברי כטיפול במחלות לב ולהורדת לחץ דם. זנגביל נקשר תמיד כטיפול טבעי לבעיות של דלקות מפרקים דלקות בכלל והצטננות חורף- אבל חליטה משורש טרי ומגורד של ג'ינגר יעילה מאד גם להורדת לחץ דם גבוה. אם אתם סובלים מלחץ דם גבוה בשלבים הראשונים של המחלה - שתו תה ג'ינגר לפני שאתם הולכים לישון ותראו כיצד בבוקר ערכי לחץ הדם הגבוה שלכם צונחים בכ10%. לתה הזה יש טעם חריף ולכן ניתן להוסיף לו גם מיץ לימון או ממתיק טבעי כמו דבש או מייל

בננה להורדת לחץ דם גבוה

אכילת שתי בננות ליום במשך שבוע תראה שיפור משמעותי של כ 10% בערכי לחץ הדם שלכם. בננה מכילה הרבה מאד מגנזיום (שתי בננות מכילות את המנה היומית המומלצת) – מינרל שמרחיב את כלי הדם באופן וטבעי וכך מקטין את הלחץ על דפנות העורקים. בנוסף יש לה אפקט מעולה למניעת מחלות שכן היא מכילה כמויות גבוהות של אשלגן אשר הופכות את הדם בסיסי ומקשות על התפתחות מחלות וגידולים סרטניים.

מזונות נוספים לצד צמחי מרפא שמורידים לחץ דם גבוה

פטריות ריישי נמצאות בשימוש רפואי ברפואת המזרח כתרופה טבעית להורדת לחץ דם (פטריו מעולות גם למניעת סרטן)- בנוסף אליה השתמשו בשום טרי אשר שום מדלל את הדם באופן טבעי ומונע קרישים וחסימות. שימו לב: אכלו שום טרי וטבעי, לא מטוגן ולא מבושל כדי לא לאבד את החומר הפעיל שבו אשר תורם לדילול הדם ולהורדת לחץ דם גבוה. קקאו גולמי גם הוא עשוי להוות נשק טבעי נגד לחץ דם גבוה. קקאו מכיל הרבה מגנזיום – אותו מינרל שמרחיב את כלי הדם אבל עם קקאו יש לנהוג במתינות רבה שכן הוא מכיל בנוסף גם חומצה אוקסלית שמונעת ספיגת סידן – מינרל שחיוני גם הוא להורדת לחץ דם ולבריאות הלב.

תזונה שמורידה רמות גבוהות של גלוקוז בדם - מורידה גם לחץ דם גבוה באופן טבעי

זהו עיקרון שכדאי לשנן אם אתם סובלים מלחץ דם גבוה. צמחי מרפא ומזונות שמועילים לחולי סוכרת עשויים מאד להיטיב עם מי שסובל מלחץ דם גבוה במיוחד בתחילת הדרך. לפיכך הרבו לצרוך את המזונות הבאים:

  • ארטישוק: גם הוא צמח מעולה לכבד, לחולי סוכרת וגם למי שסובל מלחץ דם גבוה. אפשר לשתות גם את המים המרים שלו אחרי הבישול.
  • אספרגוס: משתן טבעי, מכיל גלותתיון ומכיל ויטמינים רבים מקבוצת בי המשתתפים במטבוליזם של הגלוקוז בגוף. הרבו לאכול אספרגוס טרי לכל ארוך היום ובנדיבות
  • פירות יער: אוכמניות פטר חמוציות תותים ותותי עץ מכילךים שפע של פוליפנולים הנחוצים לשמירה על בריאות העורקים . לעלי אוכמניות יש יכולךת מוכחת בהפחתת רמות סוכר בדם.
  • קינמון: קליפת עץ הקינמון ידוע בסגולותיה להורדת סוכר בדם, כתכשיר טבעי להרזיה ולהורדת לחץ דם גבוה.
  • צמח המרפא ג'ימנמה סילבסטר: הורג את התשוקה למתוק (פתאום המתוק כבר לא מפתה אתכם) ויעיל גם להורדת לחץ דם גבוה באופן טבעי


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם