תרופות סבתא

תסמונת המעי הדולף: טיפול טבעי

חשים כאבי מפרקים, עייפות כרונית, חשיבה מעורפלת וקושי להתרכז? יתכן מאד שאתם סובלים מתסמונת המעיים הדולפות. מעי דולף הוא מצב שבו חלקיקי מזון לא מעוכלים עוברים לזרם הדם בגוף וגורמים לאלרגיות, רגישויות ושורה של מחלות כרוניות. מהם עקרונות הטיפול הטבעי במעי דולף?

תסמינים בולטים של של מעי דולף

ברמת מערכת העיכול האדם שסובל מתסמונת המעי הדולף יחוש הפרעות עיכול כמו קנדידה גזים צרבת ונפיחות ואולם יש להבין כי זרימה מתמדת של מזון לא מעוכל אל זרם הדם מייצרת קשת רחבה של תסימנים ומחלות במערכות גוף אחרות. אנשים ממעי דולף יתקשו להתרכז ועלולים לחוות הפרעות קשב וריכוז. בנוסף תסמינים אחרים כוללים פיברומיאלגיה, עייפות כרונית, רגישויות למזון ולסביבה, פריחות בעור, מחלות מפרקים, מיגרנות ומחלות עצבים כמו אלצהיימר ופרקינסון.

איך מטפלים במעי דולף באופן טבעי?

במקום לרשום נוסחא או מרשם חייבים להבין את העקרון המרכזי בטיפול במעי דולף: "הסר ושקם". להלן מספר דרכים שנותנות פתרון טבעי למעי דולף:

הסרת האנטיגנים באופן מוחלט כפתרון להבראת מעי דולף

כשמסירים את מחוללי הבעיה – מבחינים בהבראה כמעט מיידית. גורמים שמחוללים מעי דולף הם קנדידה מפושטת ששולחת שלוחות ומחוררת את המעי וזו נגרמת ע"י ריבוי של אכילת מתוקים, מזון מתועש, גלולות למניעת הריון ובעיקר ע"י אנטיביוטיקה. גורמים אחרים למעי דולף הם גלוטן ומוצרי חלב.

מה שעוזר לרפא כוויות בעור – מסייע גם לריפוי מעי דולף

הרירית הפנימית של המעי דומה בעצם לעור – היא מתחדשת ללא הפסקה ואותם חומרים טבעעים שהייתם מניחים על עור שנצרב נכווה או נפצע – יפים ממש גם לתיקון הרפידה הפנימית של המעי. מה עוזר לצריבות כוויות ופציעות בעור? צמחי המרפא הבאים: אלוורה פלנטאין וקלנדולה וכן פקטין שנמצא בתפוחים (פלנטאין במיוחד נחשב לאנטי דלקתי). ערבבו אבקת פלנטאין וקלנדולה במיץ תפוחים (פקטין) או במיץ אלוורה ושתו כדי לרפא את הרירית הפנימית המחוררת במעי.

טיפול ראשוני בצמחי מרפא למעי דולף

מעיים אוהבות צמחים מרירים, סופחי גזים ומשקמי רירית. אלו כוללים בין השאר צמחי מרפא כמו לענה (מרירים) כמון אניס מנטה וקימל (סופחי גזים) ושורש שוש קרח אשר מרפד את הרירית הפגועה במעי הדולף ומשקם אותה. מעי דולף זקוק גם לצמחי מרפא לימפטיים: דבקה זיפנית (גליום) ותלתן

האם יש לכם מספיק חומצות אמינו זמינות לריפוי מעי דולף?

מהם התאים שמתחדשים בקצב המהיר היותר בגוף? – תאי המעי שמייצרים את השלוחות השעירות בדופן המעי אשר אחראיות על הספיגה. תאי המעיים הללו מאד מיוחדים כיון שהם מתחלפים כל 4- 5 ימים. קצב הבניה המהיר הזה מצריך חומצות אמינו (מגיעות מחלבונים במזון) ובמיוחד לחומצה האמינו גלוטמין שנמצאת בכרוב. גלוטמין היא חומצת אמינו משמעותית שנחוצה לשיקום רקמות ולחידוש התאים במיוחד במעי ומסיבה זו מומלץ לחולים במעי דולף לשתות מיץ כרוב (זהירות למי שסובל מתת פעילות בלוטת התריס) וכן לחולים שעוברים ניתוח במעיים ורוצים לגרום לפצעים הפנימיים במעי להחלים במהירות

חומץ תפוחים למעי דולף

חומץ תפוחים טבעי הוא אחת התרופות העממיות שעשויות לשקם במהירות מעי דולף. הוא מאזן את פלורת החיידקים במעיים – מונע מקנדידה להתפשט ולחורר את דופן המעי ומשקם את תאי המעי. זהו קו ההגנה הראשוני שלכם בהסרת הפתוגנים. עם זאת יש לזכור שמעי דולף עשוי להיגרם גם מ:

  • תרופות נוגדות צרבת
  • אנטיביוטיקה
  • אספירין ותרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידיות
  • מחסור תזונתי
  • גלולות למניעת הריון
  • פרזיטים ושמרים (קנדידה רב מערכתית)
  • מחלות שונות


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "אדם זקוק לקשיים בחייו. אלו הם אבני הבנין של בריאות טובה"

    קרל גוסטב יונג