תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

האם קוצי'נג (אימון אישי) מפחית חרדות?

האם קוצי'נג, סדנאות אימון אישי והתפתחות אישית יכולים להביא לכם קצת אושר ולהפיג חרדות? האם סמינרים מעצימים של התפתחות אישית עשויים לבלבל אתכם או להוות תחליף לפסיכולוג?

מייצרי המוצרים הללו של תעשיית האושר מציגים את הרעיונות שלהם כחזות הכל. הרבה פעמים מדובר בסוג של משיחיות שקר. הם לא באים בגילוי נאות ואומרים לאדם את האמת הפשוטה: חרדה, אופטימיזם, או אושר הם לפחות 50% עניין גנטי.

חרדה לא פותרים במכשירים חיצוניים

תעשיית האושר שגשגה במילניום השלישי כיוון שלאנשים יש יותר זמן וכסף לבזבז על שטויות. פעם הם היו עסוקים בהישרדות ובשמירה על המשפחה. היום הם רצים כמו עכברים על הגלגלת, בוכים שאין להם זמן, אבל בפועל יש להם עודף משאבים והם נשאבים לנסות גם משיחי שקר שמבוססים על הונאה. ממש כמו שנשים קונות קרם של אנטיאייג'ינג ומשוכנעות שהוא ימתח להן את הקמטים.

כמה ענווה יש למי שמנסה למכור לכם מרשם להפגת חרדות?

אם כבר לבחור מאמן אישי כגורם שיעשה איתכם עבודה על חרדה בחנו אותו על פי מדד אחד חשוב: ענווה. צניעות וענווה הן אמות המידה לבחון את מעביר הסדנא/המאמן. אם זה בא בגישה של 'אוכל לעבוד איתך באחוזים קטנים, כדי לשפר את רמת האופטימיות שלך, כיוון שאושר הוא ברובו גנטי', - זה סימן טוב. לעומת זאת, היו חשדניים מול מי שמתנהג כאיש מכירות ומדבר בסופרלטיבים. כך למשל, בחנו האם סדנאות הקוצינג (אימון אישי) פונות למספר מצומצם של אנשים, או למסות גדולות של אנשים באולם. ברור לגמרי שבמצב השני, לא ניתן להגיע לכל אדם ולעזור לו ושהפניה הזו לשווק אושר למסות של אנשים מגיעה ממניעים של חמדנות.

האם קוצ'ינג ומוצרי עידן חדש יכולים לייצר חרדות?

כן. יש מי שסבור כי מוצרים אלו חותרים תחת אושרו של האדם במקום לסייע לו- הפוך על הפוך. תרבות האינסטנט של ימינו עושה זילות כמעט לכל דבר ומנפקת מוצרים נטולי תוכן. כך גם קיימים מאמנים אישיים למיניהם שבאים בהבטחות להציל את העולם, סדנאות אושר, קלטות קוצ'ינג, ספרים והרצאות עם הבטחות להעצים אושר ואופטימיות . מהו המכנה המשותף הנמוך ביותר של כל אלו ? שטחיות ורדידות. אמנם קיימים גם מוצרים טובים, אמנם קיימים גם אנשי אימון אישי טובים, אבל לא חסרים גם את אלה שסבורים שהשמש זורחת להם מהתחת... לטיפול בחרדה – מסתבר אין קיצורי דרך או פטנטים חיצוניים. בסופו של יום תאלצו לשבת עם עצמכם – להתבונן פנימה ולהסכים לחוות גם כאבים ישנים מחדש כדי להסיר את השליטה של "השדים מן העבר" בחייכם. זהו המפתח להסרת חרדות ושלא יעבדו עליכם!


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם