תרופות סבתא

אורה סומא שיטת טיפול עתיקה לשחרור מחרדות, טראומות, ומחשבות אובססיביות

"אורה סומא" היא שיטת טיפול המבוססת על צבעים.  צבע הוא שפה של רגש, מחשבה ואמונה' ולכן מסבירה הדס יוספוביץ, מומחית לשיטה, " בתוך 108בקבוקי ריפוי צבעוניים המכילים צמחי מרפא, שמנים ארומתיים, מינרלים וקריסטלים, נמצאים גם הבקבוקים המיועדים לך"

מה פירוש השם אורה סומא? מהי שיטת האורה סומא?

יוספוביץ: אורה = אור, סומא = גוף בסנסקריט עתיקה (הודית). אורה סומא היא כלי טיפולי אפקטיבי המשתמשת בכוחות וביכולות הריפוי של הצבע. לכל צבע משמעות בחיינו,


הוא מגדיר אותנו ומאפיין אותנו. צבע הוא שפה של רגש, מחשבה ואמונה, לפעמים ברמה המודעת, ופעמים רבות ברמת התת-מודע. האורה סומא מציפה את הצבעים של חיינו ומאפשרת לנו למפות את חיינו, מי אנחנו, מאיפה אנחנו באים ומה קרה בדרך, מה אנחנו היום לעומת מי אנחנו חושבים שאנחנו. מי היינו רוצים להיות ולמה אנחנו לא שם.

אורה סומא הוא טיפול עוקף שכל

החווייתיות של הטיפול, היכולת להציף את הדברים שאנחנו לא מעזים להודות אפילו בפני עצמנו, האפשרות לעקוף אתהשכל ולהתחבר לרגש בעזרת הצבע, מאפשרת להגיע לתובנות טיפוליות מעמיקות ולתוצאות מהירות ואפקטיביות.

איך בדיוק עובדים האבחון והטיפול בשיטת האורה סומא?

זה פשוט! בעזרת שעה וחצי עד שעתיים ו- 108 בקבוקוני ריפוי צבעוניים. בתהליך האבחון יש לבחור ארבעה בקבוקים מתוך מגוון הבקבוקים. כל בקבוק מסמל חלק אחר בחיים ובעזרתם נפרשת מפת החיים: תכונות דומיננטיות, פחדים, אתגרים, חוזקות. מידע רב ועצום על האדם שהינך היום – לא להאמין עד כמה מדויק! האבחון מאפשר להגיע לתובנות חדשות, לשינוי דפוסים ולהעלאת המודעות לחלקים מסוימים בחייך. שיקוף המציאות ובחינת המצוי


מול הרצוי מאפשר לך להחזיר את כוח לידיך ולקבל החלטות, להעז, להתמודד ולשנות מתוך עוצמה ושלווה.המשך הטיפול נעשה בבית, באמצעות הבקבוקון הטיפולי המתאים ושימוש בתוכנו והמשך מעקב בכל דרך שנוחה ומתאימה לך.


זה נשמע אולי מוזר, אבל התוצאות מדברות בעד עצמן – זה פשוט עובד! הטיפול מאפשר לפתור ולטפל במעצורים, בחסמיםבקשיים בחיים באופן ממוקד וקולע.

כיצד תומכת האורה סומא בבעיות רגשיות כגון חרדות, מחשבות טורדניות, או נטיה להתמכרות?

האורה סומא יכולה לתמוך בטיפול בחרדות או מחשבות טורדניות למיניהן אך לא במקום טיפול וייעוץ מקצועי אחר. האורה סומא חוזרת לעבר שלנו, מזהה את האירוע בו התחלנו לחשוב שונה, לפחד, להיות בחרדה מהחיים, ולמנוע מעצמנו את איכות החיים לה אנו ראויים. החרדה או המחשבה הופכת לדפוס ולאורך שנים הדפוס הופך להתנהגות ונדמה כי אי אפשר כבר לחיות אחרת. דרך האורה סומא אנו מפרקים בעדינות את מקור החרדה או המחשבה הטורדנית, מבינים אותן ולאט לאט באופן תהליכי מדוד לומדים דרך התנהלות שונה, מתרגלים ומתאמנים עליה עד שהיא הופכת להתנהגות השגרתית שלנו במקום החרדה או המחשבה. המחשבות שלנו מחוברות לרגש ואם נזהה את המחשבה, נזהה את הרגש שהיא מפעילה נוכל לשנות את דרך התגובה שלנו.

תני דוגמא

לדוגמא אם אני חוששת להיכנס לזוגיות, המחשבה שלי תגיד לי שאני לא מסוגלת להיות בזוגיות, הרגש שיופעל הוא אכזבה, תסכול, עצב, בדידות, ברגע שזיהיתי אני יכולה לשנות את המחשבה שלי ולומר לעצמי משהו שונה כמו- אני מסוגלת, אני אוהבת, אני סומכת וכך משתנה החוויה לחוויה של הצלחה והביטחון שלי עולה.

איזה צבע תומך בשחרור פחדים חרדות והתמכרויות?

הצבע שתומך בשחרור דפוסים, חרדות והתמכרויות למיניהן הוא הצבע הזהב שנכנס עמוק לתוככי הנשמה שלנו ומתיר את הפחדים ובעיקר את ההיאחזות בהם שזה המקור למחשבות הטורדניות. זהו צבע שמנקה את המערכת הרגשית שלנו.

האם אורה סומא מתאימה גם לילדים? למשל לילדים עם הפרעות קשב וריכוז?

האורה סומא מתאימה לכל אחד ודווקא ילדים שמחוברים לצבעים קל להם מאוד להבין את השפה הזו. כיוון שהאבחון הוא על דרך החוויה והשיחה אין בו איום אלא חיזוק והעצמה של תכונות הילד ומתן כלים פרקטיים לשימושו היום יומי. באבחון נמצא כמובן אחד מההורים ומומלץ שגם ההורה יעבור אבחון יחד עם הילד כדי ללמוד על הדינמיקה המשפחתית. להפרעות קשב וריכוז יש בקבוק מיוחד שנקרא בקבוק הצלת הילד שעובד על הגברת החשיבה והסדר הפנימי והכנסת אהבה במקום תסכול. הצבעים שלו הם ורוד וכחול.

אורה סומא עשויה לתמוך בשחרור מטראומות

והנה דוגמא חיה: איריס (שם בדוי) הגיעה אלי כשהיא משוכנעת שהיא לעולם לא תמצא זוגיות כי היא לא ראויה לה ואין לה מה לתת לגבר ולמערכת יחסים. איריס הייתה כבויה ללא שמחת חיים, לא מאמינה ולא אוהבת את עצמה. כשאיריס הייתה רואה גבר היא הייתה עוברת לצד השני של הרחוב ולא מעיזה לצאת לדייטים כי אף אחד לא ירצה אותה. בזמן האבחון עלה שאיריס עברה התעללות מינית וכמובן שזה השאיר אותה פצועה ולא מאמינה שמישהו יכול לאהוב אותה בזכות מי שהיא. לאט לאט התחלנו לשוחח ולהעצים את היכולות והאיכויות של איריס ולגלות יחד את הכוחות שלה ולחבר אותה אליהם תוך כדי מתן תרגילים מעשיים כיצד לממש אותם כל יום (שעורי בית). בעזרת השימוש בבקבוק התחילה להתנקות המערכת הרגשית שלה ושחרור מאשמה, ובעזרת האימון איריס התחילה לראות את עצמה באור חדש והייתה מוכנה להתנסויות חדשות למציאת זוגיות. בזכות ההתחזקות הפנימית שלה התחילה איריס לצאת לדייטים ולנסות מערכת יחסים זוגית. איריס היום עדיין לא בזוגיות אבל איננה עוברת לצד השני של הרחוב כשהיא רואה גבר, היא מכירה את עצמה ולמדה רבות על תכונותיה החזקות ומתרגלת אותן באופן קבוע עד שהפכו להיות חלק ממנה, היא יוצאת לדייטים ואפילו נהנית מהם. ההצלחה של האורה סומא היא בזה שאיריס היום מנהיגה את חייה ולא מובלת ע"י טראומת העבר שלה, איכות חייה השתנתה והיום היא מחייכת וצוחקת. הריפוי הפנימי תמך בריפוי החיצוני של איריס והיום היא מעזה להתלבש בצורה נשית, להתאפר, וכשהיא מסתכלת על עצמה במראה היא יודעת להגיד שהיא יפה ואהובה. אירס היא סיפור הצלחה, אישה אמיצה ואוהבת שנתנה לעצמה הזדמנות אמיתית לבנות ולהגדיר את חייה מחדש לא דרך הטראומה שעברה אלא דרך הריפוי, השחרור מאשמה והסליחה והפיוס עם עצמה.

למה אורה סומא?

הצבע הנמצא סביבנו בטבע נמצא גם בתוכנו, המפגש איתו מעורר אותנו לחשיבה רעננה והסתכלות מפוכחת ובוגרת על עצמנו מתוך הבנת אירועי חיינו והשפעתם עלינו. האורה סומא באה מאהבה וחיזוק ולעולם אינה שופטת או מבקרת את האדם. השיטה עובדת בצורה תהליכית ולפי מסוגלות האדם מתוך ההבנה שאין חוקים לקצב הפנימי בו צועד האדם במסע חייו ודרכו ההתפתחותית.

מה משך אותך לשיטת האורה סומא?

הדיוק של האורה סומא שבה את ליבי ואת שכלי כי אני אדם מעשי ומקורקע וגם היופי האינסופי של הצבעים והבנת משמעותם הרגשית עם היכולת לחבר אותם לחיי היום יום שלנו. בעצם מיד בתום האבחון יוצא האדם עם ארגז כלים חדש אל חייו. היופי שבצביעת חיינו, היכולת שלנו לשנות את הצבעים הפנימיים שלנו בזרימה עם חיינו וההבנה שנועדנו לאהוב, לחיות בטוב ולהגשים חלומותינו ולא משנה באיזה צבע הם זה עיקר האורה סומא.

חיים בצבע מלא, הדס יוספוביץ 0522-347996 hadasyos@walla.co.il
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "שאיפה עזה לריפוי, היא מחצית הדרך לבריאות טובה"

    סנקה