תרופות סבתא

מדכאי תיאבון טבעיים

אנשים שרוצים לרזות מחפשים לרוב את הדרך האלגנטית ביותר, את אותו פטנט שידכא מלכתחילה את התיאבון המוגזם שאליו הם התרגלו. האמת היא שכדי לרזות תצטרכו בהחלט להרגיש מפעם לפעם רעב קל, את אותן התכווצויות בקיבה שמזעיקות אתכם למלא אותה. יחד עם זאת ישנן טקטיקות ותכשירים המשמשים כמדכאי תיאבון טבעיים. מה ניתן לעשות כדי לדכא את התיאבון באופן טבעי ולרזות?

שתיית מים כאמצעי הרזיה ודיכוי תיאבון

לא רק שמים סותמים את הקיבה ומאיצים את קצב חילוף החומרים, הרי שיש להם אפקט מעניין נוסף ובלתי מוכר בציבור: הם משככים את הנטיה להתמכרויות- לא משנה אם מדובר בהתמכרות לאלכוהול, לסיגריות או לאוכל ופחמימות. איך זה עובד? שתיה מרובה של מים ממריצה את המערכת המח שאחראית על אנדורפינים (אותם חומרים שגורמים לנו להרגיש טוב). ברגע שמופרשים מספיק אנדורפינים כבר אין לנו את עוצמת תשוקה ללכת ולבלוס או לצרוך "סם" אחר – רק כדי להרגיש טוב. כדאי לדעת ששתיית מים גם מעלה את הקשב והריכוז (כן. מים היא תרופה שאף אחד לא גוזר עליה קופון ולכן לא מקדמים אותה מספקי בתודעת הציבור) – וברגע שאנו מרוכזים ומפוקסים יותר יש לנו גם פחות דחף לאכול ולבלוס בלי הפסקה

תה ירוק מדכא תיאבון

הפוליפנולים שמצויים בתה ירוק או בתמציות תה ירוק- משתתפים בתהליכי וויסות התיאבון ומדכאים את תחושת הרעב וההשתוקקות לאוכל. מעבר לסגולות הבריאות האחרות של תה ירוק הוא גם מאיץ את קצב חילוף החומרים ותורם לשריפת שומנים בגוף. יחד עם זאת תה ירוק מכיל קפאין, וככזה- הוא עלול להשפיע על איכות השנינה ומשכה (קשיי הירדמות ושינה יותר קצרה). מסיבה זו בכמויות גדולות תה ירוק פועל כחרב פיפיות. אם תגזימו בו הוא יגרום לשחרור הורמון שדווקא יגביר את התיאבון ביום שלמחרת.

תפוח גדול שמן הוא אמצעי לדיכוי תיאבון באופן טבעי

נכון אמנם שתפוח גדול מכיל כ70-80 קלוריות- אבל עדיין משתלם לאכול אותו במסגרת שת תוכנית הרזיה ממספר סיבות: הוא מכיל הרבה סיבים שממלאים את הקיבה ומייצרים תחושת שובע מהירה- אבל מעבר לכך כאשר הוא קשה ו"קריספי" אתם נדרשים ללעוס כל ביס במשך זמן ארוך יותר. אחת הבעיות של תיאבון מוגזם נובעת מאופן האכילה: אכילה לא מודעת מהירה ועצבנית. ברגע שאתם נאלצים ללעוס היטב כל ביס בתפוח אתם גם אוכלים בהכרח יותר לאט – והאיטיות הזו בעצמה מהווה תרופה טבעית לדיכוי תיאבון מוגזם.

צנוברים מדכאים תיאבון באופן טבעי

צנוברים הפירות של עץ אורן הסלע הם תכשיר מדכא תיאבון טבעי. למה? כיון שהם מכילים פילונליק אסיד (חומצה פילונלית) שהירא מדכאת תיאבון טבעית ובנוסף הם מכילים הרבה מאד חלבון מרוכז יותר מכל אגוז אחר שתורם לתחושת שובע בקיבה. צנוברים גם מכילים שומן רב-לא-רווי שמגביר באופן טבעי את תחושת המלאות בקיבה. באופן כללי מזונות חלבוניים כמו למשל שעועית, שקדים, אדממה, או טופו הם בעלי צפיפות תזונתית גבוהה שגורמים בין השאר להשתקת קולות הרעב ולדיכוי תיאבון באופן טבעי ויש בהם יחסית מעט קלוריות.

אבוקדו מכיל חומרים מדכאי תיאבון

גם במקרה הזה אבוקדו אמנם עשיר בקלוריות אבל הוא טקטיקה נכונה בדיאטטת הרזיה ממספר סיבות: בשל היותו עתיר בשומנים בריאים ובסיבים תזונתיים- הוא משביע גם כאשר אתם אוכלים אותו בכמויות קטנות. בנוסף יש בו חומרים ששולחים למח אותו שהקיבה שלכם כבר חצי מלאה.

קינמון זנגביל וציפורן הם מדכאי תיאבון טבעיים

רשמו לפניכם כלל ברזל: כאשר רמות הסוכר בדמכם גבוהות יחסית - אתם תשתוקקו ליותר ויותר מזון והתיאבון שלכם יהיה בשמיים. מכאן נגזר כבמסגרת החיפוש אחר תכשירים טבעיים לדיכוי תיאבון כדי לחפש תרופות טבעיות אשר מווסתות את רמות הגלוקוז בדם. ישנם תבלינים שעושים את זה באופן טבעי והם קינמון, שורש זנגביל טרי או טחון וכן אבקת ציפורן. נסו להוסיף תבלינים אלו לארוחות או להכין משקאות שמכילים אותם (למשל להוסיף אותם לתה צמחים)- ברגע שרמות הסוכר בדם מצויות באיזון ולא בעליות ומורדות דרמטיים- כך גם התיאבון שלכם יהיה מאוזן ולא תשתוקקו לאוכל, לפחמימות או למתוק.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • להציב את כח הרצון של אדם חולה נגד מחלתו היא האמנות העליונה של הרפואה

    הנרי וורד ביצ'ר