תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

למה אספרטם ומשקאות דיאט גורמים להשמנה ועודף משקל?

תרשמו לפניכם את אחד השקרים ואחת ההונאות הגדולות של תעשיית המזון המהיר. מזונות שמכילים אספרטם וממתיקים מלאכותיים כתחליף לסוכר אמורים לגרום לכם לרזות כי הם נטולי קלוריות. נכון? – אז זהו שלא. למעשה ההיפך הוא הנכון. צריכה של אספרטם וממתיקים מלאכותיים גורמת דווקא להשמנה.

אספרטם מפריע לכם לרזות

זהו אחד ממעגלי הרשע של עולמנו המודרני: ילדות קטנות נערות נשים ואנשים בכלל רוצים להיראות טוב ולהיות רזים וחטובים (תרבות דוחה שלפיה החיצוניות היא הדבר הכי מקודש). כתוצאה מכך המושג "ללא קלוריות" או "אפס קלוריות" הופך להיות המושג הכי מבוקש במצרכי המזון שהם רוכשים. הם ישתו דיאט קולה ומשקאות דיאט אחרים שמכילים ממתיקים מלאכותיים כי הם מהווים תחליף לסוכר והם לא מכילים קלוריות – ואז? אחרי מספר חודשים הם צוברים יותר ויותר שומן (כתוצאה מצריכת האספרטם) ומנסים לרזות עם מזונות אחרים שמכילים אספרטם וממתיקים מלאכותיים" וחוזר חלילה. בפועל הם לא קולטים שהאספרטם על אף היותו נטול קלוריות – הוא זה שגורם להםפ להשמין ולצבור משקל עודף.

למה אספרטם ומשקאות דיאט גורמים להשמנה?

בשתי מילים: כי הוא מגביר את התיאבון וזה קורה במספר מנגנונים. ראשית הוא מפחית את ייצור הסרוטונין במח שאחראי בין השאר על וויסות מצב הרוח ועל הפחתת רמות של חרדה ודיכאון. כאשר יש לנו פחות סרוטונין אנו פונים אוטומטית להתנחם במזון ומחפשים יותר ויותר פחמימות. התוצאה היא שגם אם האספרטם מבטיח לנו אפס קלוריות במשקה הדיאטטי – הרי שמאוחר יותר אנו נאכל כמויות גדולות יותר של מזון ונקבל את הקלוריות שלכאורה חסכנו עם ריבית דריבית. למעשה בסופו של יום אספרטם משמין יותר מאשר סוכר פשוט- כיון שהוא מגביר את התיאבון לרמות כמעט בלתי נשלטות

אספרטם מפחית את קצב חילוף החומרים

לא רק שאספרטם גורם לנו לתשוקה בלתי נשלטת למזון לדיכאון ולחרדה הוא גם מכיל מתיל אלכוהול שמעכב את קצב חילוף החומרים ומפריע לגוף לשרוף קלוריות. אגב לולנים שמגדלים תרנגולים לשם מכירת בשרם מכירים את התרגיל המסריח הזה.הם מפטמים את התרנגולים במתיל אלכוהול (שמצוי בממתיקים מלאכותיים) וזה האחרון מגביר את התיאבון של העופות, גורם להבם לאכול יותר, לשרוף פחות קלוריות ולהשמין. והנה החקלאי גוזר כאן קופון נאה במינימום השקעה ובמינימום זמן הוא מקבל עופות שמנים וגדולים שיכניסו לו יותר כסף מאשר תרנגולים הניזונים ללא ממתיק מלאכותי כלשהו.

אספרטם רעיל גם למח

עלול לגרום לשורה ארוכה נוספת של נזקים במח פגיעות מוחיות שבץ סרטן המח עצבנות כאבי ראש חרדה ודיכאון. מחלות שעלולות להיגרם מצריכת אספרטם מוגברת הן בין השאר גידולים במח, ליקויי ראייה, סוכרת, טרשת נפוצה, לחץ דם גבוה, עייפות כרונית ועוד שורה ארוכה של מחלות כרוניות ומטבוליות.

אספרטם עלול להימצא במוצרים הבאים:

אספרטם נמכר היום בכ70 מדינות בעולם. אם קיבלתם החלטה להימנע ממנו קיבלתם החלטה נבונה אבל כדאי לשים לב שהוא נמצא לא רק במשקאות עם ממתיקים מלאכותיים אלא הוא מתחבא במדוון רחב של מוצרים ובינהם

 • משקאות קקאו
 • דגני בוקר
 • מסטיקים
 • סוכריות מנטה לריענון הפה
 • חומרים משלשלים
 • מולטי-ויטמינים
 • תרופות מסוימות
 • רטבים
 • יוגורטים

מלכודת האספרטם ושמות נוספים שלו

אם אתם רוצים באמת לרזות אל תיכנסו למלכודת האספרטם. שמות נוספים לאספרטם הם nutraSweet, Equal, כמו גם Spoonful, Canderel, E951- אם אתם מרימים מוצר מהמדף במרכול ורואים אתאחת מן השמות הללו וכן מושגים אחרים כמו מונוסודיום גלוטמט או תמציות טעם טבעיות – החזירו את המוצר למדף. הוא לא מתאים לשוחרי בריאות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • אף אחד לא יכול להיות רופא  טוב, אלא אם כן הוא היה פעם חולה בעצמו

  פתגם סיני