תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תרופות סבתא לחרדה: אמצעים פשוטים להפגת חרדה במהירות

בעולמנו אחוז התזזית וריצות האמוק (לאן בעצם אנו ממהרים?) יש מעט מאד אנשים שלא סובלים מתסמינים כאלו ואחרים של פחדים, חרדות, או התקפי פאניקה. החדשות הטובות? יש מתחת לאפכם ממש תרופות סבתא לחרדה, אמצעים פשוטים או תכשירים ביתיים שמהווים טיפול טבעי בחרדה. מאמר זה יסקור שורה של תרופות סבתא לחרדה.

מחפשים תרופות סבתא נגד חרדה? פרוזק הוא לא התשובה!

כחלק מתרבות האינסטנט לפתור מצוקות כאן ועכשיו- גם את בעיית החרדה אנשים ממהרים לפתור באמצעות פרוזק ונוגדי חרדה אחרים. זהו פתרון שרחוק מלהיות אופטימלי כיון שלפרוזק ונגזרותיו יש לא מעט תופעות לוואי שליליות שלא לדבר על כך שנטילת תרופה מבחוץ – שוללת מאיתנו את היכולת להתחזק מבפנים ולעמוד לנוכח מצוקות ומתח נפשי שהחיים מזמנים לנו. מתח נפשי וחרדה הם למעשה הפוך על הפוך - הזדמנות להתפתחות רגשית מנטלית ורוחנית, הזדמנות להפעיל "שרירים" מנוונים של היכולת "לעמוד בפרץ", להתחזק ולגבור על הפחדים הכי עמוקים שלנו. קחו את התובנה הזו בחשבון לפני שאתם ממהרים לרופא שירשום לכם ציפרלקס, קלונקס או תרופה אחרת שמשנה לכם את הביוכימיה במח.

תרופות סבתא לחרדה: מים. הרבה מים

במסגרת החיפוש אחר תרופות טבעיות לחרדה או פתרונות טבעיים לפחדים וחרדות – מדהים לגלות לעיתים שהתשובה מונחת מתחת לאף ודווקא בגלל פשטותה אנחנו נכשלים לראות אותה. קשה להאמין אבל חרדה עשויה להיות בעצם איתות של הגוף שהוא בעצם צמא. שימו לב: לא תמיד גרון ניחר הוא התסמין של צמא. לעיתים קרובות עצבנות דיכאון פחדים וחרדות מוגזמות הם הביטוי של מחסור נוזלים בגוף והתייבשות. אם אתם חשים חרדה נסו להרוות את תאי הגוף במים (ולהפחית צריכת משקאות מייבשים כמו קפאין ואלכוהול). בעיננו, ממש פשע לתת ל'אנשים צמאים'- תרופות פסיכיאטריות - במקום לתת להם מים.

חסר לכם סרוטונין ? מים הם תרופת הסבתא לחרדה עצבנות ודיכאון

מים פועלים גם כמתווך בתהליך הפיכת הטריפטופן לסרוטונין וכאשר אלו חסרים – התהליך הזה משתבש ואוטומטית האדם יחווה מחסור בסרוטונין. לאנשים חרדתיים חסר סרוטונין ועל כן הם חשים חרדה ותסמינים רגשיים אחרים נלווים כמו חוסר מנוחה, מחשבות אובססיביות וחוסר יכולת לשבת במקום אחד בשקט. עוד משהו: שתיית מים משחררת גם אנדורפינים במח- אותם אופיאטיים טבעיים שהגוף מייצר באופן אנדוגני עצמוני ופועלים לשיכוך חרדות וכאבים. אם תשתו מים והגוף שלכם יהיה רווי כהלכה – תגלו שגם הנטיה שלכם להתמכרות (לקפה / ניקוטין / אוכל / אלכוהול) הולכת ויורדת כיון שאתם רווים ממילא באנדורפינים ולא זקוקה ל"תמיכה" מבחוץ.

תרופות סבתא לחרדה? צמחי המרפא מליסה לימונית, לואיזה, טיליה, כישות וקמומיל.

ישנם צמחי מרפא שמייצרים בגוף תחושות של נינוחות ושקט. ע צמחי מרפא אלו נמנים שורש ולריאן, מליסה, לואיזה, קמומיל, כישות, עלי פסיפלורה וקמומיל. במשקאות אלו יש חומרים סדטיביים מרגיעים שאף תורמים לאיכות השינה ולמשכה ומונעים את נדודי השינה (או איכות שינה ירודה) שמאפיינים אנשים חרדתיים. מחסור בשינה כשלעצמו הוא "אבי אבות הטומאה" בכל הנושגע ליצירת עצבנות, מתח נפשי וחרדה ולכן לאנשים חרדתיים שמחפשים םתרון טבעי למצוקתם הנפשי – הדבר הראשון שהם צריכים לתת עליו את הדעת הוא שינה טובה – לפחות 7-8 שעות ובשעה מוקדמת (לפני 10 בלילה!)

תרופת סבתא לחרדה - מיינדפולנס: להתחבר לגוף ולהקשיב לו (מדיטציה)

האתר שלנו תרופות סבתא שעובדות- מציע עשרות מאמרים העוסקים בפטנטים טבעיים (מקלחות קרות), תוספי תזונה (גאבא למשל), ושינויים תזונתיים (לזרוק את הקפאין מחייכם) – כאמצעים המספקים פתרונות טבעיים נוגדי חרדה. אבל ישנה טקטיקה מנצחת שמגיעה מהמזרח ועשויה להיותהפתרון האולטימטיבי לאנשים שסובלים מעודף מחשבות ומחרדות. רנה דקארט אמר : "אני חושב משמע אני קיים" אבל הוא לא לקח בחשבון שקיום עתיר מחשבות הוא קיום בלתי נסבל שכן מח שעובד בטורבו גורם לייסורי נפש, חרדות ותרחישי "מה אם" מבהילים. על פי המסורות הרוחניות מן המזרח דווקא היכולת לשלוט במחשבות או אפילו להיות במצב תודעתי נטול מחשבות- הוא המפתח לשליטה ברמות חרדה שיצאה משליטה. הם קוראים לזה שם מדיטציה ובשפה המערבית שלנו הטכניקה נקראת קשיבות או מיינדפולנס והיא לא יותר מאשר היכולת להיות נוכחים ברגע, מחוברים לגוף ולנשימות ומכירים בכל מה שמתרחש כאן ועכשיו.

תרגול מדיטציה כתרופת סבתא לחרדה

התרגול הזה אגב אינו פשוט עבור אנשים חרדתיים שפוחדים לשבת ללא עשייה ורק "סתם להיות"- אבל הוא התרופה הטבעית שהם צריכים בדיוק. זהו אכן תרגול לא פשוט לתודעה שרגילה לחשיבה מקפצת, חשיבה מהירה לא אפקטיבית, וחשיבה חרדתית- אבל גם אם לא תצליחו לעצור את שטף המחשבות הטורדניות שרצות במח – הרי שתרגול מדיטציית קשיבות יאמן אתכם לפתח מערכת יחסים אחרת עם המחשבות, להתבונן עליהן מהצד ולא בהכרח : להאמין להן. לאנשים עם חרדה- זוהי פריצת דרך ענקית כיון שהם יוצאים מדפוס הטייס האוטומטי של "לפחד מכל רוח עיוועים מתעתעת, מכל דמיון חסר בסיס שעולה בהם ומבהיל אותם".


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם