תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

ד"ר עמרית בן סירה, נטורופטית

חברה תומכת של אנשים אוהבים

בסופו של יום התרופה הטובה מכל היא אהבה ושלוות נפש. בעולם מודרני שמצפה מאיתנו להיות השגיים, תחרותיים, מוכווני מטרות. במסגרת הסטנדרטים של הציביליזציה המערבית מצופה מאיתנו לרוץ מהר, להספיק, לצבור רכוש, מעמד וכבוד אנו שוכחים את התובנה הבסיסית הזו שאנו בעצם זקוקים לאנשים אוהבים. גם מחקרים מראים היום כי בדידות מקצרת את החיים. לעומת זאת, חיבוק ליטוף מגע פיזי אוהב, חברה של אנשים עם אנרגיות שטובות לך מגבירה את הפרשת האנדורפינים. מגע פיזי ונפשי הוא תרופה.

מפתח מרכזי לבריאות טובה הוא יחסים: לתת חמלה ולקבל אותה

אחרי הכל, איזה ערך יש לחיי מבוגר שצובר בחשבון הבנק שלו 50 מיליון שקלים וחי בשממה רגשית עם חסר חברתי? עם היעדר אנשים תומכים ואוהבים. בדידות קיצונית גורמת למתח נפשי ממושך והרי אנו יודעים היום שסטרס גורם למנעד רחב מאד של מחלות החל מאלצהיימר, דרך אובדן זיכרון וכל במחלות לב וכלי דם (לחץ דם גבוה, טרשת עורקים ועוד).

האם חברויות וקשרים רגשיים עם אנשים אחרים הם אכן נכס בר קיימא?

לאורך השנים אנו אמנם עשויים לאבד אנשים קרובים וחברי נפש. עם זאת, גם אם אנשים קרובים אובדים לנו בדרך הרי שעדיין יש ערך עצום לקשר ולאהבה ששררה ביננו שכן גם לאחר פטירה או אובדן של אדם קרוב עדיין אנו יכולים לנהל איתו דיאלוג, ולהתייעץ איתו בדילמות שמטרידות אותנו ("מה הוא היה מציע לי? מה הוא היה עושה במקומי?") – גם אם הוא פיזית לא נמצא במחיצתנו. בעיני עדיין יצירת יחסים חמים עם אנשים קרובים (ובהקשר של קשים ויחסים אני ממליצה ללכת על איכות ולא בהכרח על כמות) היא ההשקעה הכי טובה שאדם יכול לעשות. למותר לציין שזהו נכס שעולה לאין ערוך על השקעה ב"קירות ומרצפות".
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "אנחנו יוצרים את עצמנו כל הזמן. אף פעם לא מאוחר ליצור את הגוף שאתה רוצה- במקום לחשוב שאתה תקוע עם מה שיש"

    דיפאק צ'ופרה