תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך למוסס אבנים בכיס המרה באופן טבעי ולמנוע את היווצרותן מלכתחילה?

איך להיפטר מאבנים בכיס המרה באופן טבעי ואיך למנוע היווצרותן מלכתחילה של אבנים בכיס המרה?

שמי תמר, אני בת 45 סובלת מאבנים בכיס המרה. עשיתי כבר שני ניתוחים להוצאת אבנים מכיס המרה. אבל האבנים חוזרות. הרופא אמר לי ש"אין מה לעשות,שזה גנטי ושהגוף שלי מייצר אבנים". אני מחפשת כל דרך טבעית אפשרית לטפל באבנים קיימותבכיס המרה ולמנוע את התופעה מלחזור על עצמה. האם יש תוספי תזונה , צמחי מרפא למוסס אבנים כאלו? האם יש שיטת טיפול טבעית שיכולה להמיס אותן? מבקשת תשובה על כל הטיפולים הטבעיים האפשריים לאבנים בכיס המרה כי אני סובלת.

עמרית בן סירה ד"ר לנטורופתיה, מומחית לרפואה טבעית אינטגרטיבית משיבה:

מהן אבני המרה (אבנים בכיס המרה) ולמה הן גורמות?

80% מאבני המרה מתגבשות כתוצאה מצמיגות גדולה של כולסטרול והשאר מתגבשות כתוצאה מחסר בבילירובין או חסר במלחי מרה. מימדי האבנים נעים בין גודל הדומה לגרגר חול ועד לגודלו של כדור פינג פונג. האבנים עלולות לחסום את התעלה שמוליכה את האבנים למעי הדק או אפילו את דרכי המרה בכבד. הכאב נובע מהלחץ שנוצר כתוצאה מחסימת המעבר ומהדלקת שמתפתחת במקום. דלקת מקומית זו עלולה להתפשט לכבד וללבלב.

היווצרות חוזרת של אבנים בכיס המרה: ניתן לטפל ובעיקר כדאי למנוע

ניתן להמיס את אבני המרה על ידי טיפול בצמחי מרפא או לגרום לשטיפתן החוצה בטיפול טבעי ממוקד. אלה מומלצים בליווי מקצועי של נטורופת/ית. אולם בהחלט עומדות לרשות הזקוקים לכך אמצעים למניעה ואף לטיפול מתון.

תזונה למניעה של הישנות אבנים בכיס המרה

כמו בכל מצב דלקתי מוטב להעדיף תזונה שעיקרה ירקות ופירות תוך הקטנה למינימום של צריכת מזון מן החי וודאי שומנים (כולסטרול) ממקור זה. ככל שהמזונות יהיו עשירים בסיבים תזונתיים כך הם יסייעו להקטנת כמות הכולסטרול האנדוגני (הכולסטרול שהגוף מייצר, בשונה מהכולסטרול שמגיע מבחוץ דרך התזונה) ולפינויו מתוך הגוף.

פליאורוטוס: פטריה רפואית לטיפול טבעי של אבנים בכיס המרה

פטריית המאכל פליאורוטוס (ניתן להשיגה כתמצית באבקה או בכמוסות) יעילה מאוד בהורדת רמות הכולסטרול האנדוגני (המיוצר על ידי הכבד), בפינוי הצטברות של שומן בכבד, ובצריכה ממושכת היא מועילה ליצירת רצפטורים לכולסטרול בכבד. פעילות גופנית גם היא חיונית להתמודדות יעילה עם הורדת כולסטרול גבוה שמקורו אנדוגני ולהפחתת הסיכויים של היווצרות אבנים בכיס המרה.

יש תרופות סבתא לאבנים בכיס המרה

ישנן תרופות טבעיות ביתיות יעילות ומרשמים אפקטיביים מן המטבח - לטיפול באבנים בכיס המרה, להלן סקירה של כמה מהן:

לימון שמן זית ושום: תרופה ביתית לטיפול באבנים בכיס המרה

מנה יומית של מיץ מ-1/2 לימון, 2 כפיות שמן זית ו-1/8 כפית שום כתוש.

קצח: טיפול טבעי באבנים בכיס המרה

שמן קצח וזרעי קצח עשויים להיות "תרופה" יעילה להמסת אבני מרה וגם למניעת הישנות של אבנים בכיס המרה:

יש לקחת:

  • 250 גר גרעיני קצח טחונים
  • 250 גר' דבש איכותי

יש לערבב מדי בוקר כף מהתערובת יחד עם 1 כפית שמן קצח בכוס מים חמים ולשתות על קיבה ריקה.

לציטין לאבנים בכיס המרה

לאנשים שסובלים מאבנים בכיס המרה מומלץ ליטול שלוש כפיות גרגרי לציטין במיץ מדי יום.

כורכום וסלק: תרופות טבעיות לאבנים בכיס המרה

קחו כפית אבקת כורכום טרייה מעורבת בכוס מיץ סלק – הכורכום מסייע ב"סחיטת" המרה ומוריד את תופעת הדלקת, הסלק מנקה את הכבד ומזרז את תהליך העיכול.

ארטישוק- תרופה טבעית לכבד ולדרכי המרה

עונת הארטישוק בשיאה וזו הזדמנות מעולה לנקות את דרכי המרה בשתייה של שתי כוסות ביום מי בישול של ארטישוק, לא טעים, נכון, אך מאוד יעיל!

בטיפול במרפאה אני מציעה פורמולות צמחי מרפא וטיפול ממוקד ל"שטיפתן" של האבנים החוצה, על פי שיטתה של ד"ר חולדה קלארק. ליצירת קשר dromrit@yahoo.com 03-9217515 www.dromrit.co.il www.fibromyalgia.org.il
אולי יעניין אותך גם