תרופות סבתא

מהן דרכי הטיפול בדורבן בעקב שלא עובר?

איך מטפלים בדורבן בעקב שלא עובר? ניסיתי את כל סוגי הטיפולים לרבות דיקור סיני לדורבן בעקב והמצב   נשאר כשהיה. אלו טיפולים טבעיים מומלצים לדורבן בעקב?

אני בת 55 מזה כשנה וחצי אני סובלת מדורבן בעקב ,עברתי טיפולים רבים כמו: טיפול תרופתי ,פיזיותרפיה ,דיקור סיני ,רפלקסולוגיה ןעוד ללא שיפור ורק אחרי גלי ההלם חלה הטבה בדורבן ,אך נותרה בעיה רפואית שמאוד מטרידה אותי ,עברתי מספר דיקורים סינים לטיפול בדורבן ומאז הדיקור האחרון הופיעו לי זרמים ונימולים ברגליים מאוד חזקים ,עברתי בדיקות דם והכל תקין ,נבדקתי על ידי נוירולוג ןגם הוא טען שהכל בסדר וכנראה שהתופעות נובעות מחרדה ונתן לי תרופת אלטרולט להרגעה שעזרה קצת אך מאז שהפסקתי הנימול נמשך ומאוד מטריד אותי .שאלתי מה לעשות האם יש תרופת סבתא שיכולה לעזור לי?

תשובת ניר פלורנטין, מטפל ברפואה סינית על דורבן בעקב

על פי הרפואה הסינית דורבן בעקב עלול להיגרם ע"י שני גורמים מרכזיים : התקצרות של גיד אכילס (בגלל תנועה לא נכונה, היעדר מתיחות אחרי פעילות גופנית או עוןדף משקל) ולחילופין דורבן בעקב עלול להיגרם על ידי ירידה ברקמה השומנית של הפציה באיזור התחתון של כריות כף הרגל).

שני גורמים לדורבן בעקב

שני הגורמים הללו קיצור הגיד או ירידה ברקמה השומנית של כפות כף הרגל משפיעות על האלסטיות של האיזור הפלנטרי בכף הרגל, מתחוללת שם נוקשות ואז נוצרים "מיקרו קרעים" מעין קרעים זעירים בסיבי השרירים. הגוף מנסה לתקן את הקרעים הללו ובנסיון הזה שלו נוצרות מעין הסתיידויות – מעין יבלת נוקשה באיזור המודלק או זיז גרמי שגורם לדורבן בעקב ולכאבים הנלווים אליו.

הטיפול ברפואה הסינית לדורבן בעקב: להגביר את רמת הפיטוצין

לדורבן בעקב יש טיפול אפקטיבי ברפואה הסינית: באופן כללי בעיית הדורבן נתפסת על פי העיניים של הרפואה הסינית כמחסור ביין (הרכיב הנשי בטבע), מחסור בדם בכבד וסטגנציה של דם. ברפואה הסינית משתמשים בדיקור, בצמחי מרפא כמו niu xi ובתרגילי טווינה שמטרתם היא להגביר את שיחרור הפיטוצין בגוף. פיטוצין אחראי על גמישות והרחבת איזור האגן (ולכן הוא ניתן לזירוז לידה) אבל גם על הגמשת והרחבת הגידים בגוף. כמובן שהטיפול ייעשה לצד תרגילי מתיחות להארכת גיד אכילס ועיסויים של שריר התאומים ואיזור גיד אכילס. טיפול נוסף לדורבן בעקב הוא הקזת דם מקומית, דיקור מקומי באיזור הדורבן וכוסות רוח. נימול לאחר דיקור היא תופעה ידועה והיא תמיד עוברת אחרי יום או יומיים באופן עצמוני.

תרופת סבתא ביתית לדורבן בעקב

ניתן לטפל בדורבן בעקב באופן טבעי גם על ידי עיסוי האיזור וריכוכו וכן על ידי חילופי טמפרטורה. אפשר להכניס את כף הרגל לקערת מים חמים עם מלח ואחרי חמש דקות של השריה להעביחרה לקערה עם מים קרים שמכילים מלח. חילופי הטמפרטורה מגבירים את ספיגת הנוזלים והמלחים לאיזור הדורבן. גורמים לאיזור להתרכך, להתגמש מעט וכך חלה הקלה על הכאבים.

צמח מרפא לדורבן בעקב: מורינגה

שרון אייל נטורופטית ומטפלת בג'ין שין דו ממליצה על מורינגה צמח המרפא ההודי שמטפל גם בדורבן בעקב. מקורו של צמח המורינגה (Moringa Oleifera ) בהודו, שם הוא גדל ומשמש באופן מסורתי אלפי שנים לטיפול במגוון מחלות, דלקות חיצוניות ופנימיות ולתגבור תזונתי. לפי תורת הרפואה ההודית המסורתית, תורת האיור-ודה (Ayur-veda ), משמש המורינגה לריפוי כ- 300 מחלות. המורינגה משמש השלמה תזונתית לטיפול בדרבן מכיוון שהוא מזין מאוד ומטפל היטב בטיפול בחסרים תזונתיים,משפר את זרימת הדם בגוף כולו ואת הגעת הזנה, חמצן וגורמי חיסון גם לאזור הדורבן. דורבן הוא גם צמח אנטי דלקתי, מפחית כאבים ואף פועל לשיפור מצב הרוח.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • היכולת לדמיין היא הדבר שמבדיל בין בני האדם ובין בעלי החיים - גם ביצירת מחלות וגם בתהליך ההחלמה ממחלות. ב90 אחוז מן המקים, מחצית מן ההחלמה היא ברובד המנטלי !

    ד"ר מרטין רוסמן, רופא מומחה לחרדות, דאגון ודמיון מודרך