תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

דרכי טיפול באטופיק דרמטיטיס: אלו תחליפי סטרואידים קיימים לטיפול באטופיק דרמטיטיס?

כשתינוק או ילד צעיר סובל מאטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור) – הורים רבים מוצאים את עצמם מתלבטים איך לטפל בבעיה ולהקל על סבלו של הילד. הפיתוי הראשוני יהיה להיכנע לתכתיבים של רופאים קונבנציונליים ולמשוח את העור של הילד / התינוק הסובל במשחה סטרואידית שתדכא את הגרד. ואולם יותר ויותר מבינים היום את הנזקים ארוכי הטווח של שימוש בסטרואידים – בפרט כאשר חושפים אליהם ילדים רכים בשנים.  מהן דרכי הטיפול הטבעי  באטופיק דרמטיטיס?

קרלה אנגל מגן נטורופטית מסבירה:

אימהות רבות שואלות אותי לעתים קרובות מה כדאי לעשות במקרה שהילד שלה מקבל דרמטיטיס אטופית . שאלה זו מצוינת, מפני שהתופעה לא מטופלת כהלכה בדרך כלל. דרמטיטיס אטופית (מכונה גם אסטמה של העור) הנה אסטמה של העור, מחלת עור המתבטאת בשטחי עור אדומים ומאוד מגרדים, המופיעים בעיקר בקפלי העור. המחלה נפוצה מאד בקרב ילדים ואף תינוקות.

מה הגורם לאטופיק דרמטיטיס בתינוקות?

הגורם לדרמטיטיס אטופית לא ברור אך נצפה קשר בין המחלה של גריות יתר של העור ורגישות למזונות מסוימים, לשינויי טמפרטורה, מתח נפשי ועוד. אצל רוב החולים קיימת גם רגישות לחלב פרה, מוצרי חלב פרה ביצים או דגים.

אמבטיות עם שמן לטיפול באטופיק דרמטיטיס

תוצאות טובות מתקבלות בטיפול של אמבטיות עם שמן אמבטיה לפחות פעם ביום. יש להשאיר את העור מעט רטוב ומיד למרוח עליו קרם שומני. גם שמן נר הלילה עשיר בחומצה גמה לינולנאית (GLA) אשר מהווה בסיס לייצור חומצות שומן חיוניות, והוא מצוין למקרים של אטופיק דרמטיטיסי בתינוקות ובילדים. המטבוליזם של חומצות שומן חיוניות (אומגה 3 ו-6) עלול להיות מופר בחולים הסובלים מדרמטיטיס אטופית ומחקרים מצביעים על כך, כי היעיל ביותר הוא שמן אומגה 3 או במילים אחרות צריכה של שמני דגים (חומצה - EPA) ויתרה מזו, שמנים אלו גם יותר זולים משמן נר הלילה.

צמחים לאטופיק דרמטיטיס

צמחים כמו שמן נר הלילה, ג'ינקו בילובה ושוש קירח, התגלו כטובים במיוחד להקלה במקרים של בעיות עור מסוג זה. כדאי להימנע ככל שניתן מחשיפה לשיער של בעלי חיים, ממאמצים גופניים קשים הגורמים להזעה, מבדים מחוספסים ומאובקים.

הטיפול הקונבנציונלי לאטופיק דרמטיטיס? סטירואידים

בטפול הקונבנציונלי נהוג להשתמש בתרופות הסטרואידיות, במשחה או כדורים, שתפקידם לדכא דלקת. הם עשויים להפחית את האודם והגרד במקומות האדומים. שימוש בחומרים אלה לזמן ארוך קשור בתופעות לוואי הפוגעות בעור ויש להמעיט בהן ככל שניתן.

טיפול באור אולטרה סגול לאטופיק דרמטיטיס

קיים עוד טיפול בבעיות עור: טיפול של אור אולטרה סגול, שילוב של קרני UVB יחד עם UVA. השימוש בסטרואידים איננו מומלץ עקב ריבוי תופעות הלוואי כגון: הרחבת נימיות דם בעור ודימומים נקודתיים בעור, העור הופך דק מדי, כרוך בהופעת פצעי אקנה, פצעים בשפתיים, זיהומים פטרייתיים, הפרעות הורמונליות, השמנת יתר, שיעור יתר, לחץ דם גבוה, סוכרת, גלאוקומה ובילדים הוא גם עלול לתרום לדיכוי הגדילה.

למה בגישה הטבעית לא משתמשים בדיכוי סימפטומים של אטופיק דרמטיטיס?

בגישה הנטורופטית לא ממליצים לדכא את התסמינים של דרמטיטיס האטופית מפני שדיכוי הסימפטומים לא מרפא את המחלה, ויתר על כן – בשלב מאוחר יותר בחיים- אטופיק דרמטיטיס עלולה להתפרץ כאסטמה כרונית – מחלה כרונית הרבה יותר מסוכנת.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בריאות טובה היא החופש הנעלה  ביותר מבין כל החרויות האפשריות

    הנרי פרדיק אמיאל