תרופות סבתא

טיפול טבעי בפיסורה: כך תטפלו בפיסורה אנאלית באופן טבעי

ד"ר קרלה אנגל מגן , נטורופטית ומטפלת בביו-רזוננס מסבירה:

ד"ר קרלה אנגל מגן , נטורופטית ומטפלת בביו-רזוננס מסבירה:

פיסורה אנאלית היא סוג של סדק בפי הטבעת. הפיסורה מלווה בכאבים חדים סביב פי הטבעת ולפעמים היא גם מדממת בזמן ההתרוקנות. לפיסרה אנאלית יש סיבה מרכזית והיא עצירות הנובעת לעתים קרובות נגרמת בגלל תזונה לקויה ומיעוט שתיית נוזלים (מים).

עצירות היא "אם כל המחלות" וגם הגורם מספר 1 לפיסורה

העצירות נחשבת בגישה הנטורופטית כאם כל המחלות, וגם הגורם המרכזי להיווצרות סדקים בחלחלות ברקטום ובפי הטבעת. יחד עם זאת ישנן סיבות נוספות להיווצרות פיסורה אנאלית ובינהן חולשת רקמות, זרימת דם לקויה, הריון ויבוש חלקי של פי טבעת אחרי מקלחות או מכל סיבה אחרת. הריפוי הספונטני של פיסורה אנאלית יכול להימשך עד חצי שנה וקיימת תמיד הסכנה שהפצע ייפתח שנית - כשלושה חודשים אחרי ההחלמה.

דרכי טיפול טבעי בפיסורה

הטיפול הקונבנציונלי בפיסורה אנאלית כולל משחות אבץ ותרופות כימיות נגד עצירות. כאשר הפיסורה מתקבעת והופכת כרונית הרופאים ממליצים על ניתוח. לפי הגישה הנטורופטית יש לעשות תחילה כמה דברים שעשויים למנוע את הישנות התופעה. ראשית יש למנוע עצירות על ידי שתיית מים מרובה, אכילת סיבים תזונתיים בכמות מספקת, הרבה פירות וירקות, לצרוך רק דגנים מלאים, רק שמן ממקור צמחי באיכות טובה ולתרגל פעילות גופנית מתונה על בסיס יומי.

טיפול טבעי בפיסורה: ויטמינים A ו D

על מנת לחזק את רקמת המעי ופי הטבעת, יש להשלים כל יום את התזונה עם וויטמינים A+D. בנוסף יש להימנע מצריכת פחמימות ריקות כמו קמח וסוכר לבן, קפה ומוצרים קפאיניים אחרים אשר משתנים ומייבשים, תה שחור (מכיל קפאין), אורז לבן וכל מזון אחר המעודד עצירות.

טיפול טבעי בפיסורה אנאלית כולל אמבטיות עם סודה לשתיה

במסגרת הטיפול הטבעי בפיסורה מומלץ לעשות כל יום אמבטיות ישיבה עם סודה לשתייה ולאחר מכן למשוח את פי טבעת בשמן זית, המרכך את המקום ומונע סדקים.

רפואת תדרים לטיפול טבעי בפיסורה

לאחר כל ההכנות הנ"ל, בונים את תוכנית הריפוי העיקרית, בתדרים מותאמים אחד, אחד למטופל המסוים הזה, לפי הצרכים המוכתבים על ידי המצב הגופני והצרכים האישיים. רפואת התדרים מאפשרת לטפל גם בסיבה הראשונית (אולי מתח נפשי ממושך, אולי פתוגן טפילי) העומדת בשורש הבעיה הבריאותית באותה תוכנית טיפולית המותאמת באופן אישי למטופל. אסיים בנימה אופטימית, כאשר הבשורה היא: יש תקווה, רפואת התדרים פותחת לפנינו אין ספור אפשרויות ריפוי של מגוון כמעט אין סופי של בעיות בריאותיות אשר נחשבו כחשוכות מרפא וכיום הפתרון בידינו ונגיש לכל אחד גם במקרים של פיסורה אנאלית.

הערכת המערכת:

קיימים פתרונות טבעיים נוספים לטיפול בפיסורה אנאלית והם:

  • במיה : אכלו כמויות קטנות של במיה בצורתה הגולמית. ירק זה הוא אחד מחומרי הסיכה הטובים ביותר של הטבע למעיים ובנוסף לפעולת ההחלקה של הפסולת - הריר של הבמיה גם מרפא את הסדק מבפנים ומקל על הכאבים הנלווים לפיסורה אנאלית. אכלו 3- 4 יחידות במיה לא מבושלות אחרי הארוחה ובפרט לפני שאתם הולכים לישון.
  • יוד מעורבב בשמן זית או שמן פשתה: ערבבו יוד יחד עם שמן זית ביחס של אחד לחמש ומשחו את פי הטבעת התכשיר הטבעי הזה - יש אנשים שהפטנט הזה הציל אותם וריפא במהירות את הפיסורות האנאליות.
  • שתו מים והתרחקו מקפה בכל מחיר: אם כי קפה מאיץ את קצב פעילות החומרים ומסייע לפעולות מעיים- הרי שהוא גם נוטה לייבש את הגוף לרבות את דפנות המעי והחלחולת. לפיכך אם אתם כבר סובלים מפיסורה אל תכניסו משקאות מייבשים לגוף כמו קפה. לעומת זאת הרבו בשתיית מים או תה צמחים כמו לואיזה, לימונית , כישות ונפית החתולים


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בכל יום אתה עושה אחת משני דברים: בונה בריאות בגופך או לחילופין- יוצר בו מחלות

    אדל דייויס