תרופות סבתא

הילד שבר עצם ונגרם לו נזק? – קבלו פיצוי כספי מהיר

שבר בעצמות אצל ילדים כתוצאה מתאונה?  – אפשר לקבל פיצוי כספי מביטוח תאונות אישיות לתלמידים

הורים לילדים שנפגעים כתוצאה מתאונה כלשהי – לא תמיד מודעים לכך שהם רשאים לתבוע פיצוי כספי המוגדר להם בחוק במסגרת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים. במקרים כאלו הם יתבעו בברירת מחדל את הגוף שבו אירעה התאונה כמו למשל את המתנ"ס או את הנהלת המתקן שבמסגרתו התרחשה התאונה וחבל, כיון שההליך הפשוט והקל יותר הוא לקבל את הפיצוי הכספי מביטוח תאונות אישיות לתלמידים (מופעל ע"י כלל). עו"ד עופר סולר מומחה לרשלנות רפואית ונזקי גוף מסביר מדוע.

כדאי לתבוע את ביטוח תאונות אישיות לתלמידים על נזקי גוף לילד כתוצאה מתאונה

סולר: ההליך השני (תביעת ביטוח תאונות אישיות) הרבה יותר פשוט וקצר. אם למשל הילד שבר רגל במסגרת חוג וההורים תובעים את המתנס או מפעיל החוג הרי שהם יידרשו להוכחות של רשלנות רפואית, מחדל או ההזנחה. לעומת זאת כאשר הם תובעים את ביטוח תאונות אישיות לתלמידים (והאירוע יכול להתרחש גם מחוץ לכתלי בית הספר) הם לא נדרשים להוכחות כלשהן רק להראות שנגרם נזק קבוע לילד.

האם שברים בעצמות אצל ילדים מהווה עילה לתביעת ביטוח תלמידים?

אם השבר מתאחה ללא נזקים ארוכי טווח וקבועים אין עילה לתביעה אבל לעיתים שברים מתאחים ונגרמת מגבלה בתנועה. אפילו מגבלה חלקית בתנועה. במקרה כזה ההורים יקבלו פיצוי באחוזים. ישנו סכום בחוק המוגדר במאות אלפי שקלים לנכות של 100%. אם לילד נגרמה מגבלה של 20% נכות כתוצאה מהשבר (או תאונה כלשהי אחרת) – ההורים יקבלו את הסכום היחסי.

מי קובע את אחוזי הנכות?

אין כאן הגדרה סטטורית. ההורים מביאים מטעמים חוות דעת רפואית. חברת הביטוח תציג חוות דעת של רופא מטעמה ולרוב יתרחש משא ומתן על היקף אחוזי הנכות. קיים גם סעיף על פיצוי במקרים קיצוניים יותר של מות הילד (ייצגתי מקרה של פטירה על רקע של טביעה בבריכה).

עד כמה שנים ניתן לתבוע את חברת הביטוח במסגרת תאונות אישיות לתלמידים?

בהקשר זה יש התיישנות מקוצרת של 3 שנים מאז קרות האירוע לילד אבל ניתן יחד עם זאת לתבוע גם מאז הפסיק הילד להיות קטין (גיל 18). במילים אחרות ניתן יהיה לתבוע את הביטוח עד גיל 21 של הילד.

באלו מקרים ביטוח תאונות אישיות לילדים לא פועל?

כאשר התאונה והנזק שנגרם בעקבותיה אירעה במסגרת תאונת דרכים. זהו מקרה שבו ההורים יצטרכו לתבוע את חברת הביטוח של הרכב ולא יהנו מההליך המקוצר והפשוט יחסית של ביטוח תאונות אישיות

עו"ד עופר סולר מומחה לרשלנות רפואית 03-7369253 מייל 1@solarlaw.co.il


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מי שרוצה לחוס על חייו, צריך להרחיק עצמו מאד מן הדוקטורים והרופאים- כי הם מועדים לקלקל, ומזיקים מאד.

    רבי נחמן מברסלב (מתוך שיחות הר"ן)