תרופות סבתא

טיפול טבעי במחשבות טורדניות: בלי תרופות מרשם!

אתר 'תרופות טבעיות שעובדות' עזר לי מאוד ואני מבקשת עזרה לגבי טיפול טבעי במחשבות אובססיביות טורדניות. יש לי  OCD מאז הייתי ילדה בדגש על מחשבות אובססיביות. בחודשים האחרונים רמת החרדה שלי עלתה ואני כל הזמן מרגישה פחד, עצבנות,  חוסר שקט פנימי, עייפות, ערפול מחשבתי ודיכאון קל. אני רוצה להימנע מתרופות פסיכיאטריות כמו פאקסט ותרופות דומות. האם יש טיפול טבעי למחשבות טורדניות כמו למשל תוספי תזונה, צמחי מרפא, תזונה למחשבות אובססיביות / מחשבות טורדניות?

תסמינים של מחשבות טורדניות

אדם עם מחשבות טורדניות אובססיביות כמעט אף פעם לא רגוע, שקט או שמח. לעיתים קרובות אנשים כאלו שסובלים ממחשבות אובססיביות מבולבלים, מגישים ערפול מחשבתי וחוסר תחושה (קהות חושים). הסבל הנפשי קשה להבנה על ידי אדם שמעולם לא חווה רמות גבוהות של מחשבה אובססיבית. מדובר בסוג של "דיבוק" שאוחז באדם ולא מרפה ממנו. האדם מרגיש כלוא בתוך מוחו ואכן הסימנים הבולטים הם סבל נפשי, חוסר מנוחה קיצוני, חרדה מאד גדולה ועייפות קיצונית מן ההתשה הנפשית הזו.

סימנים נוספים של מחשבות טורדניות

 • קושי להתרכז, לשבת בשקט ולקרוא ספר או להאזין למוזיקה.
 • ערפול מחשבתי- שום דבר לא נראה אמיתי אלא הכל נראה כ"סרט"
 • מחשבות פרנואידיות לעיתים מחשבות מוזרות
 • כאבי שרירים
 • תחושה של צריבה בראש או בבטן (מחשבות בלתי פוסקות)
 • עייפות קיצונית וצורך לישון
 • צילצולים באוזניים (טינטון זמני או קבוע)

ויטמין די הוא הכימיקל של המח שעשוי לסייע לסובלים ממחשבות אובססיביות כפייתיות

סובלים מחוסר שקט פנימי? ממחשבות טורדניות? מקושי לשבת בשקט ולהרגיש רגועים עד הסוף? כדאי לכם לבדוק את רמות ויטמין די בדם. ויטמין D טוב לא רק למעיים, למניעת סרטן ולעצמות השלד אלא גם למוח. ברמת צמחי המרפא ותוספי התזונה למחשבות אובססיביות שווה לנסות גם שורש ולריאן, פרע (היפריקום פרפורטום, גוטו קולה ןכן את תוסף התזונה טריפטופן במינון של 500 מיליגרם.

האם מחסור בויטמין בי 3 אחראי למחשבות טורדניות ?

ברפואה האורתומולקולרית יש הטוענים כי הטיפול האולטימטיבי שיעיל למחשבות אובססיביות הוא ויטמין בי 3 המכונה גם ניאצין אמיד. ויטמין זה טיפל בהצלחה בהפרעה אובססיבית כפייתית כמו גם בהתקפי חרדה, הפרעת חרדה כללית וחרדה חברתית. אבל שימו לב כי ויטמין זה עלול לגרום להזעת יתר, ולהסמקה / האדמה של העור. היום יועעים כי ויטמין בי 3 מפוצץ תאי שומן שבהם הצטברו רעלים בגוף ומשחרר את הטוקסינים לזרם הדם לצורך הפרשתם החוצה וישנה השערה כפי שתראו בהמשך מאמר זה כי חרדה היא תולדה של רעלים / הרעלת מתכות כבדות ששקעו ברקמות הגוף

מחשבות אובססיביות יכולות להיות מופע של הרעלת מתכות כבדות או זיהום קנדידה

לא הרבה יודעים שמחשבות טורדניות הן תוצאה של הרעלת מתכות וזיהום קנדידה לפיכך ההמלצות הן

 • לאכול הרבה כוסברה (גד השדה) שיודעת לעשות קלציה למתכות כבדות רעילות
 • ליטול תוסף תזונה מגנזיום 250 מיליגרם למשך פעמיים ביום
 • לשתות חצי כפית של סודה לשתיה יחד עם חומצה מאלית כדי לגבור על העייפות ולהפוך את הדם לבסיסי. ליטול חומצה מאלית. זו התגלתה יעילה מאד להסרת שקיעת מתכות כבדות כמו כספית ובמיוחד אלומיניום
 • ליטול קומפלקס ויטמיני בי כאשר B1, B2, B3, B5, B6, B8 יהיו במינון של 100 מ"ג כל אחד
 • ויטמין B12 במינון של כ -100 ק"ג.

טפלו בקנדידה כדי לטפל במחשבות הטורדניות

הקשר בין חרדה ובין קנדידה מפושטת בגוף כבר הוכח מעבר לכל ספק (ראו על כך מאמר שלם באתר "קנדידה גורמת לחרדה") ובהקשר זה מאד מומלץ להוסיף טיפה של שמן ציפורן לכוס מים כדי לנקות את הכבד מרעלנים שהצטברו בו שכן לשמן הציפורן יש תכונה אנטי פטרייתית מובהקת . בנוסף יש להקפיד על הימנעות מסוכרים לרבות סוכר מפירות. גם שמן אורגנו או תה חלוט מאורגנו מאד מסייע לקטילת קנדידה כמו גם מיצוי מצמח ההורופיטו (ראו באתר עשרות מאמרים על טיפול טבעי בקנדידה). צמח מרפא פוטנטי אחר נגד קנדידה הוא טיון דביק שגדל במעזבות ויעיל מאד לשורה ארוכה של מצוקות גוף החל מקנדידה דרך סוכרת וכל בסרטן העור.

תרופה הומאופטית למחשבות אובססיביות היא ארסניקום אלבום

תרופה אפשרית עבור OCD היא הרמדי ההומיאופתי Arsenicum . אנשי הארסניקום (זרניך לבן) נוטים לחרדות, בעיקר חרדה להישאר לבד ולהינטש והם מאופיינים במחשבות טורדניות בלתי פוסקות ובסבל נפשי גדול. מינון חד פעמי של ארסניקום 30 d יכול לסייע ובלבד שסמוך לנטילת הרמדי ההומאופטי לא תקחו מזונות בעלי טעם או ארומה חזקים כמו למשל מנטה, קפאין קינמון ציפורן ועוד – בוודאי שאין ליטול תרופות מרשם עם תרופה הומאופטית, שכן השפעת הרמדי ההומאופטי בהשראת כימיקלים - מנוטרלת ולא פועלת.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • לאכול?- זה הכרח וצורך של כל אדם. לאכול בצורה חכמה? - זה כבר אמנות של מתי מעט

  לה רושפקו