תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

יוקה

יוקה או בשמה האחר קאסאווה הוא שיח ששימש את האינדיאנים באמריקה גם בתזונה וגם למגוון רחב של בעיות רפואיות, החל מבעיות מעיים, דרך שיטת שיער וחיזוקו וכלה בהקלה על בעיות של דלקות מפרקים. מה אתם צריכים לדעת על השימוש בצמח יוקה, מינונים צורות שימוש ותופעות לוואי?

תועלות בריאותיות של יוקה

יוקה הוא שיח מדברי שדומה במשהו לאלו וורה וניתן אגב למצוא אותו גם בגנים בוטניים בישראל. מפיקים ממנו כמוסות ותמציות לשימושים רפואיים אם כי ידוע שספיגת הכמוסות דרך מערכת העיכול אינה ממש יעילה ולכן ההמלצה הרווחת היום היא לקבל אותו בתמצית. המופקת משורשיו. כאמור משתמשים ביוקה למנעד רחב מאד של בעיות רפואיות ובינהן:

 • אוסטאוארטריטיס ודלקת פרקים
 • לחץ דם גבוה
 • מיגרנות וכאבי ראש
 • כולסטרול גבוה
 • בעיות מעיים מגוונות כמו מעי דולף, דיברטיקוליטיס וקוליטיס
 • עידוד צמיחת שיער במקרי התקרחות ונשירת שיער
 • מחלת אדיסון
 • מתח נפשי והתמכרויות
 • בעיות עור, פריחות ופצעים בעור

השימוש ביוקה לבעיות מפרקים: שיגדון, דלקת מפרקים ניוונית ודלקת מפרקים ראומטית

אנשים שסובלים מנוקשות במפרקים, בעיקר נוקשות מפרקים בבוקר או משחיקת סחוס מעידים כי נטילת תמציות משיח היוקה מסייעת להם, כנראה בשל התכונות האנטי דלקיות של צמח היוקה. גם האינדיאנים השתמשו במיצוי מיוקה כדי להקל על נפיחות דלקות כאב וגודש במפרקים מודלקים ויש לכך סימוכין גם במחקרים קליניים שנערכו על נטילת תוספי יוקה. האיניאנים משתמשים גם בשיח יוקה כתוש כטיפול טבעי אפקטיבי לבעיות של נקעים

יוקה לטיפול בבעיות מעי כמו דיברטיקוליטיס

יוקה ניחן בתכןונות של ניקוי בעיקר בניקוי המעיים מרעלים ומחומרים שנתקעו בו. המיצוי משיח היוקה מסייע גם לבניית פלורת חיידקים טובה במעיים, הוא מחסל וירוסים ופתוגנים אחרים ומקל על הפרעות מעיים מגוונות החל משלשול, דרך גזים וכלה בדיברטיקוליטיס.

הורדת כולסטרול גבוה באמצעות שיח היוקה

יוקה בלבד לא תעשה את העבודה אלא נדרשת גם תזונה נאותה דלת שומנים כדי להפחית רמות גבוהות של כולסטרול. יוקה עשירה מאד בספונינים חומרים שמונעים את ספיגת הכולסטרול מן המזון ותורמים להפרשתו המואצת החוצה. מסיבה זו קשרו לה כתרים כמכסחת כולסטרול גבוה. מחקר קוריאני על אנשים עם כולסטרול גבוה הראה כי נטילת יוקה במשך 4 שבועות ברציפות הקטינה משמעותית את רמות ה LDL (הכולסטרול הרע). יחד עם זאת צמח זה רק תומך באופן טבעי בבעיות של כולסטרול גבוה וישנם תכשירים אפקטיביים יותר כמו גוגול פיטוסטרולים ושמרי אורז אדום.

עוד כמה מילים על יוקה: השיח מעכב תאים סרטניים

ישנו מחקר אחד שמראה כי בתנאי מעבדה מיצוי משיח היוקה עיכב גדילת תאים סרטנים בעיקר תאי סרטן העור. יוקה גדוש ברזרבטול חומר פוטנטי שנוגד רדיקלים חופשיים ונמצא גם באוכמניות כחולות ובקליפות ענבים שחורים. ישנו גם מידע על היכולת של יוקה לטפל כתכשיר טבעי באנשים שסובלים ממזותליומה (סוג מסוים של סרטן הריאות הנגרם למשל מחשיפה לאסבסט ומזהמים אחרים בסביבה). המידע הזה דורש יותר בדיקות ואישושים.

תופעות לוואי של יוקה

מינון מוגזם של יוקה עלול לגרום לשלשולים, צואה רכה מאד או התפוצצות של כדוריות גם אדומות מעבר לכך נכון להיום לא ידוע על תופעות לוואי ייחודיות שנקשות עם נטילת יוקה אבל עדיין יש להיזהר עם המינונים, לא הגזים, ולא לקחת יוקה לפרקי זמן ממושכים ובעיקר להימנע ממנה ליתר בטחון בתקופות של הריון והנקה. בכל מקרה אין להשתמש ביוקה למשך יותר משלושה חודשים כיון שיש בכך כדי למנוע ספיגת ויטמינים שמסיסים בשומן ונחוצים לתפקודי הגוף ולבריאות אופטימלית.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • כדי להימנע ממחלות- אכול פחות,

  כדי להאריך את חייך - דאג פחות

  אמרה סינגפורית