תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כאבים בחניכיים: איך לרפא כאבים בחניכיים ולהרגיע חניכיים רגישות?

כאבים בחניכיים הינם מצב לא נעים שלרוב נובע מהיגיינה לא מספקת של חלל הפה והצטברות רוב חיידקים שהתקשה בקו השן. אנשים עם חניכיים כואבות מתקשים ללעוס מזון קשה ופריך יחסית כמו תפוחים- אבל כאב בחניכיים יכול להקרין גם על איזורים סמוכים כמו סינוסים ולשבש את איכות החיים. איך לרפא כאבים בחניכיים באמצעים טבעיים פשוטים – ללא תרופות משחות או רופאי שיניים?

כאב בחניכיים: האם אתם מנקים את החניכיים באובססיביות יתר וגורמים לפציעתם?

ראשית יש לשלול מצבים רפואיים כבדים יותר כמו מננגיטיס ורצוי להיבדק ולבחון שאכן מדובר בכאבי חניכיים על רקע של הגיינה לא מספקת. יחד עם זאת אתם יכולים לנקות את החניכיים מצוין ועדיין לגלות שהן רגישות – לעיתים דווקא בשל ניקיון אגרסיבי מדי: מברשת בעלת זיפים קשים או חוט דנטלי נוקשה שפוצע את החניכיים ואפילו תורם לנסיגתם! יש להשתמש בחוט דנטלי עגול ורך ואפילו מוטב לנקות את האיזורים הלטרליים של השן באמצעות קיסם רך ולהעדיף שיטת ניקוי כזו על פני חוט דנטלי. שיטה אחרת היא ליטול גזה סטרילית ולהעביר אותה על קו החניכיים וצוואר השן כדי לנקות את הפלאק שמצטבר שם ביסודיות. פעולה זו לבדה תמנע את הדלקת ותרגיע אתל הכאבים בחניכיים תוך ימים ספורים.

סובלים מכאב חניכיים? ויטמין סי הוא החבר של חניכיים בריאות

אם יש לכם כאבים בחניכיים בדקו האם לא חסר לכם ויטמין סי בתזונה שכן ויטמין סי נחוץ ליצירה של רקמת חניכיים בריאה וחזקה ללא כאבים ודלקות. ויטמין סי ניתן כמובן להשיג בתוספי תזונה אבל הדרך המומלצת יותר תהיה להשיגו מן המזון מלימונים, ליימונים, קיוי, פקעות ורדים ותות שדה. ניתן לשטוף את קו החניכיים במי לימון אבל מייד לצחצח אותם הפה עם מבקשת רכה כדי למנוע מצב של איכול האמייל על ידי החומציות של פרי ההדר

ציפורן ומי ציפורן יכווצו חניכיים נפוחות אצל הסובלים מכאב חניכים

ציפורן תבלין שנמצא אצלכם במטבח עשוי להתגלות כחבל הצלה של ממש לא רק להרגעת כאבי חניכיים אלא אף לריפוי יסודי של הבעיה. בציפורן יש תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי חיידקיות. אם אתם נמשכים לסוכרים (גם לסוכרים טבעיים מפירות/ תמרים/ פירות יבשים) וודאו שאתם מגרגרים מי ציפורן בפה מייד לאחר הארוחה ולפני השינה. נוכחות של מולקולות הציפורן והשמן האתרי שלו בפה (אויגנול) יקטלו את החיידקים והשמרים בפה, יכווצו את החניכיים ויהדקו אותן סביב צוואר השן וכך אתם מונעים כיסים מודלקים וכאבים ברקמת החניכיים.

גרניום לימוני וזרעי סומק מועילים לכאבי חניכיים

בגרניום לימוני יש גם ויטמין סי ובנוסף יש לו תכונות מכווצות (אסטריגנטיות) שיכולות למנוע את נפיחות החניכיים ולחזקן. תכונה דומה יש בזרעי סומק (אוג הבורסקאים)- הם גם מחטאים וגם מצמיתים את החניכיים הכאובות ומהדקים אותן לצוואר השן. סומק גדל בחורש ים תיכוני ונמצא בארץ בשפע. מצצו מספר גרעיני סומק (בעלי טעם חמוץ עד חמצמץ) והעבירו את המיצוי הזה עם הלשון לעבר איזור הכיסים שכואבים בחניכיים.

מקלות וניל לחניכיים כואבים

יש אנשים שחשים את כאבי החניכיים דווקא בלילה ואפילו מתעוררים מהם. כאבים כאלו דורשים טיפול סימפטומטי וכאן החברים הטובים שלכם הם מקלות וניל וליתר דיוק – מיצוי מוניל. התכשיר הטבעי הזה מקהה את הכאבים ומטשטש אותם ללא תופעות לוואי – אם כי כמובן שכדאי לטפל בשורש הבעיה ולוודא שלא תהיה לחניכיים סיבה לכאבים (הגיינה טובה בצורה הנכונה)

שיני שום טרי לחניכיים כואבות

חתכו שן שום טריה והניחו אותה על איזור החניכיים הכואב. הכאב יעלם תוף מספר רגעים ויותר מכך בשום יש גם אפקט טיפולי: החיידקים באיזור ייכחדו (שום הוא אנטיביוטיקה טבעית), האיזור יחוטא ואתם מטפלים בבעיה מן השורש.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם