תרופות סבתא

תזונה לעור זוהר: מרשם טבעי לשמירת עור פנים זוהר

בריאות היא מלה נרדפת לעור פנים זוהר או עור יפה. אחרי הכל איך אנחנו מזהים אדם שחולה במחלה פנימית לא נראית? הרבה פעמים לפי עור שנראה כבוי, דהוי, מקומט או גדוש בכתמים ולפעמים גם על ידי שקיות כחולות או שחורות מתחת לעיניים. החדשות הטובות הן שישנה תזונה טבעית המטפחת עור פנים זוהר ומרקם עור יפה. איזו תזונה עושה את זה לעור?

אפשר לשמור על עור פנים זוהר גם בזקנה!

נתחיל בתובנה המרכזית של הסיפור הזה: עור פנים יפה הוא ברירת המחדל שלנו וזכותנו מלידה. זהו המצב הטבעי מלידה וניתן לשמר אותו בעיקר אם מתרחקים מתרופות, כימיקלים, גורמים מזהמים, תכשירי קוסמטיקה (כל כך הרבה ג'יפה יש בתכשירים הללו שמבטיחים לכם עור חלק) וכן...תפיסת העולם שלנו גורסת כי יש להתרחק גם מניותחים פלסטיים קוסמטיים/אסתתיים לכאורה שמטרתם למתוח את העור, להרים פנים להגדיל או להקטין חזה וכו'- הניתוחים הללו מיותרים ולא מוסיפים לנו בריאות.

תזונה לעור פנים זוהר ולמניעת קמטים

כלל האצבע בתזונה לעור פנים זוהר הוא לשמור אותה כמה שיותר בסיסית וכמה שפחות חומצית. מזון חומצי הוא מזון מבושל, מוצרי חלב ובשר, לחם, קטניות מבושלות וכו'. מזון בסיסי הוא בעיקר פירות וירקות כאשר מלפפון הוא הירק הבסיסי ביותר. פירות וירקות מכילים לא רק מים שנחוצים לרקמת חיבור 'מיצית' וצעירה אלא גם אנטיאוקסידנטים שמונעים עקה חימצונית מהגוף בכלל ומהעור בפרט.

מה לא לאכול כדי לשמור על עור בריא

מזונות תעשייתיים שמכילים שומנים רוויים, שומנים מוקשים, זרעים שנגועים בעובש וכאמור מזון חומצי. תרופות, קפה, תה, מוצרי קולה, ומשקאות קלים למשל גורמים לחומציות גבוהה בגוף ומעכירים את מרקם העור. כל מזון שמגיע בקופסא (ועל כן מכיל לעיתים צבע מאכל, חומרים מתחלבים, חומרים משמרים או שומנים צמחיים) עלול לגרום למרקם עור נפול דהוי ועכור. התרחקו מזה. למשל רטבים לסלט שנמצאים במרכולים נגועים לעיתים החומרי שממש מזיקים לבריאות- קראו את האותיות הקטנות על התוית ואל תקנו מוצר כזה אם אתם לא מבינים באמת מה הוא ממש מכיל שם. רופא אחד אמר לי פעם: "אם אתה לא מבין את השם שמופיע כרכיב בתוית- הוא גם לא אכיל! ולא בריא למאכל" (מישהו מבין מהי בדיוק משמעות הרכיב "טטרזין", "חומרים מתחלבים" או E324 ?!!!)

מרשם תזונתי לעור פנים זוהר ובריא: סלט שישמור על עור צעיר זוהר ובריא

הנה לפניכם סלט ירקות שיתרום למראה עור בריא וזוהר. הוא מבוסס על ירקות ממשפת המצליבים שמכילים הרבה גופרית כמו כרוב, רוקט, אורוגולה, מיזונה, ברוקולי – אבל גם חסה ומלפפונים. על הסלט הזה

יוצקים רוטב מיוחד שאתם מכינים בבית על ידי מערבל וגם בתוכו יש רכיבים משמרי בריאות העור. הרוטב מורכב מ-

 • שן שום : ככל שהשום ירוק יותר כך הוא מכיל חומצות שומן אומגה 3
 • כמה עלי קורנית
 • 3 עגבניות קטנות (מכילות ליקופן)
 • מלפפון גדול : כאמור מזון בסיסי
 • אבוקדו: מעניק מרקם שומני וגדוש בויטמין אי שנחוץ לעור בריא
 • כמה זיתים מגולענים : זיתים הם בן הדוד של אבוקדו מבחינה צמחית
 • כמה עלי רוזמרין: גדוש באנטיאוקסידנטים – יש להימנע כשיש לחץ דם גבוה.
 • מעט מי מעיין (מים מינרלים)
 • מלח ים: מנקה את דפנות המעיים ומעיים נקיות הם מפתח לעור זוהר

ערבבו במערבל עד לקבלת מרקם אחיד וצקו על הסלט הירוק שהכנתם. גם בריא מאד לעור אבל גם טעים ומרענן.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • התקווה רואה את הבלתי נראה, מרגישה את מה שלא ניתן למשש ,  ומשיגה את הבלתי אפשרי

  אנונימי