תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

האם כאבי הגב שלכם נגרמים מכעס לא מבוטא ? (שיטת סרנו)

השיטה של דר סרנו אורתופד אמריקני גורסת כי כאבי גב נובעים מסיבה מרכזית אחת: מתח נפשי לא פתור ובעיקר כע

השיטה של דר סרנו אורתופד אמריקני גורסת כי כאבי גב נובעים מסיבה מרכזית אחת: מתח נפשי לא פתור ובעיקר כעסים עצורים ברמת התת מודע. האם כאבי הגב שלכם נגרמים מכעס לא מבוטא ? – כנראה שכן – וגם הגאולה האמיתית לדברי סרנו נובעת מאותו מקום: מודעות עצמית לכעס ועיבוד נבון שלו למקומות ממנפים בחיים- במקום קבירתו והתכחשות אל הכעס

מהי ההוכחה שכאבי גב כרוניים נובעים ממתח נפשי ומכעס גדול?

יש אנשים שמסתובבים שנים עם כאבי גב כרוניים, כאבים מייסרים – וצילומי הרנטגן שלהם מלמדים על מבנה של עמוד שדרה תקין ללא פריצות דיסק בלטים או שחיקות סחוס. לעומתם – יש אנשים עם פריצות דיסק מוכחות שנראות לעין - אבל הם מתפקדים כרגיל ולא סובלים מכאבי גב. בכלל.

ד"ר סרנו האיש ופועלו בריפוי כאבי גב

מאות אנשים בעולם שסבלו מכאבי גב מייסרים במשך שנים טוענים ששום דבר לא עזר להם ממש. הם ניסו זריקות, סטרואידים, משחות כמו וולטרן, משככי כאבים וגם שיטות טיפול אלטרנטיביות כמו פלדנקרייז, שיטת פאולה ושיטת אלכסנדר – אבל הטיפולים הללו פעלו באופן חלקי בלבד: לטווח זמן קצר – והבעיה חזרה: כאבי גב כרוניים שהשביתו אותם. מתי הם נגאלו לחלוטין מכאבי גב קשים? כאשר גילו את תובנותיו של דר סרנו- אורתופד אמריקני מומחה לכאבי גב שטען כי הם לא מבריאים לחלוטין מכאבי הגב שלהם כי הם לא מחפשים את המטבע במקום הנכון. מקור הבעיה טוען סרנו הוא בכלל רגשי- ונמצא במקום אחר: ברמת התת מודע וליתר דיוק – בתהום הפעורה בין המח הלא מודע – למח המודע.

כאבי הגב הם הדרך של המח להגן עליכם מפניה החוויה של רגשות עזים ומייסרים כמו כעס

יש אנשים שיגידו לכם כי מעולם הם לא חוו כעס. הם יודעים להרגיש צער, פחד, שמחה ומנעד אחר של רגשות – אבל כעס אינו בלקסיכון שלהם – אנשים כאלו מאד מפחדים מכעס. בילדותם למשל אסרו עליהם לכעוס. אמרו להם שכעס שקול לגאווה או לאגו. והם גם פוחדים עד היום מן הכעס של אחרים אשר מופנה כלפיהם וכן מן הכעס שלהם עצמם שיצא מכלל שליטה.

מתכחשים לכעסים שלכם? צפו לכאבי גב

כעס הוא אכן רגש עז, לא נעים ואפילו מייסר – אבל כאשר קוברים אותו בתת מודע ולא מאפשרים לו לצוף כהלכה (כלומר כאשר מתכחשים לו ולא מתעלים אותו לכיוון של טרנספורמציה אישית) – התוצאה לדברי סרנו מתבטאת בקשת רחבה של כאבי שלד ושרירים: גם כאבי גב וצוואר, גם כאבים בקרסוליים וגם כאבי שרירים מפושטים כמו בפיברומיאלגיה.

כאב הגב מסיחים את דעתכם מן הכעס

על פי שיטתו של סרנו כאבי הגב הם הפטנט של המח להסיח את דעתו של האדם החושש מביטוי כעסיו. כאבים עזים בשלד משביתים אותך מתפקוד – מסיטים את הדעת מן הנפש המיוסרת אל הגוף ומשחררים את האדם מלחוות רגש שכל כך מפחיד אותו כמו כעס. כל הטיפולים האחרים שקיימים לטיפול בכאבי גב – על פי סרנו הם טיפולים "קוסמטיים" שמטפלים בסימפטום – אבל לא בשורש הבעיה. והשורש נמצא בכעס חסום ששוכן ברמת התת מודע ולא בא לידי ביטוי

עדות של אדם שהבריא מכאבי גב עזים כרוניים באמצעות שיטת סרנו

שמעתי את העדות הזו מכלי ראשון. טכנאי לתיקון תריסים שבא לביקור מקצועי בביתי סיפר לי כי במשך שנים הוא היה אדם ביישן, מופנם, שלא מבטא רגשות. במקביל הוא סבל מכאבי גב משתקים שהשביתו אותו לעיתים ימים שלמים ופגעו בפרנסתו. אשתי- מספר אותו טכנאי – שידלה אותי ללכת לטיפול פסיכולוגי ולעבוד על הנפש בעקבות ההתוודעות שלה לשיטת סרנו בטיפול באבי גב וסירבתי. זה נתפס בעיני כמקום שמעלה כלבים מתים: לא רציתי לבוא במגע עם מה שהנפש תציף (עזבי אותי מהתסבוכת הנפשית הזו). אבל לימים הגעתי למצב שבו כאבי הגב היו כל כך חזקים שאמרתי לעצמי-

שום ייסורים נפשיים לא משתווים לכאבי הגב האלו

ואז נחשפתי לשיטת סרנו ולכתביו – וגיליתי עד כמה אני כועס בעצם בפנים מבלי שאני מודע לכך. עצם המגע עם הכעס והנכונות להכיר בו עשו לי נס: כאבי הגב חלפו בין לילה. זה היה ריפוי קוונטי שאני לא מבין אותו עד היום. אבל דבר אחד בטוח. זה עובד!

מודעות עצמית היא רפואה עוצמתית לכאבי גב

סרנו נתפס בקרב חלק ממבקריו כשרלטן שנגוע בניו-אייג'יזם. הוא עצמו טוען שדרך הריפוי שלו עדיין מסתורית גם בעיניו. למה אנשים מבריאים מכאב גב דרך היחשפות לכעס שלהם ואל הלא מודע שקובר אותם? – אני לא מבין את זה בדיוק אומר סרנו אבל אותם אנשים סובלים מקבלים נגישות לתובנה חזקה אחת:

הבעיה שלי אינה כאב גב פיזי אלא משהו נפשי עמוק יותר

רק מן התובנה הזו הם מבריאים ? - רפואת גופנפש היא עניין אוניברסלי שנוגע לכל אחד מאיתנו לא רק למשוגעים ומתוסבכים או אנשים שמציידים את עצמם בפסיכולוג. הבעיה הפיזית היא ממשית והכאבים בגב הם אכן אמיתיים – טוען סרנו- אבל המקור הוא נפשי וגם התרופה: מודעות עצמית היא רפואה עוצמתית!