תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

האם יש תרופות סבתא לליכן סקלרוזיס?

שלום רב, האם יש תרופה טבעית למחלת העור הכרונית בשם ליכן סקלרוזיס? זוהי מחלה ,שלא כ"כ מדברים עליה. היא נחשבת מחלה אוטואימונית לא הפיכה שברפואה הקונבנציונלית אין לה ריפוי . אני מקבלת סטרואידים למניעת ואי הנוחות - אבל האם ניתן לפתור אותה בלי סטאורידים?

אנשים שסובלים מליכן סקלרוזוס סובלים מבעיה כרונית בעור שמופיעה בעיקר באזורי של אברי המין ופי הטבעת ולעיתים יותר רחוקות בפלג הגוף העליון באיזור החזה והזרועות. מהי המחלה ליכן סקלרוזוס וכיצד מטפלים בה באופן טבעי?


תסמינים של ליכן סקלרוזוס

המחלה אופיינית יותר בנשים לאחר גיל המעבר- כאשר בגברים ובילדים היא נדירה הרבה יותר. תסמיניה נחלקים על פי שלבי המחלה: בשלב מוקדם של המחלה מופיעים כתמים קטנים לבנים ומבריקים בעור. לאחר מכן הם גדלים להיות כתמים עור גדולים יותר, העור בכתמים הללו הופך להיות דק ומקומט. ואז לעיתים מופיעות שם חבורות אדומות או סגולות כאשר לעיתים העור באיזור הזה הופך מצולק. תסמינים אחרים של ליכו סקלרוזוס הם

 • גירוד
 • כאב
 • דימום
 • שלפוחיות

מהם הגורמים לליכן סקלרוזוס?

רופאים לא יודעים את הסיבה המדויקת להופעת המחלה ליכן סקלרוזוס חלק מהרופאים חושבים שמערכת חיסון פעילה מדי ובעיות הורמוננליות הם אלו שמהוות את השחקן המרכזי. יש השערה נספ0ת כי מדובר במחלה תורשתית ולפעמים החזזיות מופיעות על עור כבר פגוע או הצטלק מפגיעות קודמות בכל מקרה – זה לא מידבק והאבחון נעשה עלך ידי ביופסיה. והטיפול בעור של איברי המין חייב להיות מטופל מייד גם אם לא מופעים כאבים אחרץ הצטלקות של העור המקוטמי עלולה לגרום לבעיות במתן שתן או בקיום יחסי מין.

מה עוצר את הגרד?

הטיפול הנפוץ הוא סטרואידים קרם קורטיזון חזק כל יום במשך מספר שבועות אבל שימו לב שמדובר בטיפול סימפטומטי. טיפולזה אינו פותר את הצלקות שייתכן שכבר התרחשו ולא את סיבת ההופעה של המחלה. יתר על כן יש לקרם קורטיזון תופעות לוואי כמו הידקקות של העור, אדמומיות בעור וזיהופ פטרייתי. לרוב מי שמטפל בליכן סקלרוזוס הם רופאי עור גינקולוגים ואורולוגים

תרופות טבעיות לליכן סקלרוזיס

 • שינויים תזונתיים : הימנעות מאספרטם וממתיקים מלאכותיים אחרים היא תנאי הכרחי לטיפול טבעי בליכן סקלרוזיס. בנוסף מומלץ להימנע מתזונה שעשירה בחומצה אוקסלית (נמצאת למשל בקקאו בפטרוזיליה ובתרד)
 • שמנים טבעיים להקלת התסמינים הם שמן קיק (בעל תכונות אנטי דלקתיות), שמן נר הלילה ושמן אמו
 • ישנה השערה כי ליכן סקלרוזיס נגרמת מקנדידה ולכן שווה לנסות דיאטה לטיפול בקנדידה כמו גם צמחי מרפא נוגדי פטריות כגון- חותם זהב (צמח מרפא פוטנטי שדורש זהירות) קינמון וציפורן.
 • לנסות להימנע מחיטה ןומוצרים אחרים המכילים גלוטן כיון שישנה השערה כי מחלה זו נוצרת מרגישות למזונות אלרגניים ומחוללי דלקת כמו גלוטן
 • צמחי מרפא טבעיים לליכן סקלרוזיס הם קלנדולה, קומפרי, תלתן אדום, ופלנטאין- כל אחד פועל בצורה קצת אחרת ומקל על התסמינים ועשוי להיות במקרים מסוים - תחליף לסטרואידים (דורש כמובן ייעוץ רפואי של מומחה) - כל מקרה לגופו.

ההיבט הנפשי של ליכן סקלרוזיס

 • אין בכלל ספק היום שמתח נפשי מתמשך, לחצים וטראומות נפשיות לא פתורות או כעסים עצורים ברמת התת מודע - תורמים להתפתחות מחלות אוטואימוניות. ליכן סקלרוזיס היא מחלת עור אוטואימונית שהולכת לעיתים קרובות עם מחלת השימוטו (מחלה אוטואימונית של בלוטת התריס). נסי לחקור "מה אוכל אותך" מבפנים ולתת לשורש הבעיה מענה מן הייסוד. ישנם כלים רבים ללמוד לנהל את המתח ואת הכעסים שבתוכנו שברוב המקרים איננו מודעים אליהם. מחלה אוטואימונית היא מחלה שמבטאת "אגרסיה שלנו כלפי עצמנו". ברור שזה לא נעשה באופן מכוון ומודע - אבל כדאי להתוודע להיבטים הנפשיים שמחוללים את מרבית המחלות בחיינו. גם אם מדובר במחלה גנטית (ויש מקרים שבהם יש יסוד סביר להניח כי המקור הוא גנטי בעיקר כאשר ליכן סקלרוזיס מופיע בילדים) - הרי שיש מושג שנקרא אפיגנטיקה- המשמעות היא שלא כל גן למחלה בהכרח מתבטא כמחלה (הגן יכול להישאר רדום או כבוי). הוא צפוי להתעורר ולהתבטא כאשר הסביבה הפיזית והנפשית מאפשרים לו לפרוח ולבוא לידי ביטוי כמחלה. ולכן העבודה האמיתית היא לעיתים העבודה הפנימית על הנפש: ללמד את עצמנו לקחת את החיים יותר בקלות, בהומור, לעשות עבודה של התבוננות כפי שעושים היום בייעוץ ביוגרפי או במדיטציה וללמוד כלים תודעתיים לניהול המתח הנפשי והכעסים הלא פתורים בחיינו. בסופו של יום משם מתחילות הצרות הפיזיות- אבל גם המקור להיגאל באופן אמיתי מן הבעיות הפיזיות שמתבטאות בגוף ומקורן- בנפש. בקיצור המונח גופנפש- אינו סתם מושג ניו אייג'י הזוי. הקשר בין הגוף והנפש הדוק יותר ממה שאנו בכלל משערים וזה נכון בפרט כאשר מדובר במחלות עור.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • "כסף שהוא הדבר הכי פחות נהנים ממנו ועדיין הכי מעורר קנאה. בריאות היא הדבר שהכי נהנים ממנו והכי פחות מעורר קנאה"

  צ'רלס קולטון, סופר אנגלי