תרופות סבתא

צנון שחור

אם אתם בעניין של תרופות טבעיות  לשיפור הבריאות אתם חייבים להכיר את אחד מירקות השורש החזקים יותר: צנון  שחור. הצבע ? לא משהו אבל היתרונות הבריאותיים של צנון שחור יגרמו לכם לשלב את המזון הזה בתפריט היומי. מהן סגולות הבריאות של צנון שחור?

אם אתם בעניין של תרופות טבעיות לשיפור הבריאות אתם חייבים להכיר את אחד מירקות השורש החזקים יותר: צנון שחור. הצבע ? לא משהו אבל היתרונות הבריאותיים של צנון שחור יגרמו לכם לשלב את המזון הזה בתפריט היומי. מהן סגולות הבריאות של צנון שחור?

צנון שחור ממיס אבנים בכיס המרה

אבנים כיס המרה הם צרה צרורה שלעיתים מסתיימת בניתוח בעל השלכות בעייתיות על הבריאות. התרופה הטבעית להמסת אבנים בכיס המרה או הקטנתם למימדים זעירים היא צנון שחור. שלבו אותו בתפריט כמיץ או כחלק מן הסלט היומי ותראו שיפור כבר אחרי מספר שבועות.

צנון שחור נגד קמטים

מערכת פנימית נקייה היא המפתח המרכזי לקבלת מרקם עור בוהק ובריא. אם הדם שלכם גדוש במזהמים מהתזונה או מדטרגנטים בסביבה – שום קרם נמגד קמטים לא יעזור. צנון שחור יכול להיות לעזר רב עבור נשים וגברים שרוצים לקבל עור בריא וחלק. הוא עשיר בויטמין B קומפלקס כמו גם במינרלים אבץ וזרחן והוא בעיקר מטהר דם יעיל ואפקטיבי בניקוי רעלים וחומרי פסולת מן הגוף. בנוסף צנון שחור גדוש בנוגדי חמצון טבעיים. הוא מכיל רמה גבוהה של ויטמין Cאשר נחוץ במאבק נגד הזדקנות ומיץ מצנון שחור מסייע לגוף להיפטר מרדיקלים חופשיים מזיקים ולשמר מראה עור צעיר ללא קמטים.

צנון שחור נגד אקנה

הפנים שלכם נוטות לייצר נקודות שחורות ופצעי בגרות? מיץ צנון שחור יכול להיות הפתרון המושלם. הוא למעשה מונע התפרצות של אקנה ופצעונים ומפחית סימנים וצלקות שנגרמו עקב דלקות עור הניחו מיץ צנון שחור על האזורים הנגועים בפנים ותראו תוצאות טובות.

צנון שחור משפר תפקודי כבד

דיברנו קודם על אבנים בכיס המרה ובהקשר זה לצנון שחור יש אפקט בריאותי במיוחד על הכבד. הכבד הוא האיבר החיוני ביותר בגוף כידוע, וצנון שחור יכול משפר באופן דרמטי את תפקודי הכבד . הירק השחור הזה מכיל מספר ויטמינים ומינרלים שמאפשרים זרימת מרה טובה יותר וכך הוא משמר את בריאות הכבד ומסייע לחולים במחלות כבד.

צנון שחור נגד שיעול והצטננות

צנון שחור מעולה כתרופת סבתא טבעית לטיפול בהצטננות ושיעול כרוני.מיצוי של הירק עם מעט דבש מצוין לריפוי דלקות במערכת הנשימה.

צנון שחור לפעילות יתר של בלוטת התריס ( מחלת גרייבס )

הפרשת יתר של טירוקסין מבלוטת התריס (מחלת גרייבס) ניתנת אף היא לריפוי טבעי עם צנון שחור. צנון שחור מכיל ראפאנין אשר מווסת את הפרשת בלוטת התריס ומונע עודף של ההורמון בדם (מה שמתבטא בדופק גבוה ובעצבנות יתרה)

צנון שחור נגד נשירת שיער

נשים רוצות שיער ארוך וחזק ללא קשקשים שמנונויות או נשירה ומסתבר שצנון שחור יכול בדיוק להיות התרופה הטבעית להפחתת נשירת שיער עונתית באופן משמעותי. למעשהנשירת שיער היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר ברחבי העולם המערבי כוס מיץ צנון שחור נלחם בתופעה זו בהצלחה. ירק נפלא זה מעורר את שורשי השיער, ממריץ אותם משפר את זרימת דם בקרקפת ומונע נשירה, קשקשים, ודלקות מיותרות בעור הקרקפת.
אולי יעניין אותך גם