תרופות סבתא

כאבי ברכיים בגיל המבוגר

על פי מחקרים כאבי ברכיים יהיו שכיחים כמעט תמיד  אצל כל אדם בן 65 ומעלה. מעבר לגיל מסוים  השחיקה והבלאי במפרק הזה שכמעט כל עומס המשקל מונח עליו - הם בין הגדולים ביותר. מדוע זה קורה ואיך מתמודדים?

הסיבות להופעת כאבי ברכיים בגיל השלישי:

אוסטיאוארתריטיס

מחלה שעולה עם הגיל וקשורה לבלאי של החומר: זוהי תופעה שבה הסחוס שמגן על העצמות בברכיים נקרע, נשבר ונוצר חיכוך לא בריא בין העצמות.

השמנה

מרבית האנשים משמינים עם הגיל על רקע תוספת הקילוגרמים המיותרת שהם צוברים. כל קילו מוסיף משקל יתר על הברכיים ומייצר בלאי יותר גדול. יש אנשים שמרגישים הקלה משמעותית בכאב הברכיים כאשר הם יורגדים אפילו חצי קילוגרם במשקל.

אובדן מסת שריר

השרירים נוטים להידלדל בהדרגה ככל שעולים בגיל. כתוצאה מכך השרירים בירכיים ובשוקיים שהיו צריכים לקבל על עצמם חלק מן המשקל של הגוף לא מצליחים לעמוד כראוי במשימה- ומפילים את הכל על מפרק הברך שתקוע באמצע.

כואבות לכם הברכיים? – אתם מוכרחים לזוז!

מרבית האנשים המבוגרים סובלים באיזשהו שלב בחייהם מכאבי ברכיים. דיאטות מיוחדות, תזונה אנטי דלקתית, יחד עם נטילת תוספי תזונה בוני סחוס מסייעים במידה כזו או אחרת- אבל אין כמו התעמלות כדי להכניס בגוף ויטליות ולשדר לו 'עסקים כרגיל' הבעיה היא שעם כאבים בברכיים קשה מאוד להתעמל וכאן אנו נכנסים למלכוד 22. מהו הסוד לפתרון הבעיה של בעיות ברכיים?

שחייה לכאבי ברכיים

שחייה או התעמלות של תרגילי מים אידיאלית, לאנשים שסובלים מבעיות ברכיים כיוון שבהתעמלות מסוג זה אין לחץ ומשקל על הברך, ועדיין הגוף מקבל את מנת הפעילות האירובית שהוא זקוק לה. שחייה במים גם משמרת את הגמישות של המפרקים

הליכה לכאבי ברכיים

הליכה היא ספורט אולטימטיבי אירובי עבור בני הגיל השלישי וגם לאנשים צעירים שסובלים מכאבי ברכיים. הליכה נמרצת גם בונה עצמות, גם מחזקת שרירים וגם מחזקת את הרקמות מסביב לברכיים. נסו ללכת חצי שעה ביום חמש פעמים בשבוע ולבנות בהדרגה סיבולת.

מתיחות לברכיים כואבות

מתיחות הם חלק חשוב מאוד במניעת פציעות בגידים ובשרירים של הברכיים. בצעו מתיחות עדינות בברך ושמרו על כל השרירים מסביב (שריר הירך האחורי והקדמי) גמישים וארוכים מספיק.

מה עוד מומלץ לקחת לכאבי ברכיים כרוניות?

חומץ מיץ תפוחים

יש מי שממליץ על נטילת שתי כפיות של חומץ תפוחים כחלק אינטגרלי מהתזונה לאנשים בגיל השלישי שסובלים מכאבי ברכיים. יש לערבב את חומץ התפוחים עם רבע כפית סודה לשתיה. לאחר התסיסה יש להוסיף לתערובת כוס מים ולשתות שלוש פעמים ביום, על בטן ריקה במשך שבוע.

חומצה היאלורונית

חומצה זו היא מרכיב משמעותי בנוזל הסינובילי שנמצא במפרקים – לרבות מפרק הברך וגם בעמוד השדרה. כדי שהנוזל הסינוביאלי יהיה מספיק סמיך וישמן את המפרקים נחוצה לו חומצה היאלורונית. אם היא לא נמצאת שם בכמות מספקת הוא הופך דלילי ומימי מדי ואז המפרקים מתחככים זה הזה ונוצר כאב. יש לערבב חצי גרם של אבקת חומצה היאלורונית עם שתי כפיות מלח בשתי כוסות מים לאחסן את הפורמולה במקרר וליטול ממנה שמונה כפות שלוש פעמים ביום. אנשים שניסו את הפטנט הזה דיווחו על הקלה לאחר שבועיים ואפילו על שחזור של סחוס שחוק


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם