תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מה הקשר בין נוגדי צרבת ויצירת אוסטאופורוזיס

הרבה מאוד אנשים שסובלים מצרבת נוטלים תרופות נוגדות צרבת כמו טאמס, פרילוסק, פרוטוניקס או פרווסיד. מחקר שפורסם ב2006 מראה כי נטילת התרופות הללו בכמות גדולה עלולה להעלות את  הסיכון לשברים באזור הירך ב44%.

מדוע תרופות נוגדות צרבת עלולות להחמיר אוסטאופורוזיס?

התרופות הללו מורידות את רמת החומצה בקיבה (החומצה ההידרו-כלורית) ומקשות על ספיגת הסידן שנחוץ לבניית עצם. כך, העצם הופכת דלילה יותר חלולה יותר וכל נפילה קלה או פציעה עלולה להסתיים בשבר שלפעמים לא יוצאים ממנו.

נוגדי חומצה מכילים גם אלומיניום

נוגדי החומצה כשלעצמם לא מסוכנים לאוסטאופורוזיס אם הם נלקחים מדי פעם לעיתים רחוקות וכהקלה זמנית על קיבה צורבת. יחד עם זאת אם תיקחו אותם בכמויות גדולות לאורך זמן הם יגרמו לאובדן מסת עצם ולהתפוררותה. חלק מהבעיה היא שנוגדי החומצה מכילים אלומיניום שגורם לאיבוד סידן מן הגוף ולמשיכת המינרל מהעצמות. אם אתם מוכרחים לקחת נוגדי חומצה וודאו שאתם לוקחים לפחות 1.5 גרם של סידן מדי יום באמצעות דיאטה או משלימים תזונתיים, וכן לפחות 800 יחידות של ויטמין D.

זהירות: נוגדי צרבת

הבעיה המרכזית של נוגדי חומצה בהקשר של דלול עצמות (מעבר לכך שהם מכילים אלומיניום ומגדילים על פי מחקרים את הסיכון ללקות באובדן זיכרון, ואלצהיימר) היא שהם נגישים לציבור הרחב, נמצאים בכל מקום, ניתנים לרכישה ללא מרשם רופא, מצטברים בגוף וגובים את המחיר בשלב יותר מאוחר הרבה. מאוד אנשים מקבלים כגזרה משמיים את אובדן מסת העצם שלהם, את הכאב ואת השברים של האוסטאופורוזיס ("מה לעשות? – מזדקנים") ולא לוקחים בחשבון שהתרופה התמימה הזו כביכול – עלולה להיות הגורם לבעיה.

איך לנטרל צרבת בלי תרופות?

מלפפון ירוק טרי על קליפתו מרגיע מאד את האש של הקיבה. פטנט נפלא אחר הוא שוש רקח (ליקוריץ). לשורש הזה שטעמו מתוק יש יכולת לצפות ולסוך את ריריות מערכת העיכול (וגם רייריות אחרות בגוף כמו אלו של דרכי הנשימה) ולהקל משמעותית על צרבת. אל תקחו שוש קרח אם אתם לוקים בלחץ דם גבוה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "למידה היא ההתחלה של בריאות טובה. חיפוש ולמידה הם המקום שבו מתרחשים ניסים רפואיים"

    ג'ים רון