תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהן תרופות הסבתא המומלצות ביותר לכיב קיבה על רקע של הליקובקטר פילורי?

כיבים בקיבה הם מצב רפואי שכיח שמתפתח ומתפשט לעיתים גם לקירות הושט  והתריסריון. כיב קיבה  (אולקוס) לרוב נגרמים ע"י חיידק ההליקובקטר פילורי  שגורם בסופו של יום לכרסום ברירית וחשיפת  העצבים מתחת לרירית מערכת העיכול.

כיבים אלו גורמים לכאב חד שמחמיר כאשר פצעי הרירית הללו באים במגע עם חומצות הקיבה. חוץ מכאב, חלק מהאנשים שנפגעו מהליקובקטר פילורי חווים בחילות, הקאות, צרבת, אובדן תיאבון וירידה במשקל.

אנטיביוטיקה או תרופות סבתא לכיב קיבה?


למרות שהליקובקטר פילורי לא נחשב למצב של 'סכנת חיים' הרי שהכיבים שהוא מייצר עלולים להפוך קטלניים ללא טיפולהבעיה היא שהטיפול הקונבנציונלי ע"י אנטיביוטיקה מאד בעייתי, כרוך בתופעות לוואי שחלקן אף קשורוטת להחרפת המחלה. החדשות הטובות הן שישנן תרופות סבתא לכיב קיבה שבחלק ניכר מן המקרים יעילות – במיוחד כאשר מדובר בכיבים קלים.


מיץ כרוב ומיץ אלוורה לטיפול טבעי בכיב קיבה

שני תכשירים אלו יעילים מאד לטיפול טבעי באולקוס. כרוב מגביר את זרימת הדם לרירית הקיבה ומחזק אותה ומנגד, מיץ אלוורה הוא חומר טבעי אנטי דלקתי שנלחם בחיידקים ומרגיע את דפנות הקיבה המכויבות.

פלפל אדום חריף

מחקרים חדשים מראים כי פלפל אדום חריף פועל כתכשיר אנטי חיידקי רב עוצמה שיכול להרוג ביעילות את חיידקי ההליקובקטר פילורי. יותר מכך. המרכיב הפעיל בפלפל החריף שנקרא קפסאיצין מסייע בהפחתת דימום מכיבים ובהקלה על הכאב.

חלב עיזים

חלב נחשב יעיל לצרבות ולהפחתת תסמינים של כיב קיבה אבל הההשפעות החיוביות של חלב נמשכות רק לזמן קצר. חלב עזים גולמי לעומת זאת מועיל בריפוי כיבי קיבה ולא רק בסתירת חומציות הקיבה.


בננה

בננה היא פרי גדוש במגנזיום ובאשלגן והיא מועילה בנטרול חומצות הקיבה ובהפחתת הדלקת בקיבה המכויבת. למעשה היא משמשת כחומר סיכה המבודדת את הנגעים ביקבה ומונעת מהם לבוא במגע עם מיצי הקיבה.


חילבה

מחקר אחר הראה כי הרתחת עלי חילבה במים או תה צמחים מזרעי חילבהטובים מאד לטיפול בכיבי קיבה. חילבה יוצרת ציפוי רירי שמכסה את הכיב וכך עוזרת להאיץ את תהליך הריפוי.


דבש

לדבש יש תכונות אנטיבקטריאליות ותכונות ריפוי פצעים. זה נכון גם לנגעים בקיבה הנגרמים מאולקוס. אכלו דבש דבורים טהור או שתו מיצי לימון מומתקים בדבש איכותי כיון שגם אלו מועילים בריפוי כיבים הנגרמים מהליקובקטר פילורי

תזונה להליקובקטר פילורי ושינויים נוספים בסגנון החיים

מלבד טיפול קונבנציונלי ותרופות סבתא שימו לב לאורח החיים שלכם:

  • הימנעו ככל שניתן מלחץ נפשי ומתחים,
  • עברו לצרוך תזונה מאוזנת,
  • הגדילו את צריכת של המים,
  • הגדילו צריכה של פרות וירקות טריים (במיוחד ירקות בעלי עלים ירוקים), התנזרו מג'אנק פוד
  • לכו על ארוחות קטנות יותר אבל תכופות.
  • התנזרו לגמרי מצריכת אלכוהול ומעישון
אולי יעניין אותך גם