תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהם כל הגורמים והסיבות לנשירת שיער?

מהם כל הגורמים לנשירת שיער מוגברת בגברים ובנשים? אדם נורמלי מאבד בין 50-100 שערות ליום כחלק מתהליך התחדשות זקיקי השיער. אנשים שסובלים מנשירת שיער קשה – מעבר לכמות השיער הזו צריכים להכיר את הגורם הספציפי שלהם לנשירת השיער, את אותה סיבה מדויקת להתקרחות  ולטפל בגורם באופן ממוקד. מאמר זה ממפה את כל  הגורמים האפשריים לנשירת שיער

נשירת שיער הורמונלית

מאזן הורמונים תקין או משובש עשוי לתגבר את צמיחת שיער או לחילופין לגרום לנשירת שיער ולרוב זוהי הסיבה השכיחה ביותר לשיער דליל. סוג זה של נשירת שיער נגרם על ידי הורמון המין הגברי טסטוסטרון שהופך לדיהידרוטסטוסטרון. כמובן שלא רק כמות ההורמון הגברי משפיעה בהקשר של נשירת שיער על רקע הורמונלי אלא גם כמות קולטני הטסטוסטרון בזקיק השערה וזה כבר עניין גנטי.

נשירת שיער אחרי הריון ולידה

אחרי הריון נשים סובלות מנשירת שיער שעשויה להימשך אפילו עד חצי שנה. למעשה נשירת שיער אחר הריון ולידה הוא חלק מתהליך התאוששות הגוף וייצוב ההורמונים.

נשירת שיער וגלולות למניעת הריון

נשים עם נטיה לנשירת שיער הורמונלית יאיצו את התהליך אם הן נוטלות גלולות למניעת הריון. השינויים הורמונליים כתוצאה מן הגלולה ממריצים למעשה סוג של התקרחות הורמונלית ובמקרים קיצוניים גם הפסקת הגלולה למניעת הריון לא תחדש את השיער שאבד.
סיבות לנשירת שיער: מחלות

זקיק השערה רגיש מאוד ומגיב לכל חוסר איזון (מחלה /מצוקה גופנית) בגוף. נשירת שיער שנגרמת על ידי מחלה תהיה לרוב זמנית והשיער יתחדש ויצמח אחרי שהגוף חוזר למצב הבריא ומחלים. נשירת שיער נגרמת גם מחום גבוה, זיהום, דלקת או שפעת והיא עלולה להימשך גם עד שלושה חודשים לאחר ההחלמה.

נשירת שיער ובלוטת התריס

תת פעילות של בלוטת תריס או לחילופין יתר פעילות של בלוטת התריס הם מצבים רפואיים עם השלכות רבות על בריאות הגוף והנפש, אבל אחד המאפיינים הבולטים שלהם הוא נשירת שיער קשה. לכו לאבחן מצב זה של הפרעות בבלוטת התריס ע"י בדיקות מעבדה (פרופיל של בלוטת התריס) כדי לפתור את הבעיה של נשירת השיער ע"י איזון הבלוטה (במצב של תת פעילות בלוטת התריס ישנן מספר תרופות טבעיות, שיטות טיפול ותרגולי יוגה שיכולים להוות לעיתים תחליף יעיל לטיפול תרופתי).
גורמים לנשירת שיער: תזונה לקויה ובעיות ספיגה

יש אנשים שניזונים מרמות חלבון נמוכות מדי (למשל צמחונים, טבעונים או אנשים עם הרגלי תזונה קלוקלים) ולפתח תת תזונה של חלבון. במצב זה נשירת שיער חריפה תתרחש שכן חלבון הוא אבן הבנין של השיער וגם אם מתקנים את התזונה - הנשירה תימשך אפילו עד 3 חודשים. במקרה של מנשירה על רקע של מחסור בחלבון אפשר להוציא השיער משורשיו בקלות יחסית.

סיבות לנשירת שיער: תרופות

חלק מתרופות מרשם עלולות לגרום לנשירת שיער זמנית או כרונית. התרופות הגרועות ביותר שמסומנות כגורמות לנשירת שיער הן

 • תרופות לגאוט,
 • תרופות לדלקת פרקים,
 • תרופות נגד דיכאון,
 • תרופות למחלות לב,
 • תרופות נגד לחץ דם גבוה
 • מדללי דם כמו קומדין וורפפרין

האם תוספי תזונה יכולים לגרום לנשירת שיער?

כן. מינונים גבוהים של הוויטמין A עלולים לגרום גם להתקרחות, נשירת שיער או שיער דליל.


נשירת שיער ופריטין: רמות ברזל נמוכות גורמות לנשירת שיער

מחסור בברזל לעתים מייצר נשירת שיער. כשאין מספיק ברזל בתזונה (למשל צמחונים) או כאשר יש בעיות ספיגה ואנשים לא יכולים לספוג ברזל באופן מלא, או נשים עם מחזור חודשי כבד שמאבדות הרבה דם עלולות לפתח מחסור בברזל וללקות בנשירת שיער מוגברת

מתח נפשי, לחץ, טראומה גורמים לנשירת שיער

גם אנשים שעוברים ניתוח או עוברים אירוע טראומטי אחר שמהווה הלם אדיר לנפש או לגוף- יחוו נשירת שיער מוגברת. גם ניתוחי השתלת שיער עלולים לגרום ל"הלם" ולחולל נשירת שיער נוספת – לעיתים זוהו כבר מצב בלתי הפיך. זכרו כי איכות השיער, חוזקו וסמיכותו קשור מאד עם רמות נמוכות של סטרס נפשי וגופני, ולהיפך!

פטריה בקרקפת: גורם לנשירת שיער

זיהום פטרייתי בקרקפת הוא גורם נוסף לשיער דליל ונושר. זה מתחיל עם כתמים קטנים מפושטים על פני הקרקפת –כאשר הפטריה מתפשטת וגורמת נזקים לשיער, דלקות , אדמומיות, נפיחות, ואף נשירה. תופעה זו נפוצה ביותר בילדים ומדובר בפטריה שגם מדביקה מקומות אחרים בקרקבת ולכן מתפשטת לעיתים במהירות.

נזקים מכניים וכימיים מטיפולי שיער גורמים לנשירת שיער

החלקת שיער או צביעתו הם גורמים לנשירת שיער כמו גם פעולות קוסמטיות אחרות שאנשים עושים. גם קליעת צמות הדוקה מדי מושכת מכנית את השערה מהזקיקים שלה וגורמת לנשירה מוגזמת ומיותרת.

גורם לנשירת שיער: התנהגות כפייתית של תלישת שיער (טריכוטילומניה)

בעיקר בני נוער אבל גם מבוגרים שסובלים מחרדה נוטים להתנהגות כפייתית של תלישת שיער ועד כמה שקשה לנו לתפוס את זה זוהי התנהגות בלתי נשלטת שגורמת לאיזורי התקרחות בקרקפת (זוועה).כאן כבר דרושה התערבות של פסיכולוג כדי לטפל בחרדה שמובילה לטריכוטילומניה

גורמים נוספים לנשירת שיער

 • דיאטת הרזיה
 • מחסור בויטמינים בעיקר מקבוצת בי
 • צליאק
 • מעבר חד לצמחונות או טבעונות
 • דיכאון
 • חרדה כרונית או מתח נפשי מתמשך
 • תרופות ממשפחת הפרוזק כמו ציפרלקס
 • ניתוחים בריאטריים


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • כדי להימנע ממחלות- אכול פחות,

  כדי להאריך את חייך - דאג פחות

  אמרה סינגפורית