תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

צואה תקועה במעיים: איך נפטרים ממנה?

עצירות אינה רק היעדר פעולת מעיים על בסיס יומי. יש אנשים שנהנים מפעולת מעיים אחת או שתיים ליום – אבל עדיין מרגישים שלא כל הפסולת הופרשה מהמעי. התחושה במקרה כזה היא של עצירות מתסכלת. איך מטפלים בצואה תקועה באופן טבעי ומרוקנים את דופן המעי מפסולת ישנה שנדבקה אליו?

אדם ממוצע מסתובב עם כ 3 (!!!) קילוגרם של צואה תקועה

קשה להאמין אבל כמות הפסולת שתקועה במעיים אצל האדם המערבי הממוצע עןומדת על 2 קילוגרם ולפעמים אף שלושה קילו. זוהי כמות ממש לא מבוטלת שמכבידה על משקל הגוף, על קלות התנועה אבל הנזק העיקרי מונח בכך שהיא נתקעת, מתקשה והופכת דביקה כמו מלט על דופן המעיים. ואז, נוצר מעגל קסמים – העצירות רק מחריפה וקשה עוד יותר להיפטר מן הפסולת התקועה הזו. כדי להדגים עד כמה המצב יכול להקצין כדאי להיזכר בדוגמא של אלביס פרסלי. יש הטוענים כי הוא החזיק במעייו 30 קילו של צואה תקועה ופטירתו מהתקף לב נבעה בהיותו ישוב על בית הכסא ובנסיון מאומץ להיפטר מצואה תקועה ועוצרת.

מהו המיץ הטבעי שמומלץ לניקוי מעיים?

אנשים שסובלים מצואה תקועה או מפסולת דביקה שנשארת במעיים מחפשים תוכניות ניקוי רעלים ושיטות לניקוי המעיים – לעיתים הם מגיעים לסדנאות ייעודיות כאלו שנמשכות מספר ימים ועולות ממון רב. החדשות הטובות הן שאתם לא צריכים לעשות לעצמכם חור בכיס – כדי ליהנות מן התענוג של מעיים נקיות ומרוקנות. מה נדרש מכם? הרבה שכל ישר והתוודעות לשיטות ביתיות עתיקות פשוטות שתורמות למעיים נקיות ולסילוק פסולת תקועה מהמעי.

מים – הם המיץ הטוב ביותר לעצירות

הנה דוגמא לשכל ישר. מים הם המשקה האולטימטיבי לטיפול בצואה תקועה במעיים ולשחרור מעצירות שנגרמת מפסולת ישנה. נסביר את הרציונל: על פי הרפואה הסינית המסורתית – עצירות וצואה תקועה הם מצב של עודף יאנג בגוף (אנרגיה חמה ויבשה) ומחסור יחסי ביין (האנרגיה הלחה והמלחלחת). במילים פשוטות חום יתר בגוף מייבש את הלחות הטבעית של המעיים – אותה לחות שאחראית על החלקה של הצואה במלואה החוצה וניקוי המעי. הרבה מדי אנשים שסובלים מעצירות רצים לחפש מיצים ייחודיים כמו מיץ שזיפים לסילוק פסולת תקועה מהמעי – אבל החלופה הטובה יותר אפילו היא מים חמימים או פושרים (בשום אופן לא מים קרים). נכון אמנם שבמשקאות כמו מיצים, או אפילו תה צמחים יש הרבה מים – אבל הקונסטיטוציה של המים הללו משתנה בנוכחות החומרים האחרים במשקה. הטקטיקה הנבונה יותר תהיה לשתות מים פשוטים נקיים. אלו ירטיבו את ה"מלט"- ירככו אותו ילחלחו את המעיים וכך תוכלו להיפטר מצואה תקועה. שימו לב: הדגש הוא על שתיית כמויות נאות של מים לאורך היממה.

למה סיבים תזונתיים לא מספיקים לסילוק צואה תקועה?

זוהי אחת מהנחות היסוד השגויות של אנשים הסובלים מעצירות או מצואה תקועה במעי. הם סבורים שכמויות גדולות של מזון עם סיבים יעשו את העבודה ואולם כל הכמות של הסיבים בעולם – לא תסייע לכם להשתחרר מצואה תקועה ללא נוכחות של מים ולחות במעי. נהפוך הוא סיבים ללא מים רק יגבירו את תחושת העצירות.

שינוי סגנון חיים להיפטר מצואה תקועה

  • הימנעות ממזונות "יאנגיים" חמים שמאכלים את הלחות הטבעית במעיים אלו כוללים פפריקה חריפה, שום, פלפלים ירוקים, אלכוהול, קפה ומשקאות קפאיניים, תבלינים חריפים, זנגביל ועוד
  • שינה מוקדמת: לכו לישון לפני 10 בלילה. שינה מאוחרת גורמת לגוף לייצר יותר הורמוני מתח מבלוטת יותר הכליה ואלו שורפים את הלחות הטבעית של הגוף.
  • הרבו בירקות הבאים: קישואים, סלק, ודלעת. סלק מכולה לסילוק צואה תקועה מהמעיים
  • הימנעו ממאכלים קרים: מיץ קר או מזון קפוא מרענן ומקרר את הפה אבל גורם לעליה של חום בגוף ולעצירות. את התובנה הזו מכירים הרופאים ההודיים ברפואת האיורוודה שמדברים על אש העיכול (האגני)


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • תן לאדם בריאות טובה ומטרה לרוץ אחריה - והוא לעולם לא יעצור להרהר בשאלה האם הוא מאושר או לא.

    ג'ורש ברנרד שו, מחזאי בריטי