תרופות סבתא

להתגבר על דיכאון ללא תרופות

איך להתגבר על דיכאון ללא תרופות?- אדם שרוצה להתאושש מדיכאון ולהתגבר עליו נדרש לעשות צעדים מעשיים ולנקוט בפעולה. עם זאת, זהו מצב קלאסי של מעגל קסמים: בזמן דיכאון אנשים לא רוצים לחשוב על הדברים שהם צריכים לעשות גם אם הם מבינים את הצורך לנקוט בפעולה. אפילו לקום  מהמטה, לעשות אמבטיה, או לפגוש חברים הן פעולות מאמצות לאדם בדיכאון. יחד עם זאת עדיין חובה לפרוץ את מעגל הרשע הזה ולעשות כמה פעולות פשוטות כדי לצאת מדיכאון. מה לעשות כדי לגבור על דיכאון בלי תרופות?

להתגבר על דיכאון עם מטרות זעירות

הצעד הראשון שצריך לנקוט כדי להתאושש מדיכאון הוא להתחיל עם מטרות קטנות. כשאדם מתחיל עם מטרות קטנות ומשיג אותן הוא בונה מומנטום. יתר על כן גם כשאדם דכאוני מרגיש מותש עדיין הוא יכול לקחת הליכה קצרה או לבצע שיחת טלפון קצרה כדי להרגיש טוב יותר. כדי לצאת מדיכאון חשוב לטפח יחסים תומכים עם הסביבה. קשה מאוד לצאת ממצב של דיכאון ממקום של בדידות מוחלטת. תמיכה חברתית משחקת תפקיד גדול בסיוע הסרת דיכאון. פנה לבני משפחה וחברים שאפשר לסמוך עליהם. צריך להגיע לאלה שאתה אוהב ונותן בהם אמון וחלוק את החוויות שלך איתם, בקש עזרה ותמיכה. הצטרף לקבוצת תמיכה - אם אין לך משפחה או חברים שיכולים לתמוך בך. יש קבוצות תמיכה רבות אשר מקיימות דיונים על דיכאון ואיך להתמודד עם זה. די לשמוע אחרים מדברים על הרגשות שלהם כדי להקל את תחושת הבדידות שלך.

איך להפסיק את מחשבות שליליות כדי להתגבר על דיכאון?

כאשר אתה בדיכאון אתה נוטה לשים משקל של ראיה שחורה לכל דבר. שיכלול הדרך בה אתה רואה את עצמך, או הדרך בה אתה עומד מול מצבים קשים הוא ענין חיוני לפרוץ את המסגרת הפסימית של המוח כדי לצאת מדיכאון. אז איך לאתגר תהליכי חשיבה שליליים?

חשוב מעבר לעצמך והתעסק בנתינה לאחרים-

הרשה לעצמך לא להיות מושלם. אנשים רבים הסובלים מדיכאון הם פרפקציוניסטים. יש להם סטנדרטים גבוהים והם מלקים את עצמם אם הם לא עומדים בהם.

התרועע עם אנשים שמסתכלים על הצד החיובי של הדברים. עם אנשים קלילים ואופטימיים.

כתוב יומן של מחשבות שליליות - בדרך זו ניתן לבחון רגשות ומהם הטריגרים שעוררו אותם

להתגבר על דיכאון עם שינה

וודא לקבל שמונה שעות שינה. חשוב לקבל שמונה שעות שינה ולא פחות מזה, כאשר מצויים בדיכאון.

חשיפה לאור שמש

חשוב כדי לקבל אור שמש כי יש לאור הזה השפעה חיובית על מצב הרוח. אתה יכול לשבת בחוץ במרפסת או פטיו, לקחת במרחק הליכה קצר או לשבת בספסל בפארק. וודאו שאתם מקבלים מקבלים לפחות 15 דקות של אור שמש ביממה.

להוריד מתח נפשי כדי להתגבר על דיכאון

שמירה על מתח נפשי תחת בקרה הוא קריטי בזמני דיכאון. אין לקחת עבודה כבדה או להכניס את עצמכם ללוחות זמנים מלחיצים. כי מתח נפשי מצטבר יכול להגביר דיכאון. לעומת זאת נסו לטפח הרגלים מרגיעים כמו יוגה הליכה מדיטציה טאי צ'י או אמצו תחביב שממש מרחיב לכם את הנפש – במיוחד בידי דיכאון


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם