תרופות סבתא

דלקת חניכיים והזנחה של חלל הפה עלולים לגרום למחלת האלצהיימר

אם הזנחתם עד היום את הגיינת הפה, יש לכם עכשיו סיבה להתנענע ולהתחיל לפעול: מחקר מציא כי דלקת חניכיים כרונית עלולה לגרום למחלת אלצהיימר

חיידקים שגורמים למחלות חניכיים מטיילים ומתיישבים במוחם של אנשים עם מחלת אלצהיימר- זהו הממצא שעלה ממחקר שנערך באוניברסיטת סנטרל לנקשייר בבריטניה. החיידק gingivalis Porphyromonas התגלה במוחם של חולי אלצהיימר ודמנציה והחוקרים מעריכים היום שלהיגיינת פה קלוקלת יש תפקיד בהתפתחות מחלות כמו דמנציה ואלצהיימר. את הבעיה לא מייצר החיידק עצמו אלא הרעלן שמיוצר על ידו. כאשר זה מגיע לרקמת המח ומצטבר שם נצפות תופעות כמו אובדן זכרון וירידה ביכולת המנטלית. מחלות אלצהיימר ודמנציה מופיעות בעיקר במבוגרים והמחלה הזו הולכת ומתפשטת בעולם בגלל העליה בתוחלת הגיל. על פי ההערכות של ארגון הבריאות הבינלאומי המחלה תשלש את עצמה בהיקפיה עד שנת 2050. נכון להיום 30% מהאנשים בעולם סובלים ממחלת חניכיים כרונית.

המסקנה? יש לכם סיבה טובה נוספת להקפיד הקפדה יתרה על ניקוי רקמת הפה ולשמור על הגיינה טובה. הגורמים המדויקים למחלת אלצהיימר לא ממש ברורים לחוקרים עד הסוף. עכשיו מסבר שליטה חלקית למנוע את המחלה נמצאת בידינו ובמשמעת העצמית שלכם ללחום בדלקת חניכיים כרונית ולמנוע הזנחה בחלל הפה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אמנם איננו יכולים לשלוט על מה שקורה לנו אבל אפשר לשלוט על מה שקורה בתוכנו

    בנג'מין פרנקלין