תרופות סבתא

רזברטרול

רזרבטול הוא פוליפנול שבודד כבר במאה הקודמת כתכשיר אנטי אייג'ינג מובהק אשר מעכב בין השאר היווצרות דלקות וסרטן כיוון שהוא מגן על התאים מפני נזקים של רדיקלים חופשיים. החומר רזרבטול מופק על ידי צמחים מסוימים כדי להגן עליהם עצמם ולהאריך את תוחלת חייהם. אנו כבני אדם נהנים ממנו כשאנו צורכים צמחים מסוימים שעשירים ברזרבטול.

באילו מזונות יש רזרבטול ?

רזרבטול מצוי בכמויות גדולות בקליפת ענבים אדומים אבל גם באוכמניות, חמוציות, פירות יער, קקאו ובוטנים. ניתן לרכוש רזרבטול אף כתוסף תזונה. במקרה זה הוא מופק משורשים של עץ הפוליגונום. עם זאת, הוכח כי רזרבטול שמצוי בקליפת ענב אדום יעיל פי כמה וכמה מכל תכשיר אחר! לא בכדי הסינים עצמם מוכרים קליפות ענבים (זגי ענבים מיובשים) כתרופה.

רזרבטול: לאלו בעיות רפואיות הוא יעיל?

כאמור רזרבטול הוא תכשיר אנטי סרטני, אנטי ויראלי (מעולה נגד וירוסים עקשנים), מונע נזקים של רדיקלים חופשיים, מעכב הזדקנות, מגן על דפנות העורקים מפני הצטברות פלאק, משפר ראיה, מגביר הזרמת דם למח, ומשפר זיכרון. בנוסף, רזרבטול הוכח כמעכב נויורופלסטומה - סרטן של מערכת העצבים ההיקפית בילדים. במקרה זה הוא יעיל במיוחד כאשר הוא נלקח יחד עם כורכום.

רזרבטול והרזיה: רזרבטול, שמש ובצל נגד תאי שומן

מחקר מאוד מעניין שנערך לאחרונה הראה כי נטילת רזרווטול יחד עם ויטמין D (ויטמין השמש) ויחד עם קוורצטין (נמצא בבצל) מפחית את היווצרות תאי השומן בגוף ומקטין אותם. נתון זה תומך במחקרים אחרים שמראים כי קקאו (שבו בין היתר רזרבטול) מסייע לאחת המגפות השכיחות יותר של העולם המערבי: השמנה ומשקל יתר.

רזרבטול לבניית עצם

השילוב הסינרגטי של ויטמין D יחד עם רזרבטול וקוורצטין מעודד גם את היווצרות אוטסאובלסטים, אותם תאים בוני העצם, ועל כן מחזק את צפיפות העצם אצל חולים שסובלים מאוסטאופורוזיס.

רזרבטול ואלצהיימר

במספר מחקרי מעבדה הוכח כי תוספת של רזרבטול חוסמת את הצטברות העמילואידים במח ועל כן מעכבת התפתחות של אלצהיימר ודמנציה.

רזרבטול כטיפול לסרטן

ללא ספק הוכח כי תוספת של רזרווטול יחד עם ויטמיןD מעכבת את יצירת ההורמון הנשי אסטרוגן, ועל כן מדובר בטיפול יעיל למניעת סרטן שד. בנוסף לכך, בתנאי מעבדה רזרבטול הוכח כמדכא סרטן ערמונית, סרטן הריאות, סרטן הלבלב, מלנומה, סרטן הקיבה, סרטן השחלות וכאמור סרטן מערכת ההיקפים העיצבית בילדים (נויורופלסטומה). מסתבר שרזרבטול מעודד אפופטוזה (התאבדות) של תאי סרטן - ובעיקר תאי סרטן השד.

רזרבטול כאנטיאוקסידנט: מה המינון המומלץ?

לא ברור כמה רזרבטול נדרש לנו כמנה יומית מומלצת. אכלו הרבה ענבים אדומים ואוכמניות כחולות וככלל אצבע מומלץ לגוון עם אנטיאוקסידנטים חזקים אחרים כמו פרי האסאי, אצטיל אל קרניטין, אלפא ליפואיק אסיד, ופרי המנגוסטין. אם אתם מקבלים רזרבטול מתוסף תזונה ההמלצה הטובה תהיה -כמו בכל תוספי התזונה- להקפיד על הפסקות ולא לקחת לאורך זמן. היום נהוג לקחת 10 מיליגרם של רזרבטול שלוש פעמים בשבוע.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • היכולת לדמיין היא הדבר שמבדיל בין בני האדם ובין בעלי החיים - גם ביצירת מחלות וגם בתהליך ההחלמה ממחלות. ב90 אחוז מן המקים, מחצית מן ההחלמה היא ברובד המנטלי !

    ד"ר מרטין רוסמן, רופא מומחה לחרדות, דאגון ודמיון מודרך